» »

optika vs baker

optika vs baker

korenje3 ::

Zdravo. Mene pa zanima, če je interno omrežje kaj hitrejše, če je povezava optična? Pa ne mislim max hitrost.

Recimo kopiranje na tisoče zelo malih datotek min veliksoti, recimo 1 bajt. Od česa zavisi to.
Predvsem me zanima to zato, ker bi rad uporabljal 3D cad program z shranjevanem datotek na omrežnem disku, in ker ima 3d model zelo veliko datotek, zadeva pri bakreni povezavi deluje zelo počasno.

Nikonja ::

Hitrost povezave pri navadnem bakru, pri kvalitetnejših kablih je omejena na hitrost mrežne kartice kaj je max 1Gbps cca 120MB/sec ! Ne vem zakaj bi rabil hitrejšo povezavo ??

Z optiko nebi nič več dobil zaradi, kako sam prej omenil, omejitev same mrežne kartice

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

korenje3 ::

nikonja, prenos malih datotek je počasnejši kot prenos ene velike datoteke, zaradi packet streama. Paketi so večji pri eni datoteki, če je pa več malih datotek, je pa potrebna za vsako datoteko dvosmerna komunikacija ipd... v glavnem pri odpiranju modela v programu je prenos ~1,5MB/s, zato mi odpira cca 10x počasneje kot lokalno iz diska, kljub temu da je mrežna kartica sinhronziirana 1gbit/s. Strežnik je cca 30m stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

LuiIII ::

V tem primeru je seveda več odvisnega od latence omrežja. Ali ima optika kaj boljšo (manjšo) latenco po pravici povedano ne vem. Ima pa ethernet kar nekaj overhead prenosa in tudi višjo latenco kot nekatere druge vrste omrežij npr. Infiniband, ki je najodzivnejši. Osebno pa ne verjamem, da bi se ob tvoji uporabi bila razlika tako zelo očitna. Kolikšna pa je razlika med tem, da imaš zadeve na lokalnem disku in če so zadeve nekje na lokalnem omrežju (NAS)?

korenje3 ::

Sem napisal da odpira model 10x počasneje preko omrežja. Imamo NAS z 8 SAS diski poveznaimi v raid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Senitel ::

Na tolk majhnih razdaljah ni šans, da se bo nižja latenca optike kaj poznala.
Kaj vse pa še teče na temu NAS-u? In to upam da veš, RAID poveča dostopne čase...

Nikonja ::

ampak nič ne bi dobil z optiko če bi bila na koncu povezana na isto mrežno kartico ker ti ostane enak problem.

LuiIII ::

Kakšen pa je ta RAID? Topologija mislim. Najbolje bi bilo imeti RAID10. Koliko pa je vse skupaj teh CAD datotek na en model?

LuiIII ::

Bi pa se malo vprašal kako je kaj s switchem? Kaj vse gre preko njega in kako je kaj konfiguriran. Če preko njega tečejo še kakšne intenzivnejše zadeve (visoki IOP) bi znal bit to kar velik problem. Sam bi preiskusil zadevo preko enega dedicated enostavnega managed 8x1Gb switcha ali pa enostavno vse druge mašine ugasnil oz. izklopil iz omrežja. Če seveda to gre.

Mr.B ::

Fant pri kopiranju majhnih datotek 1 bayt, potem je dovolj tudi navadna 100 Mbps mrežna kartica. Če imaš 1 bayt velike datoteke, potem si omisli SSD ali pa daj v ram disk.

ČE ne verjameš si v mašino vstavi še en disk, pa si naredi recimo 1 GB 1 byte veilko testno skupino datotek, pa kopiraj. Če pa imaš še kak poceni NAS, potem je efekt še toliko večji.

Omejitev je po domače v disku ne na ostali opremi.
Jaz bi preveril NAS. Ali imaš možnost direktnega priklopa NAS-a preko sata vodila ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Isotropic ::

ej korenje, si potem kupil 30" lcd?
souporabe cad datotek prek lan pa raje ne priporocam, ker moras upostevati, da bodo ob osmih zjutraj hoteli vsi konstrukterji vse datoteke naenkrat. raje si omislite kaksen poceni pdm sistem, ce ga sploh rabite.

korenje3 ::

sem kupil zr30w. imamo solidworks. PDM je predrag bi rekel zaenkrat. vem pa da shranjuje lokalno in sinhronizira preko omrežja.

technolog ::

Mešate eni stvari, zelo.

Hitrost elektrike po bakru in svetlobe po vlaknu je podbna, obje blizu svetlobne hitrosti. Tu optika nič ne vpliva.

Kar je pri optiki bolje je večji pretok informacije po ISTEM preseku medija. Samo to. Jao. jao.

In takale vprašanja so beda. Odgovor: Oboje je isto. Pika.

+ Ne vem zakaj bi bilo prenašanje miljon 10B datotek kaj počasnješe kot ena 10MB datoteka? Itak lahko vse spakiraš skupaj?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

No ja, optika je boljša še na naslednjih področjih:

1. Dolžina povezava je lahko precej večja kot pri bakru za enako hitrost.
2. Ni občutljiva za EM motnje.
3. Ni presluhov med posameznimi kabli.
4. Lažja je od bakra (za isto število povezav v enem snopu).
5. Zaenkrat še ni zgornje omejitve hitrosti na optiki. Omejitve so na oddajni in sprejemni strani.
6. Težje je prisluškovati, oz. skoraj nemogoče ne da bi prekinil povezavo.

Najbrž bi se še kaj našlo. Konektorji za optiko ali baker pri visokih hitrostih so pa povsod komplicirani.

Je pa res da je do 1Gb/s čisto vseeno kaj uporabljaš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

korenje3 je izjavil:

sem kupil zr30w. imamo solidworks. PDM je predrag bi rekel zaenkrat. vem pa da shranjuje lokalno in sinhronizira preko omrežja.

odvisno kaj.
toolbox prek mreze vem, da ni fajna zadeva za met recimo.
en link http://www.google.si/search?client=oper...
prvi, drugi link zgledata zanimivo recimo

Zgodovina sprememb…

technolog ::

To tudi.

Vendar nekateri ne dojamejo, da tudi, če najamejo čarovnika ne bodo spravili informacije z manjšim latency-em od hitrosti svetlobe=elektrike.

Ogovor OP-ju: Počasnost pri pisanju ogromno malih datotek je težava diska + datotečnega sistema. Še posebej slabi so v tem microsoftovi datotečni sistemi, NTFS še bolj pa FAT. Povezava tukaj nima veze.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

predvidevam torej da je sam interface preko katerega komunicira lokalno omrežje nek bottleneck?

Isotropic je izjavil:

korenje3 je izjavil:

sem kupil zr30w. imamo solidworks. PDM je predrag bi rekel zaenkrat. vem pa da shranjuje lokalno in sinhronizira preko omrežja.

odvisno kaj.
toolbox prek mreze vem, da ni fajna zadeva za met recimo.
en link http://www.google.si/search?client=oper...
prvi, drugi link zgledata zanimivo recimo


mi imamo komplet vse komponente na omrežnih diskih. assembly datoteka je velika ~100÷150MB, vse skupaj pa kakšnih 500÷1000 MB.
Ko mi shranjuje je prenos na omrežje in prenos iz omrežja enak cca 1÷2MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

levaky ::

Če je prenos po omrežju 1-2MB/s, potem je nekje en problem.

Kakšna je hitrost pri prenosu velikih datotek?
Kateri NAS imate?
Kateri OS ima NAS(če ni premade varjanta)?
Kakšen filesystem imate na NASu?
Koliko ljudi hkrati uporablja NAS(se pravi, da na enkrat prenašajo datoteke)?
Kateri tip RAIDa imate?
Kateri RAID kontroler?
Kakšni so read/write performanci direktno na NASu?
Morda na NASu lahko pogledaš kakšena je I/O čakalna vrsta?

Morda na strežnik pride preveč IO zahtev in diski ne zmorejo, glede na to, da je veliko majhnih datotek. Mogoče bi bilo pametno, če NAS to omogoča, dodati 1 SSD za write cache in 1 SSD za read cache?

lp, Matej

korenje3 ::

imamo neko profi rešitev. en hp strežnik in en profi nas. prenosi velikih datotek so 50÷100MB/s. misim da je raid 0+1.

miranpozar ::

Jaz bi na vašem mestu najprej preveril NAS ali server. Gor navedene številke so bolj podobne domačim poceni NASom, ne pa neki "profi zadevi". Ne gre tu za težavo s tipom povezav, skoraj zagotovo.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

technolog ::

Ogovor OP-ju: Počasnost pri pisanju ogromno malih datotek je težava diska + datotečnega sistema. Še posebej slabi so v tem microsoftovi datotečni sistemi, NTFS še bolj pa FAT. Povezava tukaj nima veze.

Mavrik ::

Počasen je seveda lahko tudi protokol za prenos teh datotek (SMB/CIFS recimo ni med najbolj hitrimi), saj ti lahko zahtevki za posamezne datoteke delajo opazen overhead.

Pa tale o "slabosti" MS FSov je tudi malo cvetka, sam pustimo to ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

Hm , kaj pa če je na NAS-u odletel disk ? Si preveril da je HW ok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

korenje3 ::

pa kaj vam ni jasno, če sem napisal, da lokalno shranjuje 10x hitreje kot preko omrežja... počasnost trdega diska je izključena.

imamo pa windows strežniški softwer. ne vem točno kater.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Mavrik ::

No, optika ti tule ne bo nič kaj pomagala. Raje povej kateri protokol uporabljaš za prenos podatkov čez mrežo.
The truth is rarely pure and never simple.

Isotropic ::

pejt v device manager, najdi mrezno pa daj tam v nastavitvah force 100mbps full-duplex. isto na NAS, ce ima moznost. enkrat, ko je meni ful pocas kopiralo, je bil to krivec.
ne vem pa, ce bo pomagalo za male datoteke, ker je pri tcp/ip pac veliko overheada.

predlagam, da si shranis cel model na disk, potem pa ob koncu sihta (ali sproti) uploadas samo spremenjene datoteke. kar pa ni fajn, ce jih dela vec na enem assemblyu, za to je pa PDM.
kuk pa sploh stane tisti od solidworksa (ta obicajni pdmworks))?

http://www.eng-tips.com/viewthread.cfm?...
http://www.eng-tips.com/viewthread.cfm?...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

korenje3 je izjavil:

pa kaj vam ni jasno, če sem napisal, da lokalno shranjuje 10x hitreje kot preko omrežja... počasnost trdega diska je izključena.

imamo pa windows strežniški softwer. ne vem točno kater.


Potem je vzrok lahko v počasnosti strežnika ali prepočasnih mrežnih napravah. Tudi tam je procesorska moč pomembna ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

Isotropic je izjavil:

pejt v device manager, najdi mrezno pa daj tam v nastavitvah force 100mbps full-duplex. isto na NAS, ce ima moznost. enkrat, ko je meni ful pocas kopiralo, je bil to krivec.
ne vem pa, ce bo pomagalo za male datoteke, ker je pri tcp/ip pac veliko overheada.

predlagam, da si shranis cel model na disk, potem pa ob koncu sihta (ali sproti) uploadas samo spremenjene datoteke. kar pa ni fajn, ce jih dela vec na enem assemblyu, za to je pa PDM.
kuk pa sploh stane tisti od solidworksa (ta obicajni pdmworks))?

http://www.eng-tips.com/viewthread.cfm?...
http://www.eng-tips.com/viewthread.cfm?...


ene 6000€ se mi zdi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PDM: server, priporočila in nasveti

Oddelek: Strojna oprema
212727 (2140) archer
»

Solidworks... kaj uporabljate?

Oddelek: Kaj kupiti
143020 (2483) korenje3
»

diskovni strežnik - najboljša konfig.

Oddelek: Strojna oprema
131576 (1277) MTm2H37rqt7B
»

Tržni delež Windows najniže v 15 letih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9210389 (6902) pecorin
»

Dirkalni avtomobili in downforce (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
646568 (5370) dzinks63

Več podobnih tem