» »

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

jeso ::

Na laptopu (IBM T23) imam 40GB disk, ki si je z leti očitno dobil bad blocke.
Na koncu se niti windowsi niso več zagnali, ampak to sem nekako popravil.
Potem sem med zagonom winsov zagnal chkdsk in hotel narediti surface check, nekje vmes je zaštekal...

V redu, sem chkdsk zagnal še iz recovery consola na cdju od windowsov, tudi zaštekal.
Tudi prav, sem prej naredil backup, tako da sem se zadevo odločil kar do konca formatirati (ne quick).

In med formatiranjem (z windows setupom) spet zašteka?!

Kako naj ga prepričam da označi tiste bad blocke, da bo disk spet nekako uporaben?
Poznate kakšen dober live cd, program ali karkoli? Za zdaj bom poskusil z knoppixom in EBCD, čeprav...

Kupovanje novega diska je šele zadnja možnost...najcenejši so 18000...

Hvala!

Lp

mtosev ::

Nemoreš nič naredit. Diska v koš in idi po novega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Sicer lahko poskusiš program HDD Regenrator za popravilo bad sectorjev, vendar pa menim, da ima - v tem primeru - Mtosev (na žalost) prav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

dustphoenix ::

Malo pogooglaj, se ne spomnim prav imena progija, vendar sem na enem forumu zasledil, da lahko z "ime progija" (:D) najdeš in zakleneš vse BAD blocke na disku, in jih pač noben prog. ne more več uporabljat!!

Je pa že nekaj časa nazaj in se niti ne spomnim več, na katerem forumu sem to zasledil...

Mogoče celo www.chip.de

Čeprav je res najbolša varianta da si omisliš nov disk...

ddeben ::

Tole sm na hitro nasel...

i've been ruunning my fujitsu hd with 20% bad sectors for 3 years now. Heres what you do:
make a win 98 bootdisk. include format.com, fdisk.com, as well as scandisk.exe

one you have the disk, delete the NTFS partitions, create a fat32 one.
run "scandisk /surface" on the drive. it will find bad sectors, and mark them as bad for you. this will take a very long time, as you have to press a key to mark each and every bad cluster.

kekz ::

Vsak proizvajalec diskov ponuja na spletni strani disgnostični program za svoje diske. S tem delaš diagnostiko, (low level) formatiraš, čekiraš površino ... Celo razno ekzotiko znajo (npr. določiti razmerje med hitrostjo in hrupnostjo diska, tako da določiš max. pospešek glave).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

VolkD ::

Joj.. čuda programov, ki znajo svega in svačega. Dejstvo pa ostane, da so slabi bloki pač deli površine, kjer se zapis ne ohrani dovolj dobro, da bi bil čitljiv. Žal se ti deli površine s časom večajo. Ne glede na to kaj programi z takim diskom počno in kako uspešni so, je tak disk zelo nezanesljiv medij za hranjene datotek, ki so nam ljube.

mtosev, ti lump, ti ! Kar v koš ? Žal 100x lump, ampak - prav imaš !!! Disk je potrebno zamenjati !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

kekz ::

Včasih so čisto vsi diski že novi imeli bad bloke. Zraven si dobil kar listo teh, ki si jo moral vpisati pri formatiranju. Kasneje so potem uvajali remapiranje teh in jih tako skrili (preusmerili na rezervne) pred uporabniki. Pa vse to ni bistveno motilo pri uporabi.

Nisem povsem prepričan, če so današnji diski povsem brez slabih blokov ali jih samo tovarniško skrijejo?

Pomeni da je tudi disk s slabimi bloki lahko uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

vladika ::

Pojdi na link od proizvajalca diska in tam boš našel njihov program IBM? ki ti bo prečekiral disk , in pa do zdaj sem uspel rešiti največ podatkov z Easy Recovery..., disk pa boš moral vsekakor zamenjati čimprej.

Op. Nikar več ne piši po njem, če si imel to možnost!

Lep pozdrav!

vladika ::

Nisem prebral do konca uvodnega topica:
Praviš da so najcenejši novi diski od 18.000 sit dalje koliko pa so podatki na njem?
Ja in pa koliko si mel bad sectorjev?
Jaz sem mel dobra 2 mb sem nesel nazaj ker je bilo v garanciji in so mi zamenjali po enem tednu brez pregovarjanja.(govorim o namiznem compu in 120 gb disku in pa podatki niso bili nevem kako vredni)
Pa še to z zgoraj omenjenim programom dobiš čez 90% podatkov nazaj če le nisi kaj preveč šaril po njem.

Lep pozdrav in se opravičujem za dva posta.

jeso ::

Podatki na njemu niso nič vredni, sem naredil backup že ko je samo obstajal sum, da bi se kaj takega dogajalo.
Tako da se gre samo za denar :\
Bom poskusil najti program od ibm al karkoli tale disk je.

Ne razumem zakaj pač ne bi moglo označit tistih sektorjev pa mir?
Zakaj bi pa low level format za fat32 delal, za ntfs pa ne?

Stratus ::

HDD Regenerator boot-aš z diskete delelo bo dolgo (odvisno od velikosti diska in števila bad sektorjev, pri meni 120Gb disk z samo 7 bad sektorji delalo 23ur). Potem sem naredil low level format oz "zero fil"l po novem, z programom od proizvajalca diska. Disk že eno leto deluje B.P.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

jeso ::

Program od seagate-a ni pomagal.
Sicer je našel bad blocke in jih zamenjal z rezervnimi...ampak se že ob naslednjem scanu pojavijo novi.

Zdajle poskušam še z hdd regeneratorjem, drugače bo pa treba nov disk :'(

Hvala za vse odgovore!

Lp

Spajky ::

Spinrite5.0 (od Gibson Research) ... daš na bootable w98FD in zaženeš z opcijo 5 v nastavitvah. Računaj, da je meni 2Gb delal uro in pol; torej tebi bo delal cel dan (24h) za cel disk; ne sme zmanjkat elektrike vmes, čene bo treba znova zagnat ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396149 (5452) fr4nc
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353708 (2607) k4vz0024
»

Lahko nihanje napetosti povzroči nastanek bad sectorjev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161948 (1708) Tomay
»

Alternativa za MS Scandisk

Oddelek: Programska oprema
141504 (1259) Bug
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222912 (2613) XtX

Več podobnih tem