» »

Solidworks... kaj uporabljate?

Solidworks... kaj uporabljate?

tomsy ::

Zdravo,

na forumu sem čisto nov, zato sem morda kje spregledal enako temo.
Zaradi menjave delodajalca, menjujem tudi 3D modelirnik.
Po novem bom delal s Solidworksom in me zanima kakšne konfiguracije uporabljate?
Prosim za nasvet od tistih, ki se s tem preživljate.
Mnenja do sedaj so namreč zelo različna in so me malo zmedla.

Nagledano imam tole konfiguracijo:
- Intel Core i5-650 3.2Ghz
- 8GB DDR3 SDRAM,
- 2000GB SATA 3G 7200 rpm,
- ATI Radeon HD5570, 2GB GDDR3, HDMI, DVI

Načeloma želim vedet ali se na tej konfiguraciji lahko dela ali ne.
Delajo se srednji projekti v smislu transporterjev, manipulatorji, ipd...

Ajde pubeci, da slišim par predlogov, komentarjev...

LP, Tomsy

krofko ::

To priporoča Solidworks.
Upam, da ti kaj pomaga.

jagerjur ::

js mam amd x6 1075T, gtx 470, 4G ddr3 in spila tako kot mora.

mg42 ::

odvisno, kaj boš delal v SW (koliko sestavov). SolidWorks certificirane kartice so Ati FireGL in nVidia Quadro. To so OpenGL optimizirane kartice, medtem, ko so gaming kartice D3D optimizirane. Absolutno priporočam i7 CPU, SW je odvisen od CPU, ne od GPU. Raje i7 s šibkejšo grafiko, kot kontra.

Priporočam certificirano VGA, saj dobro deluje že Quadro 600, ki stane pod 200EUR, tudi če gre za domačo mašino. Za zahtevnejše delo pa od Quadro 2000 naprej ...
Lahko se odločiš tudi za necertificirano grafiko, če upoštevaš nasl. tveganja: nikoli ne veš, če bo vse delovalo oz. bo izrisano pravilno; morebitna nestabilnost ...

Diskusijo o podobnem vprašanju najdeš tu:
http://www.eng-tips.com/viewthread.cfm?...

Razliko v delovanju zmogljive gaming kartice in začetne "profi" kartice, ki staneta enako vidiš lahko tu:


Sestava delovne postaje je odvisno od zahtevnosti dela in budgeta na razpolago. Če želiš več informacij, oz. predlog, mi piši na ZS ...

Qcube ::

Vsekakor bi predlagal vsaj 8GB RAMa. Meni s 4GB pri večjih modelih že javlja pomanjkanje pomnilnika. Na render kakšne bolj komplicirane konstrukcije lahko kar pozabim.

mg42 ::

SSD bo tudi prišel prav ...

matonson ::

Quadro kartice nevem, če so res kaj posebnega. Če sem našel pravo informacijo je Quadro 600 baziran na gt430(60EUR). Cena je približno 200EUR. V istem cenovnem rangu je gtx460. Dvomim, da je quadro 600 hitrejši od gtx460 kljub optimizaciji. Bom pogledal, če so kje kakšne primerjave.

SSD pride prav za pohitritev sistema. V solidworks dvomim, da bo ogromna razlika, saj se projekti naj ne bi shranjevali na ssd.

Našel test malo boljših kartic.
http://www.cgarchitect.com/news/newsfee...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

mg42 ::

SSD pride prav za pohitritev sistema


To je ena izmed prednosti. Druga je, ko zmanjka spomina ali ustvarja temp/swap file in začne brskati po disku ... V vsakem primeru bi se odločil vsaj za WD VelociRaptor, če že ne za SSD.

GTX460 je D3D, ne openGL. Pri Q600 je garantirano, da bo vse tako kot mora bit, pri GTX460 ne. Enaka zgodba je pri Radeon vs FirePro. Bi pa moral res kdo narediti primerjavo, mogoče lahko pridem do obeh kartic in jo naredim. V tem primeru bom primerjavo tudi objavil tu.

DrSergioDJ ::

jaz uporabljam

E8400
8gb ram
Quadro 1700

In dela brez problema.
...

korenje3 ::

mg42, predvidevam da je profi kartica ta počasna. v službi imam high end profi kartico, in mi dela počasneje kot na domači directx karitci.
razlika je samo v tem, da opengl prikazuje lepšo grafiko.

jype ::

matonson> Quadro kartice nevem, če so res kaj posebnega. Če sem našel pravo informacijo je Quadro 600 baziran na gt430(60EUR). Cena je približno 200EUR. V istem cenovnem rangu je gtx460. Dvomim, da je quadro 600 hitrejši od gtx460 kljub optimizaciji. Bom pogledal, če so kje kakšne primerjave.

Point Quadro grafičnih kartic je precej bolj temeljito pretestiran in bistveno bolj konzervativen in predvidljiv gonilnik, ker je pri resnem delu stabilnost in predvidljivost delovanja bistveno pomembnejša od cene (ki je precej nižja od tedenske plače tistega, ki bo s tem delal) in zmogljivosti (ki so pri resnem delu pomembne šele na skali, pri kateri denar nikoli ni problem).

amigo_no1 ::

Tudi ko softmodaš in uporabiš tudi quadro šoferje še zmeraj nimaš zmogljivosti pravega quadrota.

http://www.techarp.com/showarticle.aspx...

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

tomsy je izjavil:


Nagledano imam tole konfiguracijo:
- Intel Core i5-650 3.2Ghz
- 8GB DDR3 SDRAM,
- 2000GB SATA 3G 7200 rpm,
- ATI Radeon HD5570, 2GB GDDR3, HDMI, DVI


cak, ta racunalnik bos moral sam kupiti?
quadro 600 stane ~200e in bo cist dobra imo. q380 pa stane 110e. ce ne bos delal lih celih avtov, bo pomoje cist kul.

drugace pa swx ne podpira multi-core (razen za rendering), tako da imo kupi kaksnega poceni intel i3/ amd in se skesiraj za grafikuljo.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

quadro 600 je entry level model pri nvidi.Raje vzami quadro 2000.Konec filozofiranja.


http://www.nvidia.com/object/product-qu...
http://www.nvidia.com/object/product-qu...

korenje3 ::

profi grafične podpirajo opengl, medtem ko so navadne samo directx. solidworks lahko izkorišča lasnosti višje verzije opengl, tako da prikazuje lepšo grafiko.

res pa je, da se da nekatere navadne grafične softmodat v profi verzije, namreč imajo iste čipe gor. tako da recimo kupiš najhirejšo consumer grafično za 500€ in jo softmodaš v 5000€ vredno profi kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za CAD/CAM

Oddelek: Kaj kupiti
202849 (2580) Pro_moted
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813447 (11708) JesusChrist
»

En računalnik za strojnika, ter za kakšno igro...

Oddelek: Kaj kupiti
424425 (3464) kravsel
»

nakup računalnika - ACAD

Oddelek: Kaj kupiti
413524 (2778) J-ronimo
»

qudro vs geforce

Oddelek: Kaj kupiti
8990 (877) Rippy

Več podobnih tem