» »

BlackBerry PlayBook se prodaja bolj slabo

BlackBerry PlayBook se prodaja bolj slabo

vir: CNet
ComputerWorld - Kanadsko podjetje RIM, ki je znano po družini izdelkov BlackBerry, se v zadnjem času spopada s precej težavami, ki bodo negativno vplivale na poslovni izid. Glavni razlog za slabe rezultate je nizka prodaja njihovega tabličnega računalnika PlayBook, ki je na voljo od aprila.

Sprva je stal 500 dolarjev, a uporabniki nad to ceno niso bili navdušeni. V prvem kvartalu dobavljivosti so jih prodali pol milijona, v drugem 250.000 in v zadnjem le še 150.000. Številke so padle kljub temu, da je RIM opazno znižal ceno, tako da je mogoče PlayBook v akcijskih ponudbah dobiti že za vsega 200 dolarjev. V izjavi za javnost pojasnjujejo, da so skladišča polna PlayBookov, zato je bilo potrebno znižanje cen in drugi ukrepi za pospeševanje prodaje. K njej pa gotovo nič ne prispeva zamuda pri izdaji nove verzije operacijskega sistema PlayBook OS 2.0, zato RIM sedanjim kupcem obljublja brezplačno nadgradnjo ob izidu.

Skupno so v tretjem četrtletju prodali 14,1 milijona blackberryjev, kar je v skladu s pričakovanji. Zaradi oktobrskega izpada storitev, za katerega se uporabnikom poskušajo odkupiti z brezplačnimi aplikacijami in tehnično podporo, so utrpeli 50 milijonov dolarjev nenačrtovanih stroškov. Podrobne finančne rezultate za četrtletje, ki se je končalo 26. novembra, bodo objavili 15. decembra, že sedaj pa so ocenili, da bo dobiček znašal okrog 360 milijonov dolarjev. To je primerljivo s četrtletjem poprej (329 milijonov dolarjev) in slabše od pričakovanj.

Na slabo publiciteto podjetja pa poleg oktobrskega izpada storitev, mlačnega odziva javnosti na precej hroščati PlayBook in slabih poslovnih rezultatov vplivajo tudi prigode zaposlenih v javnosti. Dvojica zaposlenih v RIM-u se je letu iz Toronta v Peking tako napila, da je moralo letalo pristati v Vancouvru in ju odložiti. Ker bi posadka prekoračila največjo dovoljeno dnevno delovno obremenitev, je moralo letalo s potniki prenočiti v Vancouvru, zaradi česar sta bila krivca kaznovana s po 35.878 evrov globe in enoletno prepovedjo letenja z Air Canada. RIM ju je sicer že suspendiral.

22 komentarjev

WhiteAngel ::

Ko bi ga lahko dobili v EU za 200 $. Lahko tudi za 200 EUR :|

smash ::

kaj so pa mislill...500€ dam samo za iPad :P

skika ::

Lol kera cara onadva.

Boobiz ::

Kakšne marže majo, jao. Res je svet že v pizdi, če te vsaka korporacija omolze že za 4x več.
I'm drunk, what's your excuse?

opeter ::

Zame tablice niso vredne niti 100 € ... ampak dobro, dokler ma folk denar, jih naj kupuje.

Za toliko denarja (200 €), lahko kupiš že čisto nov in uporaben PC (brez ekrana), pokneš gor Linux ter si kot veseli otrok, ko dobi darilo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sgdjkdlsugi4 ::

opeter je izjavil:

Zame tablice niso vredne niti 100 € ... ampak dobro, dokler ma folk denar, jih naj kupuje.

Za toliko denarja (200 €), lahko kupiš že čisto nov in uporaben PC (brez ekrana), pokneš gor Linux ter si kot veseli otrok, ko dobi darilo.

Verjetno tisti otrok, ki dobi gate za bozicka.

Frgazor ::

opeter je izjavil:

Za toliko denarja (200 €), lahko kupiš že čisto nov in uporaben PC (brez ekrana), pokneš gor Linux ter si kot veseli otrok, ko dobi darilo.


Kupil sem čisto nov in uporaben pc za 200€ brez ekrana, poknil gor linux in sem vesel kot radio, ko se s škatlo valjam po kavču, ko na wcju na njem prebiram novice in ko grem na potovanje na njemu gledam filme. Res hudo, pa še hrbtne mišice in roke sem ojačal!

Boobiz ::

Frgazor je izjavil:

opeter je izjavil:

Za toliko denarja (200 €), lahko kupiš že čisto nov in uporaben PC (brez ekrana), pokneš gor Linux ter si kot veseli otrok, ko dobi darilo.


Kupil sem čisto nov in uporaben pc za 200€ brez ekrana, poknil gor linux in sem vesel kot radio, ko se s škatlo valjam po kavču, ko na wcju na njem prebiram novice in ko grem na potovanje na njemu gledam filme. Res hudo, pa še hrbtne mišice in roke sem ojačal!


Hehe, vsakemu svoje potem. Dokler se tablice ne bojo prodajale po razumni ceni, si bom na sekret nosu cajtng, na potovanju oz. dopustu pa bom ležal z vsemi štirimi od sebe.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

bajsibajsi ::

Kaksni smesni komentarji. :)

Drugace pa so cene res divje, kot sem opazil v prejsnji novici. Tistih 650 evrov za tablico, bi sam vsekakor raje porabil za netbook, ki bi bil pol te cene. :)

edit/ in precej bolj vsestransko uporaben

Zgodovina sprememb…

Frgazor ::

Boobiz je izjavil:


Hehe, vsakemu svoje potem. Dokler se tablice ne bojo prodajale po razumni ceni, si bom na sekret nosu cajtng, na potovanju oz. dopustu pa bom ležal z vsemi štirimi od sebe.


Potovanje ni samo za zabavo. Vsak dan se vozim na šiht z vlakom (več kot 2 uri v obe smeri) in je ta čas za ležanje z vsemi štirimi od sebe zapravljen zelo slabo.

Kupil sem pa samsung galaxy tab za 100€ pri telekomu.

nekikr ::

Dober nakup. Ampak za 200€ bi lahko imel neprenosno kišto brez zaslona :)

g. Oden ::

nekikr je izjavil:

Dober nakup. Ampak za 200€ bi lahko imel neprenosno kišto brez zaslona :)


Haha se na slo-techu lahko tud nasmeješ...

blackbfm ::

A ni mal ogabno in nehigienično nosit telefone in tablice na wc? Takrat ko je prišel s2 sem ga držal v rokah pa čekiral, pa mi kolega reče da kok je to dobr ko na wcju brskaš po netu..sem mu ga vrnu pa si šu roke umit, mislim fak..in to nov telefon;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Saladin ::

Dvojica zaposlenih v RIM-u se je letu iz Toronta v Peking tako napila, da je moralo letalo pristati v Vancouvru in ju odložiti


314 potnikov in 17 uslužbencev na letalu ni moglu dvema pijancema zvezat gobec, pripasat na sedež in jim postavt vedro med noge? Raje dan zamude in 70.000 USD kazni budalama? Wtf?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

jlpktnst ::

Saladin je izjavil:

Dvojica zaposlenih v RIM-u se je letu iz Toronta v Peking tako napila, da je moralo letalo pristati v Vancouvru in ju odložiti


314 potnikov in 17 uslužbencev na letalu ni moglu dvema pijancema zvezat gobec, pripasat na sedež in jim postavt vedro med noge? Raje dan zamude in 70.000 USD kazni budalama? Wtf?


Jah, strah pred tožbami?

Saladin ::

Jah, strah pred tožbami?

Unruly drunks will be restrained nalepka na vhodu v letalo in stvar rešena.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

smash ::

Frgazor je izjavil:

Boobiz je izjavil:


Hehe, vsakemu svoje potem. Dokler se tablice ne bojo prodajale po razumni ceni, si bom na sekret nosu cajtng, na potovanju oz. dopustu pa bom ležal z vsemi štirimi od sebe.


Potovanje ni samo za zabavo. Vsak dan se vozim na šiht z vlakom (več kot 2 uri v obe smeri) in je ta čas za ležanje z vsemi štirimi od sebe zapravljen zelo slabo.

Kupil sem pa samsung galaxy tab za 100€ pri telekomu.


zaj** si, kupil bi iPad za 600€, ki ne more naredil v svojem mail clientu reply tako, da bi dodal nek attachment 8-O

todman74 ::

opeter je izjavil:

Zame tablice niso vredne niti 100 € ... ampak dobro, dokler ma folk denar, jih naj kupuje.

Za toliko denarja (200 €), lahko kupiš že čisto nov in uporaben PC (brez ekrana), pokneš gor Linux ter si kot veseli otrok, ko dobi darilo.


Zame isto.....iz čistega firbca sem 2 dni nazaj v Big Bangu malo šaril po iPadu in me sploh ni navdušil. Skoz sem imel občutek, da je to zgolj samo ena zelo draga igrača.Zraven mene pa en 13 leten pobič, ki je kar orgazme doživljal....ne vem no, mogoče pa sem že prestar....

nekikr ::

Mogoče. Zato imamo pa prosto izbiro. Kolegica ga je dobila nedavno za rojstni dan in je vsa navdušena, igra pa samo igrice. Je 480€ preveč za tako igračo? Hja, odvisno za koga. Živel kapitalizem :)

bajsibajsi ::

Jaz bi bil tudi cisto navdusen, ce bi mi ga kdo podaril za rojstni dan. :)

para! ::

opeter je izjavil:

Zame tablice niso vredne niti 100 € ... ampak dobro, dokler ma folk denar, jih naj kupuje.

Za toliko denarja (200 €), lahko kupiš že čisto nov in uporaben PC (brez ekrana), pokneš gor Linux ter si kot veseli otrok, ko dobi darilo.


Sej se zadeve ne izljučujejo. Še vedno lahko poleg tablice kupiš PC za 200 EUR in si vesel kot otrok :)

lp
Death before dishonor!

T0RN4D0 ::

aradi česar sta bila krivca kaznovana s po 35.878 evrov globe i


Dolarjev, ne evrov.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIM z izgubo in brez fokusa

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3317116 (15316) Pier
»

RIM polaga vse upe v nov mobilni OS - BBX

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136658 (5518) Bananovec
»

RIM-ovi poslovni rezultati spričo nizke prodaje slabi

Oddelek: Novice / Rezultati
73719 (3306) zos
»

RIM odpušča zaradi slabih rezultatov

Oddelek: Novice / Ostale najave
245811 (5050) deadbeef
»

RIM BlackBerry PlayBook hitrejši od iPada, prihaja 2011.

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
479740 (8137) noraguta

Več podobnih tem