» »

Iz nič postaviti računalnik na noge

Iz nič postaviti računalnik na noge

robbe ::

Danes sem kupil računalnik in ves vesel ga nažgem :D. Vendar, še nikoli nisem iz nič postavil računalnik na noge zato nevem kam sedaj. Ko vklopim računalnik ni na monitorju le izpiše no signal, kištica nekaj časa šari po disku potem pa nič... Kako naj sploh pridem v bios, in ali je sploh naložen? No to so čisto začetniška vprašanja, vendar ponavadi so mi namestili sisem že v trgovini zdaj pa sem kupil čisto enmpty neumno škatlo, ki jo moram naučit vse od začetka :D .
Upam da podobna tema že ni bila.

jurre ::

bios imas seveda nalozen:D ponavadi pritisnes tipko delete, takrt ko se zacne postavljat (izpise diske...in ponavadi se napise press del to enter setup, oz. nekaj podobnega)
V biosu poisci boot device in pod prvo mesto nastimaj cd-rom. Shrani nastavitve, daj not cd od windowsov (lahko tudi linux:D), pritisni tipko ko ti napise press any key to boot from cd rom, in potem sledi navodilom:D nastavis kar je treba, verjetno bos moral narediti particijo in jo potem se formatirat - to naredis pri instalaciji win, preden izberes kam jih bo nalozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Jan987 ::

mislim da ko nimaš nič na disku gre itak automatsko na bot from cd tko da daš samo cd not pa pritisneš enter pol k te vpraša če se bota s cd-ja.

Brudol ::

Ko vklopim računalnik ni na monitorju le izpiše no signal, kištica nekaj časa šari po disku potem pa nič... Za tole preveri če je kabel od monitorja prav vklopljen ;) .
LP Brudol

robbe ::

Kabel je prav vklopljen... Če dam inštalacijski cede od windowsov not mi ga samo malo zavrti in potem tema. Monitor pa gre u standby.

Brudol ::

Sam da ti niso kake skurjene grafične prodali :|
LP Brudol

robbe ::

Torej... računalnik nekaj nalaga vendar ne vidim kaj, tako da ko pritisnem del mi najbrž pride v bios, vendar jaz to ne vidim. Probal sem na LCD in na CTR in vedno je isto. Moglče je pa treba računalniku dopovedat naj začne uporabljat grafično kartico :D (ampak to najbrž že ve, saj nima intergrirane).

Prijatel je kupil isti comp, in je imel enake težave, sam je potem nesel kišto k bratrancu in mu je zrihtu. Sam on neve kako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robbe ()

Jan987 ::

poklič ti v trgovino kjer si komp kupu in jim reč ka je narobe a ti bodo vse razložili!

AngelOfDeath ::

Če monitor javi da ni signala pol verjetno nimaš prav vklopljenega kabla ali pa je grafična/monitor fuč :)

fenomen79 ::

mogoče grafična ni dobro v reži..

a računalnki kaj zapiska?

Kater computer imaš?

Zamenjaj računalniško trgovino k to ni za nikamor..

robbe ::

Računalnik je ko sem ga prvič zagnal zapiskal, 3krat se mi zdi. Sedaj ne piska nič več. Kupil sem pa tega.

AngelOfDeath ::

nesi nazaj pa naj popravijo verjetno je grafična zlezla iz agp vodila

robbe ::

Sem pogledu in ventilator od grafične se ne vrti. Torej? Ali grafična res ni priključena , ali pa je treba računalniku prej povedati da naj začne uporabljat grafično?:\

Bramac ^^ ::

Sošolec od mojga brata je tudi kupil isti računalnik in je pri zagonu 5x zapiskal. Ker pa ma gor nalepko ga nismo smeli odpirati.. Zgleda da controm ne zna sestaviti niti enega računalnika pravilno :\

dxx ::

Al je grafa fuč, al pa ni dobro v reži, probaj še s CMOS reset.

robbe ::

In kako naj cmos reset naredim, ne da bi odpru računalnik.

dxx ::

bolj težko, kako si pa ugotovu da se vent od grafe ne vrti, verjetn si odpru.

robbe ::

Ne nism odpru, ker bi s tem izgubil garancijo. Pogledal sem skozi režo in posvetil z lučjo. :D. Dobr da že prej nism odpiral, ker sem mislu dat not brezžično mrežno.

jurre ::

aja..potem pa kar "veselo" nazaj v trgovino:D na zalost..

mrgwn ::

Zdravo, tole je moj prvi post tule...

Kupil rabljen notesnik (refurbished varianta) in je popolnoma prazen. Sm mislu da bo hec mal nalagat gor driverje in windowse itn, zato sm prišparal tistih 20EUR....zdej je pa problem - ko dam notr cd windows mi jih hoče normalno inštalirat, potem pa mi prekliče setup ker mi ne zazna nobenega hard diska. Pa sem na lenovo spletni strani posodobil driverje od biosa, od diska, vse, kar je v .ios obliki da jo lahko bere komp s cd-ja, z usb-ja mi ne bere nič....a bi moral kako drugače se lotit tega, js sm mislu da butnem notr cd windowsov in pol nalagam driverje, kar sem dejansko že počel, ampak tle sm pa zmrznu zaenkrat.....
Setup xp-jev mi reče nej preverim driverje al pa če je hd dejansko priklopljen.

Hvala vnaprej za kakršnokoli pomoč....

lp

Skrat2510 ::

Poglej kako imaš v biosu nastavljen disk. Če je nasavljen na sata native mode, ga izklopi oziroma nastavi na ide.

mrgwn ::

Sata sm nastavu na compatible, zdej neki kao melje...hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri diagnostiki resnih hardwerskih težav

Oddelek: Pomoč in nasveti
282439 (1656) MrStein
»

Po zagonu -> monitor: no signal

Oddelek: Pomoč in nasveti
141059 (817) Dua'L
»

Grafična in matična

Oddelek: Strojna oprema
231613 (1270) mr1two
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321363 (1102) Meizu
»

Mrtev računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
251417 (1151) Yohan del Sud

Več podobnih tem