» »

Prenosnik se noče povezati na wifi

Prenosnik se noče povezati na wifi

Eilinel ::

Živijo!
Imam problemček, ki je sicer zame velik, ker bo verjetno moja skoraj nova škatla v kratkem letela v centralno, saj bom verjetno pop*******.
In sicer, pri starših bi se rada povezala na naše wifi omrežje(kot že milijontič poprej), pa me gor ne spusti. Ga identificira, nekaj časa se je gor logiralo, a ni bilo internetne povezave, sedaj ga pa ta hudič niti gor ne spusti. Ta post pišem preko kraje sosedovega nezaščitenega omrežja (gracias a dios za dobre duše). POleg imam še eno precej staro kripo od laptopa, ki naše omrežje brez kakršnihkoli problemov zazna in sprejme, za delo pa je malce neuporaben, saj mora po 15 min dela na njem počivat (beri:crkne). Tale moj vrag od prenosnika pa je očitno dobil nek fleš in nikakor noče zagrabit.
Ima kdo mogoče kako idejo, kako rešit to?? Raznorazne lastnosti in nastavitve že sanjam, a kaj ko vse bolj na blef pregledujem, ker nisem lih štručko. Zdi se mi čudno, ker do sedaj ni bilo problemov, moji starši pa verjetno po routerju niso spreminjali kakih nastavitev, saj jim že pisanje mejla predstavlja dovolj velik izziv :).

#000000 ::

edit: aja lahko resetiraš tudi router, ampak ne verjamem da je on kriv, ker drugače tudi z starim laptopom nebi mogl na net.

Kak prenosnik je to ? Firma model ?
Lahko da ti je šla kartica, najverjetneje pa kontroler za wifi slot.
Zadevo lahko probaš rešit tako da si za nekje 15 evrov nabaviš USB wifi ključek in preko njega dostopaš na net, ali pa preko kabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

fosil ::

Če se na sosedovo omrežje poveže, potem z laptopom očitno ni nič narobe.
Jaz bi naredu hard reset ruterja in nato še enkrat naštimal wlan na njem.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

#000000 ::

Ops. Maš prav spregledal da na sosedovem špila OK.

Eilinel ::

Kako pa naštiman WLAN? Sem že enkrat to delala, vendar sem prav pozabila.
Drugače pa hvala za ideje.

fosil ::

S kablom se povežeš na ruter, se logiraš gor in naštimaš
Tako je!

RuskiSnajper ::

fosil je izjavil:

S kablom se povežeš na ruter, se logiraš gor in naštimaš

in ti pričauješ da bo ostalo padlo z neba ?


papire najdi od ruterja tam maš IP naslov ki vpišeš za login in password
najbolše da poveš kaki ruter maš, ga obrneš in pogledaš nalepke z raznimi ciframi/crkami

Zgodovina sprememb…

Eilinel ::

Čau...do routerja znam priti, tam ne vem, kaj spreminjati. Na drugem prenosniku se komot povežem, le moj neki šteka, zato pač malo kradem sosedu net. Vendar mi gre na živce, ker ima sosedov švoh signal in dela v samo eni sobi.

Imam buffalo WHR-HP-G54.
Prosim za pomoč, kaj moram psremeniti.

lp

bosmla ::

mogoce mas router nastavljen na fiksne IP-je? Potem poglej kateri rang in nastavi enega od teh (ne istega kot na katerem ze obstojecem racunalniku) na svojem prenosniku

Eilinel ::

Ne ne, to je bilo prej nastavljeno, potem sem odnastavila.
Tudi moj računalnik je prej dostopal brez problema, sedaj pa ga ne zagrabi več. Z ostalimi omrežji nima nikakršnih problemov, samo s tem.

solatko ::

Eilinel - Tvoj računalnik se hoče povezati preko tvoje domače povezave omrežja, kar pa tvoj router ne podpira. Pojdi v omrežne povezave in si uredi novo omrežno povezavo, vpiši zahtevane parametre - pasword in ime omrežja.
Lahko pa tudi direktno iz simbola v območju za obvestila.
Kateri OS imaš, pri xp je včasih težko nastaviti omrežje, pri visti in w7 pa to nebi smel biti problem.
V drugem okolju so se ti lahko nastavitve za omrežje staršev, sesule, zato moraš cel postopek nastavitve na tvojem računalniku, za to omrežje, urediti na novo.
Delo krepa človeka

Eilinel ::

Aha, kako pa dodam novo omrežno povezavo. Imam Win 7 in se še malo lovim zaradi preskoka s xp na win7.

aha, dobila - verjetno set up new network?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Eilinel ()

Eilinel ::

Ne, nič ne bo ... za spremembo mi mora najti nenastavljeno napravo, ne najde mi pa nič.
Delam kaj narobe?

solatko ::

V nastavitvah omrežne kartice nastavi novo wifi omrežje. Ko boš potrdila, bo našlo vse možne brezžične povezave na terenu, kjer si.
Delo krepa človeka

Eilinel ::

Sedaj se poveže, vendar ne spusti čez neta!!! Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

solatko ::

Daj na popravi omrežno povezavo.
Delo krepa človeka

Eilinel ::

Ojla, super hvala, usštimala, sem morala samo restartat računalnik. Deluje!
HVALA!

solatko ::

Sam da špila.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z vzpostavljanjem Wi-Fi povezave na Windows 8 laptopu

Oddelek: Omrežja in internet
215498 (4234) znj_
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818484 (16379) pobalinka2
»

Siol TV brezžično do prenosnika

Oddelek: Omrežja in internet
3110008 (6797) trnvpeti
»

Hitrost brezžične omrežne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
162070 (1940) Senitel
»

Težave s switchem! nujno

Oddelek: Omrežja in internet
171369 (982) Gapi

Več podobnih tem