» »

Neplačilo

Neplačilo

hmm23 ::

Nekdo naročil prek bolhe, plačal naj bi preko UPN na TRR. Glede na to, da nakazila ni videti, on se zgovarja, da je nakazal osebno na pošti (pravi, da je mogoče eno črko v mojem imenu narobe napisal, vse ostalo: ime priimek, naslov, TRR naj bi bilo prav). Ali je to res lahko razlog, da še vedno ne vidim nakazila, čeprav je od tega že skoraj 10 dni?

ali gre samo za navaden nateg??
  • spremenilo: hmm23 ()

McHusch ::

Ne.
Nakazilo vidiš na svojem TRR najkasneje naslednji delovni dan.

zee ::

Bodisi ni nakazal bodisi je dejansko narobe zapisal tvoje ime/priimek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mastah ::

butast način prodaje, z odkupnino bi dal pa je..

hmm23 ::

zee je izjavil:

Bodisi ni nakazal bodisi je dejansko narobe zapisal tvoje ime/priimek.


komu je to nakazalo, ker njemu so vzel denar baje?

mastah ::

krneki, nej ti pošlje izpisek ane, drugač pa dokler je številka računa prava bi moglo takoj pridet

urosh ::

koliko je meni znano je edini relevanten podatek številka TRR. Ime priimek in ostalo je bolj tak... Če je trr pravi, pride na pravi račun.

hmm23 ::

mastah je izjavil:

krneki, nej ti pošlje izpisek ane, drugač pa dokler je številka računa prava bi moglo takoj pridet


dokler je številka računa prava bi moglo takoj pridet - jaz tud tko mislim, ga kontaktiram

Bolf3nk ::

Važna je št. TRR, in ne ime in priimek. V mojih primerih je bilo tako.

Ker sam sem osebno že veliko krat komu nakazoval direkt na TRR. Ko sem povedal št trr, me je oni za pultom povedal ime in priimek lastnika trr. Sicer na banki in ne na pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Tilen ::

Nateg. Naj slika potrdilo oz. položnico in ti pošlje preko maila ali MMS. Kot so že drugi povedali, pomemben je le TRR/IBAN.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

izbrisiracun ::

Povej kdo je dal predlog za ta način plačila. Če je to predlagal on, potem je verjetnost njegove napake manjša, natega pa toliko višja.

hmm23 ::

izbrisiracun je izjavil:

Povej kdo je dal predlog za ta način plačila. Če je to predlagal on, potem je verjetnost njegove napake manjša, natega pa toliko višja.


on,

je pa res, da sem že večkrat tako posloval in, da so vsi doslej plačali, preko odkupnine jih pa ene par že ni prevzelo :(

trenutno ni dosegljiv, samo če ostali pravite, da je važna samo št. TRR in ta je bila prava in TRR veljaven, potem ni pošta kriva, tudi če je falil eno črko v imenu oz. jo drugače napisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

mihec87 ::

Naj ti slika ali skenira potrdilo o plačilu..

detroit ::

ne ukvarjaj se z njim. Več kot očitno gre za še enga "dilerčka", ki išče naivneže. Če bi plačal bi blo na TRR
Skero

Isotropic ::

ej kaj je drgac fora s temi "dilercki" tle na s-t, ki nonstop prodajajo neko racunalnisko opremo? da je to vse bilo za odpis, skoraj ne verjamem, ker so vcasih tut nove zadeve...

#000000 ::

Natega 10000000%
Reči mu da ti tega denarja nisi prejel in da mu robe ne boš dal dokler ne plača, če bo kaj sral mu reci da naj to on ureja tam kjer je znesek vplačal. Ne da se zdaj ti z njim boriš kako in kaj je bilo narobe, pač mi povej naj te izloči iz zgodbe oz. da naj se sam pobriga kje je njegov denar in kaj je bilo narobe.

Blinder ::

Ti ponudiš z odkupnino. Če kupec hoče privarčevat, naj ti nakaže denar na trr, ampak prej moraš ti dobit denar na trr in šele potem poslat paket.
Če mu ti pošlješ prej paket, on si lahko premisli ... komu se da it na pošto mu nakazat denar, bom raje ga nategnu ker je bolj enostavno, sej mi nič ne more
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

noker ::

Sicer je bilo v tem topicu to omenjeno že večkrat, pa potrdim še sam: za nakazilo je dovolj le TRR številka.
A ne plačujete položnic prek neta? Važne so transakcije iz enega na drug račun. Pa ja ne boste rekli, da računalnik ve, kdo je Mehudin Bajrami? Številke pa že razume. Več, kot odlično :-)

RejZoR ::

Ne, za nakazilo na tekoč račun rabiš ime, priimek in naslov prejemnika nakazila. Enkrat sem hotel enmu nakazat ler je zame nekaj kupil preko Steama in me je na okenčku zavrnila, ker sem imel samo njegov TRR. Šele ko sem imel vse podatke pa je šlo bp čez. NLB banka. Ne vem pa kako to delajo drugje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Eno je, če te sistem ne spusti naprej, ker je prazen okenček, drugo je pa če moraš dejansko prave podatke napisat, da gre naprej.

Pri položnicah lahko zaželiš tudi lepe želje namesto naslovnika, pa bodo nakazane na pravilen TRR.

Pithlit ::

RejZoR je izjavil:

Ne, za nakazilo na tekoč račun rabiš ime, priimek in naslov prejemnika nakazila. Enkrat sem hotel enmu nakazat ler je zame nekaj kupil preko Steama in me je na okenčku zavrnila, ker sem imel samo njegov TRR. Šele ko sem imel vse podatke pa je šlo bp čez. NLB banka. Ne vem pa kako to delajo drugje...

Zato pa nekateri nakazujemo prek spletnih bank. Poleg tega da je to konkretno ceneje. Abanka, Hypo, NKBM... za NLB pa ne vem.
Life is as complicated as we make it...

gendale ::

nekdo te je oziroma te hoče nategnit

upam da še nisi poslal paketa, ker ce si zadeve ne boš več videl (razen na nelegalne načine)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Isht ::

Dokler nakazila ne vidiš na svojem računu, ne pošiljaj ničesar.

šernk ::

pri položnicah je poleg TRR pomembna še referenca, vse ostalo je kar je, reference pač pri takšnih nakazilih pa ne vnašaš.

meni spletna banka po vnosu TRR sama najde naslov in to, pa pri mobitelu se sedaj kar par mesecev ni ujemalo z naslovom na položnici, pa je vseeno vse prišlo skozi. tko da nakladanje...pozabu eno črko je mešanje megle.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Pod referenco se vsaj za nakazila spletnim trgovinam navede številko predračuna. Ponavad kadar pa sem nakazoval folku predvsem za Steam pa sem pod referenco dal "Steam/ime_igre" oz "Steam/moj_nick", tolk da prejemnik ve pod kaj spada nakazilo. Oz pač neka kratka informacija, das prejemnik ve za katero stvar je bilo tisto nakazilo. Če govorimo o isti "referenci" seveda...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

ja isto referenco mislim, no ponavadi spletnim trgovinam napišem v namen plačilo predračuna številka xyz.

denar pride pa na njihov račun v vsakem primeru, je pa dobro vedet, če je to neko nepisano pravilo za v naprej, bom dajal še pod referenco številko predračuna :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

allex ::

če je pomemben samo številka TRR, potem se tehnično lahko zmotiš v številki in nakažeš nekomu drugemu!?
nisem prepričan če je zadeva tako varnostno pomankljiva, poleg tega, če bi blo vse odvisno samo od računalniških sistemov, ki virtualno prenesejo sredstva, zakaj je vedno potrebno čakat na naslednji oz. prvi delovni dan!?
če plačuješ s kartico ali pa dviguješ na bankomatu se na spletni banki tudi takoj prikaže avtoriziran promet oz. realno stanje...

sicer ne vem kako se stvari odvijajo, to je samo par pomislekov...
struggling with abundancy of computer power

Furbo ::

Seveda gre lahko denar drugam, če daš napačno številko. Saj tudi dobiš koga drugega če zavrtiš napačno številko na telefonu ane.

Res je, ne veš kako se odvijajo.

Ne bo isti dan, razen če sta na isti banki oziroma če se nakaže dopoldne, preden banke izmenjajo podatke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Zato pa verjetno zahtevajo še ime in priimek. Ker tud če zajebeš kakšno črko pr imenu oz številko pri TRR se mora oboje ujemat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jaz33 ::

pomembno da imaš njegov pravi naslov,da veš kje ga dobiti.....

allex ::

ja vrjetno ni težko poleg ujemanja številk prepričat sistema, da zahteva ujemanje še v kakšnem parametru!?
drugače je zadeva čist lovska in bi lahko prihajal do precej nepravilnosti, glede na to, da je to namen potrošniške uporabe,
obstaja pa bistvena razlika med napačnim klicem oz. nakazilom...

glede na izvorno vprašanje, isto mislim, da je šlo za blef...
struggling with abundancy of computer power

Yohan del Sud ::

Blef sigurno. Imam že 1000 in več poslanih položnic fizikalcem skupaj z robo. 96,14% je bilo plačano bp. Ostalo pa, od primera do primera. Kakšen je pa bil znesek?
www.strancar.com

blackbfm ::

Pri nakazovanju denarja je pomemben izključno transakcijski račun, vse ostalo je bolj za osebno evidenco. Ajd pri plačevanju položnic je važna še referenca, v konkretnem primeru nima veze. Da bi zajebal nakazilo z napačnimi podatki, ga praktično ne moreš ker številka računa vsebuje tudi kontrolne cifre.

Itak je očitno da gre za nateg ampak tudi če ne bi šlo, sploh nevem zakaj se obremenjuješ z njegovimi problemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

McHusch ::

Če se zmotiš v eni številki TRR-ja, ne gre nikamor, ker imajo kontrolno številko. Če se pa zmotiš v več številkah, pa načeloma lahko po srečnem naključju denar pošlješ v maloro.

RejZoR ::

Se pravi ima TRR številka not tud neke vrste CRC vrednost v samih številkah? Če se hash kontrolne ne ujema s številko preostalega TRR-ja jim to takoj javi in ničesar ne prenakaže?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

jep
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Makes sense...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

McHusch ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč Coinbase (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
5611707 (481) tomaz-
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738871 (21902) plusdzabaka1
»

trr

Oddelek: Pomoč in nasveti
192922 (2494) Assass1n
»

Pošiljanje paketa , nakazilo na trr

Oddelek: Loža
387835 (5476) amacar
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9129086 (26367) OZZY

Več podobnih tem