» »

Slovenija bo vsak čas potonila !!!

Slovenija bo vsak čas potonila !!!

«
1
2

jalovec09 ::

Nimam kaj druzga za napisat kot sledeče, sem ekonomist po izobrazbi, berem veliko predlogov, zakonov, aktov, forume, novice...ob današnjem sprehodu sem premišljeval na splošno o Sloveniji, ....na koncu mi je postalo slabo po 4 urah sprehoda, čudno včeraj sem mislil na nekaj druzga pa me ni doletela slabost, brez besed, kam je prišla Slovenija...za kozlanje pa je še prehitro. Sorry ne morem napisat.

BigWhale ::

Kako to mislis vsak cas? Cez petnajst minut al pol ure? Grem life-jacket napihnit, za vsak slucaj.

5er--> ::

A bo bolj poplavljeno kot je bilo lansko leto na Viču? Ker če ne, ni panike. Sem v 4. štuku.

Edit: Aja... kolo grem premaknit iz kleti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

mikko ::

Tujina vabi, Slovenija je pa žal izgubila kompas.

ABX ::

Res je, čez natanko 22 ur, 57min in 34sec se bomo potopili.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mikic007 ::

Ojej, ce mlade tako vrag jemlje, potem nam res ni pomoci :D

Malo se usedi, globoko vdihni, pomisli, da smo pravkar dobili mesijo in da bo cez 40 dni vse v najlepsem redu. Nobenih slabih novic vec, zivel bos v krasnem svetu. Kako se bos pocutil, pa bo odvisno predvsem od tega, kaj bos skadil ...

Boobiz ::

Če si ekonomist, potem ti je res lahko slabo od potez ki so jih vlekli drugi ekonomisti ampak jebi ga, smo kjer smo. Iz te polomije se ekonomisti tako ali tako ne bojo(ste) nič naučili.
Jaz kot tehnik ekonomiste po svoje občudujem, samo njim rata ovreči osnovne zakone narave (ekonomije?), meni ko zmanjka bencina v avtu, avta ne bom pregovoru da naj še en dan gre pa ga bom potem natankal, ekonomistom pa zapravljat veselo uspeva še po tem ko nimajo nič več.

Ob tem tud men postane slabo.
I'm drunk, what's your excuse?

jest10 ::

jalovec09 je izjavil:

Nimam kaj druzga za napisat kot sledeče, sem ekonomist po izobrazbi, berem veliko predlogov, zakonov, aktov, forume, novice...ob današnjem sprehodu sem premišljeval na splošno o Sloveniji, ....na koncu mi je postalo slabo po 4 urah sprehoda, čudno včeraj sem mislil na nekaj druzga pa me ni doletela slabost, brez besed, kam je prišla Slovenija...za kozlanje pa je še prehitro. Sorry ne morem napisat.

Ti ekonomist? Od kdaj pa to?

Marilyn ::

...in ljudje se še zmeraj ukvarjajo z "trenirkami" !!!

imallears ::

Spet bom za đabe pumpu vodo po Sloveniji. Sam mi ne bo hudo 8-).

Drugače pa, je mal zajeban, sam jest mam ze poln kufer Mazzini, Mrkaić pa 3. liga Crnković folka. Get a life.
Pa trenirk sm se tud najedu zle v teh parih dneh. Ce b sam medije spremlu pa forume, b se ze zdavni zahojsu.

Jest upam da bo boljš, pomagej si sam najprej, al kok ze pravjo.

Mipe ::

U fino, konec suše!

carota ::

20.12.2012 se približuje, samo še dobro leto imamo ...

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

BALAST ::

Ko pade Kučan pomeni da smo zapufani za 20000let. In amerikanci nas bodo lahko klali kot ovce vsak dan ob poldnevu.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

msjr ::

Lahko posodim tudi kakšen kompas, gps imam tudi, lahko poceni zrihtam, tudi lahko zrihtam najem gumenjaka, če ga kdo hoče vlečt na Šmarno goro. Evo, problem rešen.

Ne jamrat, predvsem pa tisti, ki nam gre (razmeroma) dobro. Preveč ljudi je, ki jim je treba pomagat po svojih najboljših močeh, edino tako lahko kaj spremenimo. Aja, pa da pometemo pred lastnim pragom, prosim lepo. Jest recimo, sem namesto nakupov naredil božično čistko in vse odvečne stvari podaril, če bom kaj nujno rabil, bom pa kupil, da spet malo denar kroži.

floyd1 ::

Jalovec, da nisi spet razmišljal o tem, kako čim bolj oglobiti uspešne in razdeliti med rajo? ;((
http://slo-tech.com/forum/t496771/0
Da te potolažim, to država že itak izvaja...

jalovec09 ::

Vse skupaj sem pozabil, jutri je nov dan, nov boj za boljšo prihodnost.

Tr0n ::

Less talk, more work, pobje.

D3m ::

Sj delam, to leto bomo zaključili pozitivno v firmi. Tako da bojo imeli ljudje v javnem sektorju za jesti. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wox ::

Ne sekiraj se preveč. Če bomo, bomo potonili z ostalo Evropo. Pejd mal čez severno mejo prečekirat. Nič kaj rožnato ni.
Commodore 64

PaX_MaN ::

D3m je izjavil:

Sj delam, to leto bomo zaključili pozitivno v firmi. Tako da bojo imeli ljudje v javnem sektorju za jesti. :D

A šele letos bo pozitivno?
Nekam švoh to delate.

D3m ::

Hehe, kriza je vse prestrašila, da so sedeli na denarju in čakali, kaj bo.

Sem zajebal, pozitivni smo bili v času krize (poslovali z + , dobiček manjši), to leto bo prodaja in dobiček večji kot leta 2007 pred krizo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

aljoose ::

Wox je izjavil:

Ne sekiraj se preveč. Če bomo, bomo potonili z ostalo Evropo. Pejd mal čez severno mejo prečekirat. Nič kaj rožnato ni.


Eh?
Cez severno mejo je roznato. Sicer ne vem za vse poklice, ampak racunalnicarji imamo dosti biznisa, sluzimo dobro in delavne sile je prej premalo kot prevec. Toliko iz prve roke iz Nemcije, se bolj severni kolegi se pa tudi nic kaj ne pritozujejo.

Aston_11 ::

D3m je izjavil:

Hehe, kriza je vse prestrašila, da so sedeli na denarju in čakali, kaj bo.

Sem zajebal, pozitivni smo bili v času krize (poslovali z + , dobiček manjši), to leto bo prodaja in dobiček večji kot leta 2007 pred krizo.


Je bil že cajt.

D3m ::

Se strinjam, samo zdaj nas strašijo, da bo 2012 še slabše. :8)
|HP EliteBook|R5 6650U|

P4ajo ::

Čez severno mejo je kmalu sneg, tako da rožic ravno dosti najmanj do pomladi (pa ne slovenske) verjetno ne bo.
Jaz, kot mlad perspektiven človek pri zgodnjih 18 in verjetno še ravno toliko let brez službe sem zadovoljen, ker nisem lačen (sicer sem malo žejen, ker imamo doma trenutno samo fruc z grenivko, ne z limono), ker mi še celo večnost ni treba skrbet kje bom živel (starši so tako prijazni, da še vedno oba spita v isti postelji in ena soba ostane zame), ker imam vsega dovolj (lažem, še vedno sm na starem enojedernem računalniku) do te mere, da celo v tej hudi situaciji, ko svetobolje z mojega stališča dobi povsem nov pomen, ... poln optimizma rečem, da na teh volitvah nismo mogli zgrešiti... (dobro, pretiravati ni zdravo, NSi, SNS, DeSUS in podobne stranke omejenih interesnih skupin izzvamemo)
Na srečo birokracija v Sloveniji velja v obe smeri... težko je kot državljan kaj "gor" spravit in težko je kot voditelj kaj "dol" spravit... vedno je vse isto, vse ostalo so samo formalnosti.

Good Guy ::

Jehovce nažicat da mi čoln posodjo

PacificBlue ::

vsi smo na istem čolnu...err ladji.
I’m out.
:3

Wox ::

aljoose je izjavil:

Wox je izjavil:

Ne sekiraj se preveč. Če bomo, bomo potonili z ostalo Evropo. Pejd mal čez severno mejo prečekirat. Nič kaj rožnato ni.


Eh?
Cez severno mejo je roznato. Sicer ne vem za vse poklice, ampak racunalnicarji imamo dosti biznisa, sluzimo dobro in delavne sile je prej premalo kot prevec. Toliko iz prve roke iz Nemcije, se bolj severni kolegi se pa tudi nic kaj ne pritozujejo.


Ne govorim o ozkih skupinah ljudi. Zadeva je precej širša.
Commodore 64

opeter ::

Ne moremo potoniti, saj nismo na morju ... :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

StoneFox ::

Vidim da je na to temo več zajebancije kot pa resnih odgovorov. Sem pa od marsikaterega že slišal da drugo leto ne bomo imeli kaj jesti, saj prihaja še večja recesija.

D3m ::

Jaz sem zaenkrat optimist, dela imamo veliko. Upam pa da ne bo zatišje po novem letu.
To leto bi imeli še boljši prihodek če nebi bilo potresa na Japonskem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GregiB ::

Menim, da bomo lepo delili usodo Evrope, če ne Evrope pa regije. S svojo majhnostjo smo preprosto preveč vpeti v premike na regijski ravni, da bi lahko trdili, da o svoji usodi odločamo sami. Škoda je le, da nismo na makro nivoju bolj fleksibilni v smislu, da bi našo majhnost lahko in zmogli izkoristiti v hitrejšem implementiranju sprememb... a kaj, ko si sami mečemo polena pod noge...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ahac ::

Cez severno mejo je roznato. Sicer ne vem za vse poklice, ampak racunalnicarji imamo dosti biznisa, sluzimo dobro in delavne sile je prej premalo kot prevec.

Lahko bi reku tudi:
V Sloveniji je rožnato. Sicer ne vem za vse poklice, ampak politiki imajo dosti biznisa, služijo dobro...
:P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

cyber_killer ::

Jaz nisem ekonomist in ne vidim nikakršne recesije. Če jo vi vidite, mi povejte kje lahko to vidim.

Namreč:
- nakupovalni centri polni ljudi,
- nakupovalni vozički prepolni,
- gostilne, kavarne, špagetarije, .... vse ostale restavracije nabito polne,
- draga avtomobila zunaj,
- mesta vsaj gledam lj - center nabito z ljudmi, vse polno...

Skratka kje je ta recesija?

Matako ::

Hja... menda ima slo. državljan v povprečju 7K EUR privarčevanega denarja.

To je ravno dovolj za bluzenje po trgovinah in celo polne vozičke... ni pa dovolj za odpiranje firm, investicije ipd.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

BALAST ::

cyber_killer vse to kar vidiš so javni uslužbenci, ko bodo ti na cesti bodo prvi dobili socialno pomoč, pa čeprav so imeli +300€ neto plače od fizičnega delavca.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

D3m ::

BALAST je izjavil:

cyber_killer vse to kar vidiš so javni uslužbenci, ko bodo ti na cesti bodo prvi dobili socialno pomoč, pa čeprav so imeli +300€ neto plače od fizičnega delavca.


No to je pa že bolj logično, vsaj zame. Ker tudi meni ni jasno, od kod denar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BALAST ::

Kdor je uspel priti v javno upravo se mu gode kot grkom pred krizo. Imajo lepe mlade hiše, nadpovprečne avtomobile, dovolj časa za dopustovanje pa še kakšnih 20.000 kredita na javnoupravne plače.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

D3m ::

Madonca, jaz se pa trudim v gospodarstvu, da imajo podjetja novejše stroje in merila (investicije) da lahko na trgu ponudijo konkurenčne izdelke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Rokm ::

aljoose je izjavil:

Toliko iz prve roke iz Nemcije, se bolj severni kolegi se pa tudi nic kaj ne pritozujejo.


Še bolj severni kolegi se imamo zaenkrat kar fajn, edino baje da so problemi s pomankanjem masla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokm ()

BALAST ::

Ne razumem čisto na kaj apliciraš, ampak če bi gledal na konkurenčnost, sta tvoj "prosti trg" in "javnoupravni" povsem različna.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

amigo_no1 ::

cyber_killer je izjavil:

Jaz nisem ekonomist in ne vidim nikakršne recesije. Če jo vi vidite, mi povejte kje lahko to vidim.

Namreč:
- nakupovalni centri polni ljudi,
- nakupovalni vozički prepolni,
- gostilne, kavarne, špagetarije, .... vse ostale restavracije nabito polne,
- draga avtomobila zunaj,
- mesta vsaj gledam lj - center nabito z ljudmi, vse polno...

Skratka kje je ta recesija?

Pridi v gospodarstvo.

D3m ::

Bo šel raje v javno upravo ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

detroit ::

V javni upravi sploh ni luštno, moja kolegica (higher ranking) nima kej delat, ker če dela predobro jo šefica zatira, šefica sama nima pojma o pojmu kaj se sploh tam dela in samo preživlja čas v službi.

No tega jst ne bi hotu ker je dougcajt.
Skero

StoneFox ::

detroit je izjavil:

V javni upravi sploh ni luštno, moja kolegica (higher ranking) nima kej delat, ker če dela predobro jo šefica zatira, šefica sama nima pojma o pojmu kaj se sploh tam dela in samo preživlja čas v službi.

No tega jst ne bi hotu ker je dougcajt.


To se ne dogaja samo v javni upravi. To se dogaja povsod, zato pa smo tam ko smo.

detroit ::

Za mojo šefico jst tega ne morem trdit in posledično tudi zase ne, tako da očitno povsod -1
Skero

D3m ::

Meni se hrbtenica ukrivi, ko vidim komplikacije in birokracijo v polnem sijaju v javni upravi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

detroit ::

-50% fail državnega aparata pa lahko več davkoplačevalskih soldov priteče v našo shirano medicino in še zmanjša se davke za precej %
Skero
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska vlada ne bo kupovala Applovih izdelkov

Oddelek: Novice / Ostale najave
3517135 (14783) PrihajaNodi
»

Če bi en mesec vsi delali za minimalca

Oddelek: Loža
357342 (6295) Predator ^^
»

Imet diplomo in biti brezposelen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134672 (29301) BALAST
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531141570 (132868) poweroff
»

Trošarine - ko bodo državo držali pokonci reveži (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10224156 (22387) bosmla

Več podobnih tem