» »

Press a key to reboot - prosim za pomoč

Press a key to reboot - prosim za pomoč

Procesor ::

Danes mi je zmrznil računalnik in sem ga zato resetiral. Računalnik se ni zagnal. Ekran je bil črn. Kasneje, ko sem posesal prah iz kište sem ga ponovno zagnal. Pojavi se črn ekran in piše press a key to reboot. Stisnem enter in mi za nekaj sekund pokaže 4 vrstice podatkov glede biosa (nv17 vga bios,. ), nato spet preklopi nazaj na press a key to reboot. Imam dva trda diska - master/slave. A mi je crkno disk na katerem so windowsi? Prosim za pomoč.

P. S. Kako lahko preveriš ali je disk crkno?

Killermode ::

Če je možnost preklopit disk v drug rač.
Si kej na novo priklapljal?

Procesor ::

Nisem kaj na novo priklapljal. Pomojem je disk crkno, same ne vem kateri. Poslušam kateri se zaganja in spušča zvoke pa ne morem določit, kjub temu da se kr fajn sliši. Tista lučka na kišti ko je zgleda ko ena konzerva oranžno sveti, ko zaženem računalnik. Je tudi že prej dosti svetla,utripala ko je računalnik še delal. A če odklošiš tisti disk na katerem ni windowsov pa se ne da kako zagnat računalnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Procesor ()

Killermode ::

A v bios lahko prideš?!? Lahko da je šla plata.

Procesor ::

disk je hin !

Duhec ::

Hm, če preberem prve tri tvoje stavke potem tu disk ne igra vloge. Prej bi dejal, da napajalnik ali plata/kondenzatorji.

Killermode ::

Procesor je izjavil:

disk je hin !

Kako veš?

Procesor ::

Na servisu ga je checkdiskal in ima preveč bad sectors

RuskiSnajper ::

Procesor je izjavil:

Na servisu ga je checkdiskal in ima preveč bad sectors


to bi te windows ze zdavnaj mogo opozorit ce bi mel vkloplen SMART

kolko si plačal za servis ? , chkdsk bi lahko nareil sam če bi se mel drug PC v bajti :p

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Kot prvo se je Bios zapis sklumpal, resetiraj ga na defolt (fabriške) nastavitve in nato dalje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Procesor ::

Spajky :: 21. dec 2011, 16:55:21Kot prvo se je Bios zapis sklumpal, resetiraj ga na defolt (fabriške) nastavitve in nato dalje


Kje in kako anrediš to?

Letalec ::

Ko ti pokaže tiste 4 vrstice takoj ob zagonu računalnika, ponavadi piše tudi nekaj v stilu "press del to enter setup","press F10 to enter setup",... Res pa je, da je na nekaterih računalnikih ta zadeva tudi sklopljena. Tako boš moral guglat svojo plato in ugotovit katero tipko je treba pritisnit da prideš u bios setup. Od tam naprej pa je zadeva dokaj trivialna. Imaš lepe menije, in zagotovo je nekje možnost "reset to factory defaults". Ko pa si že tam imaš še eno drugo možnost diagnoze problema. Pojdi na boot in nastavi da se ti računalnik proba zagnat iz USB-ja. Nato pa naredi ubuntu usb-ključek po navodilih. Zadeva se zažene iz USB tudi brez diskov in cd-rom pogona, tako boš hitro videl če je problem v diskih ali imaš večjo p*zdarijo :).

Procesor ::

tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz nič postaviti računalnik na noge

Oddelek: Pomoč in nasveti
211557 (898) mrgwn
»

Kako win na eepc904hd

Oddelek: Pomoč in nasveti
9925 (771) hojnikb
»

Problem z namestitvijo Win XP na nov comp

Oddelek: Operacijski sistemi
6994 (802) neres
»

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

Oddelek: Strojna oprema
131398 (1189) Spajky
»

Bios 8rda+

Oddelek: Navijanje
7889 (787) kuglvinkl

Več podobnih tem