» »

Včasih mi javi DISK BOOT FAILURE...

Včasih mi javi DISK BOOT FAILURE...

rojniki ::

dan.imam eno vprašanje.vsake toliko časa se mi računalnik ugasne,po ponovnem zagonu mi napiše DISK BOOT FAILURE,PLEASE INSTERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.potem računalnik izklopim iz elektrike in potem spet dela.kaj bi lahko bilo narobe??jz krivim trdi disk.;(( ;(( >:D
  • spremenilo: bastadu ()

Trinitron ::

Kaj če bi ti dal disketo iz pogona, a?

rojniki ::

pa ka ti misliš da sn jz tak butast al ka???diskete ni notri pa tudi nikol ni bila ko mi je javlo to napako.:|
border

pitbul ::

Ce nimas notri diskete ali kaksnega CD - ja, usbja,..... potem gre to definitivno za neko napako na trdem disku

rojniki ::

a potem bi blo najboljš da si kupim nov disk???a bi bil ta vredu:hitachi 120gb,7200rpm,8mb predpomnilnika za 22000sit.:\
border

Trinitron ::

Pomoje ni treba takoj na vrat na nos u štacuno. Preglej najprej disk z diagnostičnimi orodji, da vidš, kje je napaka, če sploh je. Čisto možno je, da maš že tako zmedo na disku, da so podatki že neberljivi. Če je temu tako bo format zadostoval.

rojniki ::

ne jz sn že računlalnik formatiru pa je isto.a bi mi lohk kdo povedu kje dobim ta diagnostična orodja???

lp
border

WebPhp ::

Prvo poglej če so kabli za disketnik, cd-rom/dvd-rom enoto in disk vredu priklopljeni.

Potem zaženi ScanDisk zatem pa še Defrag.

Pa poročaj kako je zdaj.

Grey ::

Prvo kot prvo si dej vn disketnik, ker ti dela samo nesnago v računalniku. To je samo še za v smeti. Pol sipa nabav en USB key k je vsaj 64/128MB velik pa bo. Pol pa šele pejt gledat disk z diagnostičnimi orodji. Ker diskete so really ooooooooold.

rojniki ::

sej jz bi si že zdavni dau disketnik ven sam ker ga rabim za šolo pa ne morem brez njega.po vsej verjetnosti si bom kupil nov disk pa bom videl če bo delalo
border

Matev ::

to tudi men javlja
sem ugotovil da se mi je kabel ki je priklopljen na disk (napajalni) zrahljal in ga moram vsake toliko časa malce pobezati, potem pa dela

glede diskete... nabavil sem si ZIP drive pred cca štirimi leti a je sedaj tudi ta povsem zastarel in za na odpad

borchi ::

a maš slučajno v biosu opcijo ide disk timeout? probej dat to na kako višjo številko. tu naštimaš kolk sekund počaka bios pri incializaciji diskov.
l'jga

Slipi ::

Popolnoma enako tud men dela. Le da je včasih pokazu modro podlago in zapisal napako, zdej se mi pa pokaže začetni zagon in izpiše, da ne najde ničesar, ne diska ne sistema. To se mi pojavi kakor kdaj, vsekakor pa po daljšem delovanju, al če je stalno prkloplen al če ga redno vsak dan izklopm. Aja, pa k to nardi, stalno svet dioda za branje diska, do reseta oz. novga zagona.
WIN XP,
disk - WB800BB,
plata - Gigabayt GA-6VTXEA s celeron 1,3Gb
redno defragmentiran,
redno pregledovan s Spy, Ad-awarePro, antivirusnim prg in RegScrubXP

kabli so OK, pr ponovnem izklopu na tipko in takojšnem vklopu je vse OK, kar pomen, da ni kriv ne disk, ne softwer, ne kabli, ne disketnik.
da disketnik smeti?? čudna opcija.
Če bi bil disk ali kabli, pri ponovnem zagonu ne bi blo nč bolš in pc se sploh ne bi zagnal, ampak bi enak počepnu, sem prepričan, da kabel sam ne zna skočt gor na pine, pa čez cajt dol zlest,

bo pa za prevert nasvet borchi-ja, to je še nekak najbolj razumljiva "napaka", al pa je kej na sami mami plati.
No ja, ker to nardi na dokaj redke cajte, se da prežvet, glih fajn pa ni, posebej, če kej delaš, pa kr mrkne.
Me pa zanima kake plate imata Rojniki in Matev, da vidm, če spadamo slučajn v "isto skupino"

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slipi ()

rojniki ::

plato imam LEGEND QDI KUDOZ 7,AMD ATHLON XP 1800+.dons dobim nov disk pa vam bom povedu če je rešilo mojo težavo:|
border

rojniki ::

torej povem vam še da sn pogledu v bios in sem ugotovil da imam disable pod HDD POWER DOWN.torej to ni krivo.;( :\
border

newman ::

Ta "error" se pojavlja tudi meni na službneme računalniku (IBM, pentium4,256ram, wind2000).
Predvsem se to pojavi, ko recimo ugasnem računalnik in ga hočem ponovno užgat : "disk boot failure".... restartam ponovno: dela!

To se dogaja že 2 leti;)

rojniki ::

pa še neki.ko hočem iz start zbrisat tiste bljižnice se mi zraven vklopi disketnik.zakaj to???
border

mihec87 ::

Ma ne vem men je to tut delalo pa sn kupu nov disk pa je isto delalo.
Tak da nakonc sn dal plato v servis tam so pa rekli da so jo testirali in da s plato ni nic narobe ampak pazte dali so mi moznost da si uzamem kero kol plato v tem cenovnem rangu.
Aja pa ko je men to nrdilo je v biosu ko prepoznava disk pokazalo hm men se zdi da 4000 pa se neki cilindrov al neki takiga ko je pa v redu delalo pa je pokazalo 6000 pa se neki.
Sm pa tut ta moj disk sprobal v sestrinem compu pa je vse normalno delalo bp.
Jst sn v bistvu use zamenju sam plate ne.Tak da pomoje je to plata.
Rad bi pa vedu ka se dogaja ker to se je ful zacel dogajat,ogromno ljudi ma probleme s tem pa majo razlicne plate razlicne diske skratka razlicne konfiguracije.

OrlyTM ::

fantje, men tole zelo zelo disi po tezavah z napajalniki ... napajalnik pocepne, disk se ne zazene (pravilno) in mamo boot disk failure ... ob ponovnem priklopu, napajalniku uspe dovest zadost energije in zadeva gre skoz ...

jst bi najprej napajalnik preveru ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

rojniki ::

sam zakaj pa potem tak dolg "mleje" v windowsih???ka mi bojo lohk zamenjal disk v trgovini če ne bo kriv??:O :O
border

OrlyTM ::

ravno zato "mleje" ... disk ne dobi dost stroma in se pol zaganja in zaganja in zaganja dokler:

a) mu uspe in se pac bootne
b) mu ne uspe in pac crashne

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mihec87 ::

Sam dobr sj chieftec 420w bi mogl bit zadost za bartona 2500+ ,1gb rama,radeon 9600pro,disk prej ibm 80gb zdj hitachi 160gb zdj to poganja chieftec 420w prej je to poganjalo 300w no name pa se neki zakaj je to neki casa delalo bp zdj pa kr naenkrat pa ucasih je to delalo v redu 14 dni pol pa se je mal spomnu pa to napisu.

OrlyTM ::

bi moralo, ni pa nujno, da zares ... a ti je z prejsnjim napajalnikom pa kej sralo? ...

jst sm mu enermaxa za 30k, pa mi je lih tko zajebavu na polno! sploh ni fora, da napajalnik cist "crkne" fora je, da se mu dogajat zacne in ne daje vec pravilnega toka ven in pol se zacne napravam v kompu dogajat ...

moje izkusnje so vsekakor take.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

rojniki ::

jz mam 300w pa mi je do zdej(skor 3 leta)vredu delal.sam jz sn meu na računalnik prkloplenih 12 ledionk+4ventilatorje.zdej sm ledionke dal ven pa mi še isto dela.ven me vrža sam takrat ko hočem kej delat z diskom npr:instalirat igrco.
border

OrlyTM ::

ej ... nimam vas namena neki prepricevat ... ce ste zihr, da ni napajalnik, pol KUL ... pa kupujte diske an ...

sm dal se eno mozno varianto, odkod problemi ... kaj boste pa naprej ukrepal je pa na vas ...

se vedno sm pa mnenja, da je precej verjetno krivec napajalnik!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mare87 ::

Logično je ja. Mihec ko boš dobo novo plato poročaj :).

iro ::

Problem je v slabih kontaktih na napajnaju z adisk, mel podobne probleme z pekacem. sam konektor je potrebno malo popravit.

drejcmb ::

Jaz mam isti problem (konfiguracija P2-350, intel plata, pa zgleda da je en IBM 20 giga disk), probal sem že z drugim diskom sicer starejšim (420mb),pa je delalo niti enkrat napake javljo. Torej sklepam, da je verjetno disk. Lahko pa da novejši diski potrebujejo več štroma pa ga zato ne more napajalnik zagnat. Sliši se kot da bi hotlo disk zagnat pa ga ne more.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izhod v MS-DOS pri laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
131006 (827) punisher16
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341266 (1029) plizzzzzz
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151274 (1149) zile
»

crknu opevani IBM HD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292114 (1642) Tigorsami
»

Aopen AK73PRO namesto ABIT KT7a

Oddelek: Kaj kupiti
18953 (770) Dalmatinc

Več podobnih tem