» »

Poslovil se je Kim Jong Il

Poslovil se je Kim Jong Il

1
2
3

Matako ::

Danes razni 99% gandžoljubci že razlagajo okrog da so itak "vsi politični sistemi isti". Da menda vsi živimo kot Severni Korejci, le da se se mi, ovce, ne zavedamo.

Priznajte, da tega niste vedeli - OVCE!!
/\/\.K.

Timurlenk ::

kolikor sem bral temo: folk v afriki, ki ima kapitalizem, živi isto kot severnikorejci

Matako ::

To je to. Vsi smo isti. Primer zaključen.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

dobro, afričan :D

Zmajc ::

Po razpadu Sovjetske zveze so v Severni koreji ostali brez naravnih resursov in pomoči. Gospodarstvo in kmetijstvo je začelo propadati. Leta 1997 so američani v severno korejo letno pošiljali do 300.000 ton hrane. Ker so se začeli metati ven in groziti pa so ostali še brez tega.

Prav tako se spomnim da so se pred par leti brezpogojno vrnili k pogajanjem v zameno za pošiljko X ton hrane. tako da ja verjamem da je lakota tam hud problem.

North Korean famine @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

djordjevic ::

Neeee, to je propaganda evil kapital-imperialistov. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

st0jko ::

lol kako jočejo... neverjetno kaj naredi dobra propaganda.
keks?

dronyx ::

Saj hrana ubija tudi na zahodu, samo na drug način. Če bi se nekdo potrudil, bi lahko v imenu znanosti verjetno ugotovil, da tudi v ZDA umre zaradi hrane podobno število ljudi kot v Severni Koreji.

Matako ::

dronyx je izjavil:

Saj hrana ubija tudi na zahodu, samo na drug način. Če bi se nekdo potrudil, bi lahko v imenu znanosti verjetno ugotovil, da tudi v ZDA umre zaradi hrane podobno število ljudi kot v Severni Koreji.


Ne vem zakaj ne zamenjajo. Pa še shujšali bi.

Glejte folk... mariskaj se da relativizirati - ampak totalno, brezpogojno globoko sranje z imenom kurčeva severna Koreja to pač ni. Primerjave odpovejo.

Prej dojamete, prej greste naprej.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

umiranje otrok v s. koreji je povsem primerljivo z umiranjem otrok nekje v afriki/aziji

djordjevic ::

Jaz ne vem, kaj potem sploh še čakate eni. Še bolje - poslovna zamisel. Odprite agencijo za shujševalni turizem. 14 dni v Severni Koreji zagotovo prinese želene rezultate!
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Timurlenk ::

na safariju jih na žalost ne


Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Ma, vsaka stran ma dobre in slabe strani. Kurc, tud v S. Koreji obstajajo posamezniki, ki živijo dobro, zavidanja vredno življenje in imajo dostop do "zahodnjaških" dobrin.

Enako je drugje po svetu, pa ni važno o kateri državi govorimo. Imamo družbeno dno, kjer se nahajajo takšni in drugačni posamezniki, imamo eno mediocre sredino in pa uživaško "aristokracijo". Razliko med državami IMO zaenkrat dela samo tista povprečna sredina, pa se mi zdi da tudi ta, vsaj pri meni poznanih kar lepo demokratičnih državah, počasi a vztrajno jebe ježa.

Za S. Korejo se niti ne bojim, ker je folku jasno kje so. Bolj me skrbi za nas, pa še kakšne bolj napredne od nas, ker mislimo da smo nekje gor v oblakih in se vzpenjamo še višje. Zgolj zato, ker mislimo, da bo kar vse samo od sebe prišlo oz. da na slabše ne more it. Sam da ne bo pol jamr, ko bomo mi v eni veliki S. Koreji s svojim lastnim Kim Jongom.
OM, F, G!

AmokRun ::

Inside North Korea
Ampak to so samo slike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

djordjevic ::

Kaj se sploh prerekamo. Saj pa imajo tudi bazene! ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matako ::

Ja saj se imajo fino - pa vsi so glih. To je pomembno! Zato je bolje v SK kot tu.

A gremo?
/\/\.K.

zee ::

Ja saj se imajo fino - pa vsi so glih.


All of them equally brutally miserable. Rocks!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

letmein ::

UN WPF, intervencija po letošnji hudi zimi. Sovražijo zahod, ampak jesti zastonj Kanadsko, Ameriško, Evropsko žito pa ni problem =) Južna Koreja jih je zje****, ko je po potopitvi ladje in napadu na otok nehala pošiljati pomoč, Američani pa po propadlih pogovorih o jederskem programu.. najebejo itak navadni kmetje, ki jim poberejo vse, da imajo predani izbranci v mestih za jest.








Double_J ::

Kaj naredi izolacija in pranje možganov - odrasli ljudje objokujejo smrt človeka, ki jih je 17 let stradal in krvavo zatiral:


Saj Slovenci imajo še vedno oprane možgane, čeprav izolacije že dolgo ni več.
Dve šivanki...

eziga ::

Sej te lakote in ekstremni vremenski pojavi so povzročeni enako kot v Srbiji pred leti. S kemikalijami zahod vpliva na vremenske razmere da oslabi svoje sovražnike. Vse je vojna, na spletu, z vremenom, ...
www.epaket.si

mtosev ::

še en norec se je poslovil tega leta. goodbye in nihče te ne bo pogrešal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Sej te lakote in ekstremni vremenski pojavi so povzročeni enako kot v Srbiji pred leti. S kemikalijami zahod vpliva na vremenske razmere da oslabi svoje sovražnike. Vse je vojna, na spletu, z vremenom, ...


Source, URL, pic or it didn't happen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matako ::

eziga je izjavil:

Sej te lakote in ekstremni vremenski pojavi so povzročeni enako kot v Srbiji pred leti. S kemikalijami zahod vpliva na vremenske razmere da oslabi svoje sovražnike. Vse je vojna, na spletu, z vremenom, ...


Haarpajo jih! Sem vedel!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

zee ::

Don't feed the troll, please.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Damiani ::

Zero0ne je izjavil:

Kaj naredi izolacija in pranje možganov - odrasli ljudje objokujejo smrt človeka, ki jih je 17 let stradal in krvavo zatiral:



ta jok se mi zdi igran (pod prisilo), z namenom propagande. Ko vidiš osebo, ko je resnično nekoga ljubljenega zgubila, ponavadi ne pada po tleh, nabija z rokami in ne vem kaj vse počne. Ponavadi ne oponaša osebe poleg sebe, kot je vidno na posnetkih. Na vsaki lokaciji je specifičen način objokavanja. Razen če je pri korejski kulturi to zelo drugače in se razlikuje od mesta/trga do mesta/trga.

Double_J ::

ta jok se mi zdi igran (pod prisilo), z namenom propagande. Ko vidiš osebo, ko je resnično nekoga ljubljenega zgubila, ponavadi ne pada po tleh, nabija z rokami in ne vem kaj vse počne. Ponavadi ne oponaša osebe poleg sebe, kot je vidno na posnetkih. Na vsaki lokaciji je specifičen način objokavanja. Razen če je pri korejski kulturi to zelo drugače in se razlikuje od mesta/trga do mesta/trga.


Podobno kot takrat ko je umrl Tito torej...:):)
Dve šivanki...

T-h-o-r ::

kjer so streljali tiste, ki niso jokali
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gray_Warden ::

kot da je pri nas bistveno drugače?

Knjige o Titotu, ki so bile v Tušu, so se prodale kot vroče žemljice. Še danes slišiš ljudi govorit, kako je bilo v času Titota bolje kot je danes.
Why so serious?

Brane2 ::

Res je. Titova YU in Severna Koreja- ista stvar.

Približno tako kot sta ista kapitalizma in demokraciji v Holandiji in Liberiji :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Double_J ::

Kaj pa je razlika? Morda to, da je Kim umrl na vlaku, Tito pa je bil mrtev še preden je šel na vlak. :D
Dve šivanki...

Gray_Warden ::

ni važno kak je sistem. Povsod imajo ljudje oprane možgane.

Primerjava je na mestu, saj se nekateri pretirano zgražajo nad obnašanjem severnih Korejcev. A v Jugoslaviji pa se je Tita kaj manj slavilo?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Gray_Warden je izjavil:

ni važno kak je sistem. Povsod imajo ljudje oprane možgane.

Primerjava je na mestu, saj se nekateri pretirano zgražajo nad obnašanjem severnih Korejcev. A v Jugoslaviji pa se je Tita kaj manj slavilo?


T-h-o-r....desničarji? Si bolan?


V bistvu ja. Veliko manj. Ljudje, ki ga niso slavili, načeloma niso kar izginili iz sveta živih. Semterjta je kdo dobil "napredovanje" in to je bilo praviloma vse.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matako ::

Tako ti bodo Severni Korejci hiteli razlagati, da v SK na začetku 21. stoletja sploh ni bilo tako grozno! Ok kak gulag tu in tam... samo na izi - ne tko ko v stalinovi Rusiji!

Ne bomo jim verjeli, tako kot nam niso.
/\/\.K.

ahac ::

Brisani: SDS, Kučan in Janković so offtopic.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bananovec ::

zee je izjavil:

Fantje in dekleta. Dajte se malo zresnit, no. Resda je bil pokojnik dalec od angela, vendar vseeno ...

Ne, saj je namreč znano, da je bil on velik bav-bav na tem Svetu in smo veseli, da je umrl.
Kdo ima zdaj oprano glavo?

PS: Po pravici povedano sem človeka poznal samo iz (napihnjenih) medijev in mi je kot takemu zanj vseeno. Morda se bo sedaj kaj stanje v S Koreji izboljšalo ali pa tudi ne. V nobenem primeru pa to ni odvisno od mene tako, da mi je vseeno.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

>JJ< ::

Večina južnih Korejcev, sploh tistih bolj izobraženih, podpira združitev obeh korej. Problem je le v tem, da bi obubožani sever hudo obremenil gospodarstvo Južne sosede, podobno kot je vzhodna Nemčija bremenila in še vedno bremeni zahodno Nemčijo, le da so tukaj razlike še večje. Za severno Korejo bi bilo najbolje, če bi se svetu odprla podobno kot Kitajska, postopoma in brez prevelikih pretresov. Če pa bi dejansko prišlo do združitve bi bilo verjetno najbolje, da bi meja med korejama ostala (deloma) zaprta in bi sever postal nekakšna posebna ekonomska cona kot sta na primer Hong-Kong in Macau na Kitajskem.

Funfact:
Do nekje začetka '70 let je severna Koreja veljala za bolj razvito izmed obeh korej, kar je delalo sramoto Američanom in njihovem boju proti komunizmu. Razlog za to je, da so Japonci so med okupacijo industrijsko razvijali predvsem sever, medtem ko je bil jug bolj kot ne podeželski.

Aston_11 ::

Pa saj se odpirajo - za elite - dobile so avte, menda jih je bilo uvoženih 10, imajo mobitele, elite živijo, kot da ni nič.

Timurlenk ::

podobno kot pri nas, torej

IceIceBaby ::

Ja, pri nas je popolnoma isto.

S tem, da elite ne zapravljajo po 800k usd na leto za konjak. Pa tudi ljudje na socialni si kdaj pa kdaj privoščijo sadje, zelenjavo, kdaj pa kdaj kakšno pizzo, zrezek itd. V SK pač tistih par M ljudi zaradi lakote žre travo in blato, ker drugega dejansko ni.

Slovenci si ne predstavljamo kaj je pomanjkanje. Pri nas si reven, če imaš samo 1mbit internet in več kot 10 let star avto.

Kar se pa smrti diktatorja tiče... Zadnji čas, ne bom ga pogrešal.

papak ::

Se mi kr želodec obrača ko eni primerjajo SK že z Liberijo in podobnimi, kaj šele z nami! Pomoje sui v DR Kongo več vredn ko pa v SK. Get real. Liberija je meka za človeka v primerjavi s SK.

Matako ::

+1. SK je zlahka najslabša dežela na planetu. Običajno je presežnik "najslabši" čisto prepovršen za podobne opise, ampak v njihovem primeru neverjetno dobro opiše stanje. Minus je tako velik, da nobeno število svetlih točk (ki bolj brlijo, kot svetijo) ne pomaga. So šli preko dosega zmožnosti relativiziranja. Žal.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

USS Liberty ::

ta jok se mi zdi igran (pod prisilo), z namenom propagande.


to ni zaigrano... tam je folk tako indoktriniran, da že od vrtca naprej vsak dan poslušajo pravljice o vsemogočni familiji Kim, ki Severno Korejo vodi v nebesa. Oni so totalno odrezani od sveta in vse kar imajo je en TV kanal, ki jim vsak dan v glavo fila propagando...

Daleč od tega, da je bila bivša juga enaka Severni Koreji, ampak kar se pa tiče načrtnega širjenja kulta osebnosti Tita, pa nismo bili daleč od Severne Koreje. Ko je Tito umrl, bi se ravno morala začeti fuzbal tekma Hajduk-Zvezda v Splitu, pa je spiker na štadionu sporočil novico o smrti maršala in so nogometaši obeh klubov sredi nogometnega travnika začeli jokati kot mali otroci, poleg njih pa je jokalo še 50.000 gledalcev in so začeli prepevati "druže tito mi ti se kunemo"... Scena ni bila kaj dosti različna kot ta, ki jo danes na tv gledamo iz pjongjanga...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

echo ::

Tako je, pri obeh (vseh) diktatorjih je bil ustvarjen kult osebnosti. Brez tega pač ne moreš opravičiti svoje večno vladanje.

Obstaja pa velika razlika med Jugoslavijo in Severno Korejo v svobodi, tako ekonomski kot tudi osebni. V Jugi je bil tudi pretok informacij boljši, čeprav občasno moten.

Jugoslavija zagotovo ne more biti naš zgled, vendar oba režima težko mečemo v isti koš.
Načeloma so se pri obeh dogajale podobne stvari, vendar je šla Severna Koreja na čisto drug nivo. Totalen totalitarizem, kjer obstaja zgolj in samo veliki Vodja. In parade.

djordjevic ::

Ok, no, se bolj ali manj v celoti strinjam s tem, kar je zapisal USS Liberty. A bo zdaj OK, admin?
No grave is deep enough to keep us in chains.

T-h-o-r ::

USS Liberty je izjavil:

ta jok se mi zdi igran (pod prisilo), z namenom propagande.


to ni zaigrano... tam je folk tako indoktriniran, da že od vrtca naprej vsak dan poslušajo pravljice o vsemogočni familiji Kim, ki Severno Korejo vodi v nebesa. Oni so totalno odrezani od sveta in vse kar imajo je en TV kanal, ki jim vsak dan v glavo fila propagando...

Da .

sem že enkrat linkal sem

to ni res, normalno lovijo tv kanale sosednjih držav in se dejansko zavedajo, kako tam živijo


na meji s kitajsko poteka velik šverc komerc itd.


niso severnikorejci neki zabiti loleki, ki mislijo, da je koreja edina država na svetu, in da je zemlja ploščata
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T-h-o-r ::

http://www.3quarksdaily.com/3quarksdail...

pa poslušajte rajš pogovor, je bolj podroben od članka


One of the interesting things about the state media in North Korea's view of the South is that they do not conceal the wealth of South Korea, which is just staggeringly greater than that of the North. It's revealed without the population hemorrhaging to the South. How is that?

It's because they have a very good way of spinning that wealth. The North Korean government says that the South Koreans are wealthy because Kim Jong Il's military-first policy has kept the Americans from launching another devastating war on the peninsula. That's one way in which they spin it, and they of course claim that the South Korean masses, for all their wealth, are deeply ashamed of living in a Yankee colony and want nothing more than to live under Kim Jong Il.


http://www.atimes.com/atimes/Korea/MH10...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

papak ::

Škoda k nimajo nafte, pol bi se lohk kosal s Savdijci.

Aston_11 ::

V hrvaškem dokumentarcu pravijo, da imajo eno radijsko postajo in en rtv program, čez vikend skupaj tri.

Ves čas pa povsod slavijo velikega vodjo. Skoraj ni slike, kjer ne bi bil gor.

Njihovo glavno mesto me spominja na Trumanov šou, kjer je vse zdirigirano do potankosti. Po moje so tistih nekaj par avtov samo s tem namenom poslali na cesto, da se vidi, da promet je, drugače je vse prazno.

Tri generacije so jih polirali, ene tri generacije bi rabili, da se vrnejo v objem Mcdonaldsa in CocaCOle.

BALAST ::

Glej Dubaj, ena generacija modernih sužnjev, pa bodo turistom prijazna država.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Brane2 ::

USS Liberty je izjavil:


Daleč od tega, da je bila bivša juga enaka Severni Koreji, ampak kar se pa tiče načrtnega širjenja kulta osebnosti Tita, pa nismo bili daleč od Severne Koreje. Ko je Tito umrl, bi se ravno morala začeti fuzbal tekma Hajduk-Zvezda v Splitu, pa je spiker na štadionu sporočil novico o smrti maršala in so nogometaši obeh klubov sredi nogometnega travnika začeli jokati kot mali otroci, poleg njih pa je jokalo še 50.000 gledalcev in so začeli prepevati "druže tito mi ti se kunemo"... Scena ni bila kaj dosti različna kot ta, ki jo danes na tv gledamo iz pjongjanga...


Jasno. In na pogrebu je bil šitload državnikov, kot ga Kim Jong NIKOLI ne bo videl, ker so bili vsi oni tudi "indoktrinirani"... :|
On the journey of life, I chose the psycho path.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubiti Kim Jong Un-ov brat sodelavec CIA ?

Oddelek: Problemi človeštva
132192 (1749) Gagatronix
»

Severna Koreja grozi z jedrskim orožjem (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Problemi človeštva
1977351680 (176538) Pac-Man
»

Napad na Sony Pictures povzročil umik filma

Oddelek: Novice / Varnost
3817277 (13789) FireSnake
»

Severna Koreja spet ukinila dostop do interneta za tujce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5820460 (17696) vidz81
»

severna korea ''grozi'' z napadom na washington dc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024829 (22309) Osprey

Več podobnih tem