» »

KT266A memory clock?

KT266A memory clock?

Jaxx ::

prej sem imel dolgo časa plato z KT133 kjer je bilo enostavno:
mem_clk = fsb_clk + pci_clk; pci_clk = fsb_clk / pci_div;
primer:
Duron@950(9.5*100): mem@133 = fsb@100 + pci@33
Duron@1064(9.5*112):mem@149 = fsb@112 + pci@37

zdaj imam novo plato s KT266A in v biosu ni več možnosti za mem_clk=fsb+33, ampak je kar fiksno 100 al 133.. Kaj to pomeni?
- da je pri poljubnem fsb memory fiksiran na 133?
- da je pri fsb<133 deluje asinhrono pri fsb>133 pa sinhrono?
- da bi lahko tole zgooglal (sem ampak nisem nič najdu)?

Če ve Morph ali pa kdo drug, thnx!

morphling1 ::

Izbira med 100 in 133 na kt266a je samo okvirna izbira frekvence rama, pač več ne gre ker ta plata nima uradne podpore za 166 MHz ddr rame.
Verjetno imaš še na plati en jumper za izbirat fsb procesorja med 100 in 133 MHz. Se pravi če maš athlon xp nastaviš jumper na 133 MHz, potem pa imaš v biosu dve možnosti, če izbereš 133 MHz ddr, ti bo ram deloval sinhrono s fsb-jem, torej ko dvigaš fsb se dviga tudi hitrost rama, 133 MHz ne pomeni noben zaklep frekvence ampak samo da na tej frekvenci deluje rami sinhrono s nastavitvijo fsb-ja. Če pa v biosu premakneš memory speed na 100 MHz , ti pa ram deluje v asinhronem načinu, ampak ravno obratno kot je to običajno, ram deluje na nižji frekvenci kot fsb (na 8kha+ je to 3/4) se pravi pri 200 FSB ti ram deluje na 150 Mhz. Če bi prestavil jumper na 100 MHz na plati bi verjetno delovalo obratno, čeprav te možnosti nisem sploh nikoli uporabljal, saj sem imel tudi durona nastavljenega z jumperjem na 133 MHz. Predvidevam da bi bilo v primeru jumperja na 100MHz, nastavljanje tako: memory speed na 100 MHz nastavljanje fsb-ja ti dviga poleg sebe še frekvenco spomina sinhrono, nastavitev na 133Mhz bi bila pa verjetno razlika 33MHz med fsb-jem in frekvenco spomina. primer 100/133 ali pa 133/166 MHz (prva cifra fsb, druga memory speed).
Če imaš slučajno plato 8kha+ (poleg KR7a najboljša plat na kt266a) ti bo brez težav delovala tudi na visokih fsb-jih, za ti dve plati sem prepričan, da podpirata deljitelj 5, saj z dobrim ramom ni problem dosegati visoke fsb-je. Meni je uspelo celo 210 MHz fsb, kar bi pri uradnem deljitelju 4 pomenilo PCi 52.5 MHz agp pa 104 MHz pa so mi deloval vse kartice in diski brez težav, v kar pri takih frekvencah ne verjamem, da bi bilo mogoče. Torej mislim da se od 166 naprej, avtomatsko vklopi deljitelj 5 (8kha+)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Yacksy ::

Sam posedujem Abit KR7A, odklenejenga 1700+, 256 Samsungovega rama, Matrox 40Gb. Pa FSB ne spravim čez 178 Mhz, ker se mi po tej frekvenci winsi zaženejo sploh ne. Edina možna razlaga je, prevelika frakvenca na PCI slotu. Ali bi se to dalo odpravit z kakšno manj ali bolj agrasivno nastavitvijo v samem biosu ali pa z kašnim novejšim BIOSom

morphling1 ::

To če se ti ne zaženejo winsi, je prej problem rama, kot pa previsokega fsb-ja. Sicer pa lahko preverjaš tako, da vržeš ven vse kartice in izklopiš udma na disku, tako si zelo povečaš do kje te bremza FSB in če ti bo pri enakih nastavitvah potem šlo v winse, te res zafrkava previsok FSB oz PCI, samo jaz mislim da je ram oz tvoje nastavitve
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Yacksy ::

Se bom mal poigral. Sam ram bi moral it do 192MHz in tam biti stabilen. Palčka je namreč tista, ki je bila testairana na slo-techu že kar nekaj časa nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS masterji malo pomoči prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171653 (1412) Arthur
»

FSB RAMA (navitje) na epox matičnih

Oddelek: Navijanje
141123 (922) bodom
»

Optimalne nastavitve za KT7a/KT7a RAID????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181657 (1454) BoO
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231706 (1462) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351815 (1520) danielka84

Več podobnih tem