» »

YouTube opomin

YouTube opomin

Grizzly ::

Včeraj zvečer (22:00) je minilo točno 6 mesecev, odkar sm na YouTube-u dobil opomin zaradi kršenja avtorskih pravic. Čisto po resnici povedano sploh vedel nism, da sm storil napako... samo 1 pesem sem vključil v svoj posnetek (nism pa avtor te pesmi) in se mi je z rdečo barvo izpisalo "Prečrtaj 1:" in "Your account is not in good standing.".

YouTube kaznuje kršenje avtorskih pravic tako, da ti postavi limit pri uploadanju (največ 15 min dolg posnetek) in onemogoči klik na "Posnetek neobjavljen" (unlisted). In prav to me zdaj moti, ker imam take omejitve. Pa še grdo je videt tisti opomin.

Kolikor berem YouTube pravilnike, večinoma piše, da opomin LAHKO poteče po 6-ih mesecih (če si opravil šolo avtorskih pravic in nisi dobil dodatnega opomina). Vse te pogoje sedaj izpolnjujem - 6 mesecev mimo, šolo sem opravil in v 6-ih mesecih nisem dobil dodatnih opominov. Kljub pravilnikom nekateri pišejo, da tovrstni opomin NE poteče.

Zdaj pa imam par vprašanj glede tega:
1. V pravilniku iz aprila (letos) piše, da opomin poteče. Je to zadnji pravilnik ali je bil potem izdan še kakšen?
2. Če privzamemo, da opomin res poteče... piše da bo LAHKO potekel v 6-ih mesecih. Ta "LAHKO" lahko pomeni takoj naslednji dan, lahko čez 1 leto, lahko pa nikoli. Kako naj potem vem, da bo opomin res potekel?

V kolikor mi opomina ne mislijo izbrisati, bi si rad naredil nov account in starega zaprl. Ne bi pa rad zaprl tik preden bi mi izbrisali. Kaj svetujete?

Furbo ::

Hmm, odpri še en vzporedni račun? Torej ne zapiraj starega preden odpreš novega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Grizzly ::

Tudi to sm že pomislil, ampak:
- na starem accountu imam že dodane stike in lepo število ogledov... skratka ljudje že poznajo account. Če preidem na nov account gre vse od začetka.
- če mi nekoč izbrišejo opomin, bi rad posnetke iz novega premaknil na stari account in imam spet delo.

A ma slučajno kdo kake izkušnje z opominom zaradi kršenja avtorskih pravic? Zanime me še, po kolikšnem času ponavadi brišejo opomin.

_Dejan_ ::

Grizzly je izjavil:

Tudi to sm že pomislil, ampak:
- na starem accountu imam že dodane stike in lepo število ogledov... skratka ljudje že poznajo account. Če preidem na nov account gre vse od začetka.
- če mi nekoč izbrišejo opomin, bi rad posnetke iz novega premaknil na stari account in imam spet delo.

A ma slučajno kdo kake izkušnje z opominom zaradi kršenja avtorskih pravic? Zanime me še, po kolikšnem času ponavadi brišejo opomin.


Ko sem jaz dobil 2 opomina sem enostavno izbrisal oba posnetka in počakal 1 teden in so tut opomini izginili...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Grizzly ::

Kdaj pa si dobil ta dva opomina? Meni se je to zgodilo letos junija. Trenutno je minilo 6 mesecev in par dni, pa imam še zdaj opomin.
Napisano je pa takole (Nastavitve --> Upravljanje računa):

Opomini zaradi kršenja avtorskih pravic: Vaš račun nima dobrega položaja.
Opomin o avtorskih pravicah prejmete, ko nas tretja oseba obvesti ... blablabla
Prejeti opomini so navedeni spodaj. Kopije opozoril smo poslali tudi na e-poštni naslov...
Prečrtaj 1:
Studio XYZ d.o.o., XYZ je XX. jun. 2011 odstranil videoposnetek zaradi kršitve avtorskih pravic.


Jaz posnetka nism mogel izbrisat, ker ga je že pred tem odstranil YouTube. Odkar sm prejel opomin nism uploadal niti enega videa (strah, da prejmem še kak opomin), tako sm čakal, da 6 mesecev poteče. Zdaj ko je ta čas mimo, mi še vedno prikazuje opomin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grizzly ()

tx-z ::

Kako je zdej sploh s tem k daš pesmi gor na youtube? Predvsem recimo js mam par videov gor, homemade posnetki, pa not so pač raznorazne znane pesmi, da bl kulsko zgleda useskp....A to tut ni kej uredu?
tx-z

rdecaluc ::

Sej če v opis napišeš da pesem ni tvoje delo, ponavadi ne težijo -.-". Vsaj zadnje čase opažam ta trend.
Est modus in rebus. ,typos

_Dejan_ ::

Grizzly ali si izbrisal posnetek? dokler ga ne boš ne bo opozorilo odstranjeno...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Grizzly ::

zigam, najprej glede posnetkov: če boš predelal en mp3 (recimo preoblikoval zvok, ali kaj odstranil, mogoče spremenil vokale ali inštrumente), v Windows Live zmontiral video (lahko karaoke ali pa kar ene slike), to še ne pomeni, da je posnetek tvoj in imaš avtorske pravice. Saj so v posnetku še vedno vzorci, ki so plod domišljije nekoga drugega.
Tako sm jaz uploadal en posnetek (mislič da je moje, ker sem vložil trud in zmontiral), na koncu pa dobim opomin.

rdecaluc: če daš v opis, prav tako še ne pomeni, da imaš pravico delit nekaj kar ni tvoje. Tako so mi rekli, ko sm spraševal zakaj imam opomin.

Zdej pa k mojemu problemu:
Posnetka nism sam izbrisal, saj ga je pred tem že nekdo drugi (morda YouTube ali pa kar Studio, ki se je pritožil). Ko sm se vpisal na YouTube, sm najprej moral gledati nek YouTube-ov film o avtorskih pravicah, potem pa še odgovorit na neka vprašanja (kviz). S tem sm kao opravil šolo avtorkih pravic. Potem sm lahko videl svoje posnetke itd. Kakorkoli že, zdaj nimam tistega posnetka naloženega... imam le par posnetkov.
Torej, kako se znebim opomina? Lahko tudi kontaktiram YouTube (če je treba), sam ne bi rad da na koncu zgleda kot da sm težil.

_Dejan_ ::

Grizzly je izjavil:


Zdej pa k mojemu problemu:
Posnetka nism sam izbrisal, saj ga je pred tem že nekdo drugi (morda YouTube ali pa kar Studio, ki se je pritožil). Ko sm se vpisal na YouTube, sm najprej moral gledati nek YouTube-ov film o avtorskih pravicah, potem pa še odgovorit na neka vprašanja (kviz). S tem sm kao opravil šolo avtorkih pravic. Potem sm lahko videl svoje posnetke itd. Kakorkoli že, zdaj nimam tistega posnetka naloženega... imam le par posnetkov.
Torej, kako se znebim opomina? Lahko tudi kontaktiram YouTube (če je treba), sam ne bi rad da na koncu zgleda kot da sm težil.


Posnetek se sam od sebe ne izbriše. Označi se kot neavtorski in ga nihče ne vidi, nisem prepričan če ga ti ki si ga upoadal vidiš med svojimi posnetki, ga pa sigurno vidiš tam med opomini in potem klikneš nanj ter urejanje in ga odstraniš ali nekaj takega...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Grizzly ::

Tudi tam sm že pogledal. V roza okvirju je napisano kdo je vložil "pritožbo", kdaj in ID posnetka. Kliknit pa ne morem nikamor. Probal sm tudi vpisat url (link) do posnetka in mi piše, da je videoposnetek odstranjen.

Zato mi je čudno. Tudi sam sm na začetku mislil, da bo opomin izbrisan po parih tednih. Potem sm začel brat pravilnike in zasledim, da se opomini brišejo po 6 mesecih (če v tem času ni bilo dodatnih opominov). Zdaj, ko je 6 mesecev mimo, se pa sprašujem zakaj je opomin ostal. A si ti prepričan, da si dobil isti opomin kot jaz tj. zaradi kršitve avtorskih pravic? Možno pa je tudi, da je YouTube spremenil pravila.

_Dejan_ ::

Jaz sem dobil 2 opomina. Eden zato ker sem v enem media player programu ko sem kazal predstavitev plugina ki sem ga naredil predvajal glasbo in sem pač dobil opomin. Drugega pa ker sem en komad ki ga ni bilo na youtube objavil. Potem sem po cca. 3 mesecih hotel objaviti nekaj kar sem hotel da vidijo samo tisti ki imajo link, pa ni šlo in sem preveril za kaj in kako to omejitev izničim. Šel sem po navodilih, odstranil posnetke in cca. 2-3 tedne nazaj so mi ukinili omejitev.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Grizzly ::

Potem je čisto možno, da bodo tudi meni po določenem času pobrisali opomin, ker sam res ne morem ničesar odstranit. Bom še par tednov počakal, da vidim kaj bo... če ne bom jih pa kako probal kontaktirat, da vidim kako naprej.

Zdej me samo zanima ali ima YouTube kakšen mail (ali kaj takega), kjer bi uporabnik lahko vstopil v stik z YouTube-om?

tomi_m ::

Butasto prevajanje: "Strike 1" = "Prečrtaj 1"

BlueRunner ::

tomi_m je izjavil:

Butasto prevajanje: "Strike 1" = "Prečrtaj 1"

Kaj bi predlagal ti? "1. kršitev", morda "1. prekršek"?

tomi_m ::

BlueRunner je izjavil:

tomi_m je izjavil:

Butasto prevajanje: "Strike 1" = "Prečrtaj 1"

Kaj bi predlagal ti? "1. kršitev", morda "1. prekršek"?


A ne bi bilo naravno:
"Strike 1"="1. opomin"

r3Qui3m ::

moja izkušnja z YT. Naložil sem posnetek (posnetek v naravi) in ga označil kot avtorsko delo. Po nekaj dneh sem dobil opomin. Kaj za vraga sem si mislil. Banalnost. Med posnetkom je nekomu zazvonil telefon, (znana melodija) in YT algoritmi so zaznali kršenje pšravic. Kaj sem naredil. Odstranil posnetek. Ga ponovno naložil z malce drugačnim naslovom in ga označil z YOUTUBE STANDRDNO LICENCO. Spet je algoritem zaznal avtorstvo. Vendar je posnetek viden vsem. Nič več opomina samo zabeleženo da vsebina vsebuje avtorstvo tretje osebe. Zdaj vedno nalagam brez avtorskih pravic, če res nisem sigurn da bi kak zvok zmotu njihove algoritme ;)

Grizzly ::

Če bi YouTube odstranil vsakršen videoposnetek, ki na kakršenkoli način krši avtorske pravice, potem skoraj ne bi imeli kaj gledat. Izvajalec ne bo naložil svoj komad (potem se ne bi prodajale zgoščenke in kasete.... nima profita), drugi pa njegovega komada ne smejo uploadat (razen, če pridobijo dovoljenje.... sicer je to kršenje avtorskih pravic). Je pa malo morje posnetkov, ki jih uporabniki uploadajo samo za to, ker jim je posnetek všeč.
Ampak to ni več stvar pogovora... mene bolj zanima kako je s potekom opomina??? Že pol leta mi piše, da moj račun ni v dobrem stanju (spodaj pa je naveden opomin). Se to kdaj izbriše, tako da bo pisalo samo "račun je v dobrem stanju"?
Aja, pa še to: meni kršenje niso zaznali YT algoritmi, pač pa se je pritožil nek studio, ker sm v posnetek (da bi blo bolj zanimivo) vključil glasbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grizzly ()

LapD ::

meni piše tako v roza okvirčku "xxx je 3. jan. 2011 odstranil videoposnetek zaradi kršitve avtorskih pravic " ... pa mi to še vedno tam sveti, posnetek se je sam izbrisal takrat meni se pa ni več dalo ukvarjat s tem :)
web&motion designer

Netrunner ::

si bom kar to temo sposodil...

Meni Youtube javlja za en posnetek da je možno kršenje avtorskih pravic ... Posnetek sem naredil sam z fotoapratom na enem koncertu. Kako lahko validiram tisti posnetek oz. kaj lahko storim da mi ne bo več kazalo tistega opozorila ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Grizzly ::

Če te prav razumem, ti zraven posnetka piše "ujemajoča se vsebina s strani tretjih oseb"... tega (mislim) da se ne da odstranit, ker te YT na ta način opozarja, da posnetek ni tvoj. Zaradi tega opomina ne boš dobil... razen če avtor zasledi tvoj posnetek in prijavi kršenje.

Netrunner ::

Ne v bistvu sem jaz avtor posnetka .. piše mi pa:

Your video, Hammerfall - Infected , may include content that is owned or administered by these entities:
Entity: Music Publishing Rights Collecting Society Content Type: Musical Composition

VIDEO
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

SkyEye90 ::

Zanima me, če imam svoj avtorski video, za glasbeno podlago pa uporabim znan pop komad.
Je dovolj, če pod video napišem 'Music: (izvajalec)'?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube optimizira reševanje avtorskih sporov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
73437 (2594) Pika na i
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139230 (8354) xmetallic
»

Universalove čeri v varnem pristanu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
149631 (7788) BaToCarx
»

Italija: YouTube je televizija

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2310498 (8725) BlueRunner
»

POP TV krši Zakon o medijih

Oddelek: Problemi človeštva
394627 (2920) vorantz

Več podobnih tem