» »

stena me trese

stena me trese

PhotoBlaz ::

Tkole je, sem v kleti ene stare hise(50 let) zrihtal eno sobo za glasbo, notr mam vsega mogocega prkloplenega na eo vticnico,...no ampak dela vse normalno.
Zdaj pa problem,....ko imam vklopljen kitarski ojacevalec in kitaro prikljuceno, in ce se z eno roko drzim strun, z drugo pa dotaknem stene me strese nek mali elektricni tok,...bolj ko pritisnem ob steno prst, bol rukne(+ se v drugo roko na strunah). Tkole ruka samo ena od stirih sten(in ne tista na kateri je montirana vticnica). Se ta podatek dam, da ojacevalec stoji ob tej steni ki trese.
A mi kdo razlozi kje je fora??????? pa kako to "foro" odpravit.

P.S.Kot je meni znano na tisti steni ki trese ni nobene elektricne napeljave

Vesoljc ::

dej volt meter med struno in steno, boš videl kam teče tok :D
ps: je stena kej vlažna?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

to je verjetno zelo slaba ozemljitev hise. dost podobon je blo pr mojmu starmu fotru v hisi, ko me je od racunalnika ohisje treslo. je blo skor 30V gor :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PhotoBlaz ::

bom dal voltmeter vmes ja....kaj bom pa s tem pogruntal v katero smer tece?
Vlazna na otip ni(nic bolj kot druge 3 stranice).

Pudding ::

Prefarbaj steno :)

perci ::

Hehe, tole me spomni na poletje, ko sva bla s punco v kampu na Korčuli v katerem je voda tresla ;) oz. je bila pod napetostjo :D .

Za enkrat zvečer stuširat je še nekak šlo (ni prijetno, ko te trese po jajcih), nasledn dan sva pa po hitrem postopku spakirala ;)-

Mercier ::

Škoda, da se dalmatince ne bi dalo prepričat, da bi receptorko oblekli v črno usnje. (tržna niša press)

link_up ::

pa si se probal dotaknit kere druge stene? mas gumo na podplatih? oblecen volnen pulover? :)

kaj pa ce je kitara pod napetostjo?

zlabo ::

Ja, jaz bi prej preveru kitaro. Lahko ti kaj prebija.
Verjetno pa je res le slaba ozemljitev in imaš nek potencial na ozemljitvi. Poskusi nekako priklopiti kitaro in ojačevalec v kakšni drugi hiši. Lahko poskusiš tudi povezati ohišje kitare in kakšno vodovodno cev ( le ne drži cevi v eni in kitaro v drugi roki- če prebija je stvar lahko smrtno nevarna, vse delaj pri breznapetostnem stanju).
Drugače pa se velikokrat pri starih hišah zgodi, da oksidirajo kontakti zbiralke potencialov, kontakti kjer se stika valjanec in kabel ali pa da kar valjanec segnije (zrjavi). Kako stara je napeljava, če je sploh kdaj bila obnovljena?

LP, zlabo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bojler in iskrenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395006 (4392) All
»

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

Oddelek: Zvok in slika
173180 (2852) Zvezdica27
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258447 (7678) mjanez
»

Zakaj ozemljiti hišo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
289841 (9217) telexdell
»

elektrotehnika v praksi

Oddelek: Loža
265938 (5142) Tear_DR0P

Več podobnih tem