» »

Koalicija: SDS, DLGV, DESUS, NSI, SLS (50+)

Koalicija: SDS, DLGV, DESUS, NSI, SLS (50+)

Bellatrix ::

Torej očitno Janševe obljube o 50+ le niso tako prazne.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Super Sonic ::

To je brez veze govorit, ker to je bilo že pred volitvami tako razporejeno. To ni nič novega. Kar dela 50+ in kar je novega je to, da Zoran dejansko misli, da bo postavil svojo vlado in zmetal ven vse, ki se mu pač ne vkomponirajo v sistem.

To je neumnost brez primere in tudi nateg volilvcev. Levica bi znala biti v tem mandatu, če bo vsak vlekel na svoje, obupno slaba, med tem ko se bo JJ mastil na vseh stolčkih. ZJ je hud udarec za levico, predvsem ker je politično popolnoma nesposoben. Imam občutek, da tudi če bo slučajno Zoran dobil neko vlado, mu tako ali tako ne bo všeč, ker ne bo v 100% njegovi lasti. V bistvu ga lahko celo citiram, ker to največ pove o situaciji:

"Nimam razlogov, da bi dvomil o tej njihovi odločitvi. Ampak - ko poslušam razprave tu v DZ-ju, mi je vedno bolj jasno, zakaj ne sodim sem,"


http://www.rtvslo.si/slovenija/jankovic...

Zoran Jankovič je nateg vseh levih volilcev in nas, ki nas desnica ne zanima. In Zoran Jankovič je največji nateg teh volitev. Žal.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Matako ::

Glavo pokonci, saj ni tako hudo.
/\/\.K.

dzinks63 ::

Jankovič se zna iz nastale situacije še na lep način izvleči. Sam pri sebi si misli, pa kaj je bilo meni tega treba, kot ljubljanskemu županu mu ni manjkalo nič, moči je imel dovolj, privilegijev prav tako, načinov za pridobivanje denarja po izbiri. V pozicijo za izbor premijeja je bil enostavno porinjen, bil je edina resna izbira na katero so stavili. Toda po vsem videnem, vse skupaj ni enostavna zadeva, to še najbolj spoznava sam. Bomo videli kako se bo zadeva razpletala, če bodo notrnje borbe prehude, zna odstopiti iz vseh fukcij in biti le župan kjer se počuti kot riba v vodi.

gendale ::

>zna odstopiti iz vseh fukcij in biti le župan kjer se počuti kot riba v vodi.
a to sploh še lahko naredi? ali bi moral spet zmagati na županskih volitvah?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Super Sonic ::

Toda po vsem videnem, vse skupaj ni enostavna zadeva, to še najbolj spoznava sam.


Če mene kdo kaj vpraša, si mislim, da on je šel na volitve z neko idejo iz Mercatorja in MOLa. Se pravi popoln demolišn konkurence, podkupovanje vsega naokrog in prosta pot za izpeljavo njegovega programa.

In še jaz vem, da to ne gre, pa ne samo v politiki pri nas, tudi drug, v bolj razvitih državah, je popolnoma jasno, da redko kdo faše 50+ na volitvah. In sedaj je ZJ prišel v situacijo, ko je spoznal, da če bo preveč drkal Pahorja, Viranta, Erjavca in Žerjava, da mu bodo vsak po svoje zabil en storž v rit. To pa ga postavlja v neko drugo situacijo - situacijo sprejemanja kompromisov. Tega pa ne zna in verjetno tudi noče, zato tudi tista izjava gor, da on v parlamentu nima kaj počet.

In to je nateg, ker sedaj, vsaj tako izgleda, levice v tem mandatu praktično ne bo. V parlametu bodo sedeli neki levičarski zelenci, ki jih bo JJ vrtel kot otroški vrtiljak.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

V pozicijo za izbor premijeja je bil enostavno porinjen


Pa še tole bi dodal. Porinjen? A ni to odlika desnice, da JJ poriva in odriva ljudi okoli sebe odnosno nato, koliko mu kdo diši? Torej je sedaj še bolj jasno, da je levica povsem enaka v logiki kadrovanja, le da bolj zavita od desnice. In da v bistvu ob tem, ko en drugega prepucavajo čez medije, vsi govorijo in kažejo resnico.

Pomoje kar drži, da dejansko se v Sloveniji še ne splača hodit na volitve.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Phil ::

IMO je ključno da gre notri še Pahor. Najbolje kar tako da sam (in še par izbraih poslancev) prebegne iz SD recimo k Virantu. Bolje on kot Desus, ki bo tako blokiral kakršnekoli reforme.

Za kakršno koli politično škodo se mu IMO ni za bati, ker je zelo dober nastopač. V zadnji kampanji je malo manj kot blestel in SD dobesedno potegnil iz dreka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

noraguta ::

Super Sonic je izjavil:

V pozicijo za izbor premijeja je bil enostavno porinjen


Pa še tole bi dodal. Porinjen? A ni to odlika desnice, da JJ poriva in odriva ljudi okoli sebe odnosno nato, koliko mu kdo diši? Torej je sedaj še bolj jasno, da je levica povsem enaka v logiki kadrovanja, le da bolj zavita od desnice. In da v bistvu ob tem, ko en drugega prepucavajo čez medije, vsi govorijo in kažejo resnico.

Pomoje kar drži, da dejansko se v Sloveniji še ne splača hodit na volitve.

v volitve je bil pomoje predvsem porinjen zaradi slabega finančnega stanja svete družine ter mol-a in dvornih firm.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Matako ::

gendale je izjavil:

>zna odstopiti iz vseh fukcij in biti le župan kjer se počuti kot riba v vodi.
a to sploh še lahko naredi? ali bi moral spet zmagati na županskih volitvah?


Saj to je ironija. S tole "premiersko" dogodivščino si je zapravil precej točk karizme tudi na lokalnem nivoju - žal folk ne voli programe ampak ljudi. Žal, ampak tako je. Če bo še kaj dosti ustvarjal čudne situacije, ga znajo zapustiti še tisti, ki so ga volili, ker je "pravi muškarac".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Omenjena koalicija se mi zdi znanstvena fantastika. Desus provocira Jankovica in mu med vrsticami sporoca, da se zdalec ni vse samoumnevno. Dober manever za dvigovanje cene vstopa. Vecja enigma je dogajanje in razpolozenje v SD in DLGV. Jankovic je danes dozivel takticni poraz, ko bo prisel k sebi stvari ne bo vec prepuscal nakljucju. Smo ze vceraj videli, da sefi bank kar sami odstopajo. Verjetno pa drzi, da noben strankarski prvak Jankovica ne mara.

Matako ::

če ne boš šel na volitve te bodo trenirkatji prešišal, bu8talc.


V bistvu je ta ideja, da MORAŠ (ker če ne tralalala) na volitve iz nekega drugega sistema in nekako sem prepričan, da ne živimo več v tem sistemu. Zato si upam predstavljat, da je to, da se volitev ne udeležim (ker nimam izbire, ne zato, ker se mi ne da oz. me briga), moj glas in da je veljaven.


+1. Ozroma kot sam dostikrat pravim: pri nas je vedno večja nevarnost prevelike udeležbe, kot prenizke.

Razlagajte si kot želite.
/\/\.K.

mtosev ::

Janković bo očitno popušil. Dobro je to. Mogoče dobimo enega kateri je bolj sposoben za to mesto. Janko je že na prvem preizkusu padel:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Nesta ::

Sanjka koalicija....

Daedalus ::

Sanjska lih ne. Zna pa biti (opravilno) precej močnejša od česarkoli je Jankovič sposoben spraviti skup. Tole bo še hec...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

insane ::

Janković je reagiral hudo naivno, da se je sploh spustil v to in se odločil za kandidaturo .. Kot župan je lahko delal tako rekoč kar je hotel, mestni svet je bil tam več ali manj le za to, da so glasovali (kaj dosti mislili pa ne, saj ni bilo potrebno - info iz prve roke) Sedaj se pa kaže, da nikakor ni sposoben vladati brez absolutne večine, zaradi česar se bo pomoje zgodilo točno to, kar sem napovedal ob razglasitvi volilnih rezultatov - sploh ne bo on sestavljal vlade, ker se ne bo znal dogovoriti oz. ne bo pripravljen sklepati kompromisov in bo raje izstopil .. Glavni problem je pa ta, da se je pustil prepričat posameznikom iz ozadja, ki se ne morejo sprijaznit s tem, da je njihov čas minil (in bi jih, za moje pojme -glede na pristrankost- morali izločiti iz kakršnekoli politične debate in ignorirati njihova mnenja)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25243255 (36775) SimplyMiha

Zoran Janković - slovenski mesija 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
529911 (8708) Ziga Dolhar

Več podobnih tem