» »

Hitrost brezžične omrežne povezave

Hitrost brezžične omrežne povezave

RokDaKirba ::

Imam vprašanje glede ruterja in brezžične omrežne povezave. Imam Linksys wireless router(WRT160NL). Ruter podpira N standard, prav tako moj prenosnik. Zanima me pa, zakaj mi pri mrežni povezavi (ikonica v opravilni vrstici) kaže, da je povezava z brezžičnim omrežjem vzpostavljena pri hitrosti 65 Mb/s? A ni to nekam malo, glede na to, da sta obe napravi N standard? Ker doma imam paket optika 100 Mb/s in je sedaj škoda, ker se ne izkoristi celotnih zmogljivosti… Tisti G ruterji se povežejo s 54 Mb/s in čudno je, da se ta, ki je N standard poveže samo z 11 Mb/s več. Pravijo, da naj bi N standard podpiral hitrosti do 300 Mb/s… No, to je res že veliko, ampak jaz bi rad, da bi se povezal vsaj s 100 Mb/s…
Ali je morda potrebno še kaj nastaviti?

Hvala za odgovore.

schtr4jh ::

S prenosnikom se priklopi čisto zraven routerja pa sporoči rezultate.
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

RokDaKirba ::

Prenosnik sem imel čisto zraven ruterja in je bila hitrost enaka, 65 Mb/s.
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

blackbfm ::

1. Za maksimalni izkoristek načeloma rabiš opremo istega proizvajalca, z vključeno "ultra super range boost" tehnologijo (vsaka firma po svoje nekaj poimenuje).
2. Realne hitrosti so dosti nižje od tistih na papirju.

RokDaKirba ::

Ampak zakaj se ne poveže vsaj s 100 Mb/s? Kje je našel ravno 65? Ker včasih, ko sem imel 54G ruter, se je dejansko povezal s hitrostjo 54 Mb/s - torej s takšno hitrostjo kot je na papirju...
A mislite, da bi moral iti še skozi kakšne nastavitve?

Hvala in lp
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

blackbfm ::

se je dejansko povezal s hitrostjo 54 Mb/s - torej s takšno hitrostjo kot je na papirju...


Ja ampak povezava je pa bila max 20-25 Mb/s v najboljšem primeru.

Sicer pa gledam na netu, 65 niti ni slabo..samo zgleda da povezava uporablja samo en kanal, verjetno zato ker nimaš linksys mrežne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RokDaKirba ::

A mi lahko daš link od tam, ko gledaš te hitrosti na netu prosim...

Upam, da se razumemo - jaz govorim, da mi 65 Mb/s piše tam v opravilni vrstici, na tisti ikonici računalnička, ki se pojavi, ko se povežeš v brezžično omrežje - tam kjer piše ime povezave, hitrost, moč signala, stanje. To je povezava med PC-jem in ruterjem in zato me zanima, zakaj tukaj ni povezan s 100 Mb/s. Vem, da potem v internet vprašanje kakšne hitrosti doseže, ampak v tej povezavi med mrežno kartico in ruterjem bi pa moralo pisati vsaj 100 Mb/s, ali se motim?

Lp
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

PrimozBo ::

Se motiš.

Povezava je pač kakršna je, tiste številke napisane na papirju so v praksi zmeraj veliko manjše.
Za doseganje čimvišjih hitrosti je priporočljivo da sta router in mrežna od istega proizvajalca, kar pri tebi nista. Druga stvar pa je da tebi laptop čeprav podpira N standard verjetno ne podpira več kanalov seprav nimam MIMO ali pa se ne zna zmenit z ruterjem za uporabo večih kanalov.

RokDaKirba ::

Ali se da pod laptopovimi nastavitvami kje pogledati oz. nastaviti uporabo večih kanalov?
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

PrimozBo ::

Laptop more imet več vgrajenih anten da podpira MIMO, poleg tega se implementacija MIMO med različnimi proizvajalci ne ujema vedno povsem zato je priporočeno da je vsa mrežna oprema od istega proizvajalca.
99,99% je da se ne da nič storiti.

RokDaKirba ::

Ali je potem kar praksa, da se laptop na router - tudi če sta oba N ne povezuje s hitrostmi 100 Mb/s in več? Ker, če je to praksa, potem sem pomirjen - žrlo bi pa me, če bi se večini laptop na ruter povezal s 100 Mb/s ali pa še več, meni pa s 65, ker to bi pomenilo, da pri meni nekaj ne štima...
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

PrimozBo ::

Ojoj se sekiraš. Pri wifi-ju so napisane vrednosti močno prenapihnjene tako, da če ti vse dela ql pozabi na to kaj ti piše.
Če te pa firbec matra pa pojdi brad specifikacije laptopa, verjetno bi mogl kje pisat če podpira mimo ali ne in kakšne hitrosti.
Pa seveda tudi če podpira mimo maš lahko smolo pa se tvoj prenosnik ne zastopi z routerjem in je isto kot če mimo-ta nimaš.

ender ::

V idealnih pogojih lahko preko 802.11n pričakuješ okoli 80Mbps prenosa - to je takrat, ko ti kaže, da ima povezavo nad 200Mbps. Za takšne hitrosti ponavadi rabiš dostopno točko s tremi antenami - če ima le-ta samo dve, bodo hitrosti ponavadi nižje (n standard zahteva vsaj 2 anteni - naprave, ki imajo samo eno anteno ne morejo biti certificirane za 802.11n).

Danes ni več tako pomembno, da imaš dostopno točko in kartico istega proizvajalca - 8,5MB/s prenosa sem dosegel s prenosnikom, ki ima Intel 5100 brezžično kartico, povezan pa je bil ali na Linksys WRT-350N, ali pa na Linux računalnik z Atheros AR5416 brezžično kartico.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

RokDaKirba ::

Zdravo,

včeraj sem opazil, da je povezava z ruterjem 65 Mb/s takrat, ko nič ne delam. Ko pa odprem kakšno stran, ali pa gledam video na youtube pa tista povezava med kartico in ruterjem naraste nad 100 Mb/s... Zanimivo, očitno se povezava prilagaja glede na dejavnosti, ki se odvijajo.
Drugače imam pa tudi jaz prenosnik z zgoraj omenjeno brezžično kartico Intel 5100.
Moram še malo sprobati download - ampak sem pa boljše volje kot prej, ker se povezava dejansko dvigne čim kaj začneš delati na netu... Ali je še kdo opazil to zadevo pri sebi?
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

schtr4jh ::

Mogoče imaš v nastavitvah porabe nastavljeno varovanje pri brezžični mrežni kartici.
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

RokDaKirba ::

Možno ja - sem preveril v nastavitvah za mrežno in imam tam opcijo power managementa, torej da lahko izbiram ali želim maximum battery life ali pa maximum performance. In po defaultu je naštimano na maximum battery life. Ali je bolje da dam na maximum performance, ali je vseeno če pustim na maximum battery life, glede na to, da on po potrebi sam poveča moč delovanja kartice?

Lp
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Če se že tako sekiraš, daj še testiraj koliko DEJANSKO preneseš čez ta WiFi del, potem te bo šele začela glava bolet. To, kar ti tam piše in koliko se dejansko lahko prenese, sta dve dosti različni štoriji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539518 (7754) XS!D3
»

Brezžični internet in hitrost prenosa samo do 20Mb/s

Oddelek: Omrežja in internet
61362 (1289) pijavka
»

Ozko grlo omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
181791 (1193) x.sci
»

hitrost prenosa podatkov preko wireless-a

Oddelek: Strojna oprema
83523 (3366) Zvezdica27
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR

Več podobnih tem