» »

Povezava UTP kabel - vtičnica

Povezava UTP kabel - vtičnica

Davidoff ::

Pozdravljeni!

Včeraj sem se lotil povezovanja utp kablovja z vtičnicami na eni in drugi strani. Na eni strani imam vtičnice od TEM Čatež, na drugi strani gol kabel na katerega dam plastiko, se pravi vtikač. Vtikač sem na kabel pritrdil takole :
 UTP Povezava

UTP Povezava

 Tem vtičnica

Tem vtičnica

medtem ko imam strašne probleme z vtičnicami od TEM-a. Ali mam jaz kakšen čuden postopek in se zadeva naredi kako "lažje" ali pa so te vtičnice rahlo nerodne. No še vprašanje, ali moram na obeh straneh povezat kablčke na ista mesta?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

zvery1 ::

Ta vtičnica je meni nekaj najslabšega kar obstaja. Zamudna, pa še polomi se lahko. Mislim pa, da boš mogu po b-ju zvezat.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

gregor_m ::

Ja te vtičnice so res zelo nerodne. Tudi sam sem jih nekaj zvezal, sicer ko pogruntaš sistem gre kar hitro. Sem pa vedno uporabljal B varianto vezave.

Davidoff ::

Ok! Bom potem zvezal po B varjatni in poskušal kable čimprej zadet na svoja mesta :). Hvala!
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

Duhec ::

B varianta vezave.
Če ima vtičnica "V" utor, potem potrebuješ še posebne natične klešče, s katerimi porineš posamezno žičko v V utor.
Jaz imam podobne z nožem, ki, ko ga potisneš do konca navzdol (itak naredi "klik") še odreže višek kabla.
http://www.techtrade.si/product.asp?dep...

Davidoff ::

U, če ima V utor ali ne nebi vedel, ker zadeve ne poznam toliko. Vtičnica se zadaj odpre nakar se not porinejo žičke. Pol jo zapreš in zadeva je gotova. Problem je le, da se kar precej namatraš da zadaneš vseh 8 žic.
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

Duhec ::

No, sej to govorim, kako in s čim jih porineš not, da tisti V kontakt res prebode izolacijo in naredi dober kontakt na bakreni žički.
Zato sem omenil posebne natične klešče (zgornji link), ki žičko porinejo dovolj globoko, takrat naredi tisti "klik".

pe3c ::

Duhec je izjavil:

No, sej to govorim, kako in s čim jih porineš not, da tisti V kontakt res prebode izolacijo in naredi dober kontakt na bakreni žički.
Zato sem omenil posebne natične klešče (zgornji link), ki žičko porinejo dovolj globoko, takrat naredi tisti "klik".

Kot napisano zgoraj potrebuješ krone klešče, ki potisnejo žico v režo in na koncu odrežejo odvečni del (od tu pride klik). Reže sam utor v katerega tiščiš, podobno kot pri konektorju samem, ki zapiči jezičke v žico.
Če si dovolj spreten lahko enako narediš z izvijačem ali tanjšim orodjem. Če ne si jih izposodi v kaki elektro trgovini.

Znajdi se!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

shovty ::

Malo živcev je treba pa gre. Se da z izvijačem vse naredit. Najbolše da zvežeš po B in pazi da bo na obeh straneh enaka varjanta.

Davidoff ::

Ok...bom sprobal naštimat, da bo šlo z čim manj =%$#X...:). Če se da pomagat z omenjenimi kleščami, nevem če nebom šel kar v merkur in jih nabavil...no prvo probal z občutkom, pol pa z kleščami.
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

RobbyRS ::

Tudi sam sem zvezal 2 vtičnici od TEM varianta vezave A. In po hitrem pregledu mi internet dela. Lahko pustim vezavo tako, ali rajši prestavim na B, preden vtičnici založim z vsem pohištvom?

b ::

Vseeno je, če imaš na obeh enako vezavo. Če imaš na eni A, eni B, imaš pa crossover vezavo, ampak tega verjetno nočeš.

Dandanes sicer praktično vsi novi mrežni vmesniki podirajo auto-crossover (detekcija vezave, dela kakorkoli že imaš obrnjeno), ampak tega res ne bi priporočal. Vse straight, pa če že rabiš crossover, rešiš to s crossover priključnim kablom od vtičnice do naprave.

Davidoff ::

No ampak dejansko gredo kabli po enakem vrstnem redu na obeh koncih a ne? Ko sem zadevo povezal, sem se odločil da jo malo preverim in mi na oni napravici ko so gor lučke, našteva vseh osem, vendar ne po vrstnem redu. Ali je to ok?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Oddelek: Omrežja in internet
2141522 (2779) dvihtelic
»

Vezava RJ45 vtičnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
148106 (2427) Likalnik
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826856 (12585) denisbegood
»

Kako zvezati kabel za Lan

Oddelek: Omrežja in internet
304641 (3815) Bakunin
»

LAN Vtičnice na eni strani in RJ45 konektor na drugi strani

Oddelek: Omrežja in internet
168776 (4498) krop

Več podobnih tem