» »

Disk boot failure, insert system disk and press enter

Disk boot failure, insert system disk and press enter

roni125 ::

Pozdravljeni,
Ta napis me danes mori že tretjič.
Včeraj mi normalno dela računalnik. Naložene imam Windows 7. Ko sem ga ugasnil mi napiše pri zagonu "Disk boot failure, insert system disk and press enter".
Ponovno sem ga zagnal in glej ga zlomka. Ko sem šel v Bios diska ne zazna.
Ugasnil sem računalnik in včeraj zvečer ponovno prižgal. Fino... dela, spet sem igral igrico in brskal po internetu. Normalno sem ga ugasnil. Danes ga ponovno prižgem in spet ne najde diska.... Čez nekaj časa ga spet prižgem in dela spet normalno. Zdaj pa si ne znam razlagati. Zakaj enkrat dela, se pravi normalno prepozna disk naslednjič pa ne najde diska in napiše zgornji stavek "Disk boot failure......" Zamenjal sem disk Na novo namestil Windows 7 in mi to spet piše "Disk boot failure........"
  • spremenil: roni125 ()

fosil ::

Zamenjaj še kabel in sata luknjo na matični.
Tako je!

roni125 ::

To sem že naredil pa mi isto napiše.

solatko ::

Nekaj je narobe z diskom. Kaj pravi s.m.a.r.t.?
Delo krepa človeka

matjash ::

Sem mel podoben primer kjer je napajalnik pešal, tako da če imaš možnost menjave, se splača poskusit.
... bolje pozno kot nikoli.

roni125 ::

Bom poizkusil.... Tudi to se mi zdi opcija.

Čudi me da enkrat dela in drugič ne...

A ima še kdo kakšno varianto, ki je to doživel....

huek111 ::

Sem imel podoben problem! Če sem računalnik restartal se je normalno zagnal, če pa sem ga ugasnil so bile težave in sem ga moral po nekajkrat zagnat,da je šlo.
Po treh mesecih je dokončno crknil disk.
Čim manj ugašaj računalnik!

miranpozar ::

Praviš, da si zamenjal disk. Si kupil novega ali koliko je vse staro? Ker diski po 4 - 5 letih ga radi začnejo zajebavat.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

roni125 ::

Kupil sem novega preko Bolhe. Je pa res da je Matrix in ti radi zafrkavajo.

miranpozar ::

Verjetno si mislil Maxtor? Ampak ti ne obstajajo že nekaj časa - Maxtorja je kupil Seagate že pred leti. So pa bili krš, to je res.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

solatko ::

Tak krš, da meni trije laufajo brez problema že 8+ let. Med tem časom so mi crknli 3-je WD-ji, 5 exelstor-jev, 2 hitachi-ja...., Gre pa za IDE 80 - 250GB diske.
Delo krepa človeka

roni125 ::

Ja se opravičujem Maxtor sem mislil Danes bom kupil nov disk in napajalnik pa bom videl kaj bo potem rekel računalnik. Bom vas obvestil v čem je bil problem. Vsaka ideja mi pride prav, zato vas še vedno naprošam da mi svoje izkušnje napišete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
81006 (947) Jaman
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154197 (3648) solatko
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261930 (1367) pegaso
»

Včasih mi javi DISK BOOT FAILURE...

Oddelek: Strojna oprema
271532 (1175) drejcmb
»

Disk Maxtor 40Gb "crkava"

Oddelek: Pomoč in nasveti
17967 (756) grpo

Več podobnih tem