» »

kompjutr se ne boota - BIOS problem?

kompjutr se ne boota - BIOS problem?

Binji ::

Kar naenkrat se mi comp, noce vec bootat. Pomaga edino ce mu resetiram BIOS in da potem tece na default nastavitvah. Cim grem kaj spreminjat je konc - zmrzne pri napisu Verifying DMI Pool Data. To dela res dobesedno kar naenkrat.
Sistem:
KT7a
512MB RAM (2 cokoladke)
TB 1 Ghz@1.350
SB Live
Radeon 8500
disk, pecka, tuner
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tomazjur ::

Mogoče ti je šla sound kartica ali kakšna druga, predvsem tiste glej, ki so integrirane. Izklopi jih v biousu, tudi vse tisto midi in podobno izklopi.

Ni nujno, da bo kaj iz tega, samo enkrat se je to men zgodilo. Ko so mi zamenjali sound kartico, integrirano pa izklopili je blo vse ok.

Mogoče ima tudi kakšno zvezo s plug and play aware os. Izklopi to.


LP

Binji ::

Neki je blo cist z windowsi narobe. Sm probal fdisk /mbr narest pa sploh ni vec spoznalo particij. Sm zdej znova nalozu pa dela. Skoda sam ku je slo tko 15GB "multimedijskih datotek" v k***;(
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Binji ::

Zdej pa se en problem..nalozim win98 brez problema, ce hocem pa se win2k al pa xp pa najprej vse nalozi, pol napise: Starting Windows Setup in crna slika. Zmrzne.
Kaj pr bogi bi lohku blu?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

morphling1 ::

Nekaj podobnega se je dogajalo kolegu na enaki plati. Abit KT7a ti umira, najprej se da še nekaj časa delat potem bodo se ti računalnik vedno bolj na pogosto ugaša kmalu ga še zagnati več ne boš mogel. To je edino kar mi pade na pamet in so popolnoma enaki simptomi kot pri njemu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Bane_ ::

najbol da začnes za novo plato šparat!;(( ;((
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Binji ::

Hm..sm flesou BIOS zdej pa dela8-O
Ce jst zastopm kej...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

morphling1 ::

Upaj da bo držalo, ker to ne bi smela biti rešitev. Če ti je pred tem vse delalo kot je treba naenkrat pa kar problemi, to izhaja iz nekje drugje. Anyway saj boš poročal če se ti bo čez čas spet to začelo dogajat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinXP resetiranje&stuff

Oddelek: Operacijski sistemi
191294 (1055) AvAkI
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492421 (1444) Markoff
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684518 (3559) rc-car
»

duron

Oddelek: Navijanje
251612 (1178) tec
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704827 (4149) AtaStrumf

Več podobnih tem