» »

Status študenta/dijaka in nov zakon o izdajanju potrdil o šolanju

Status študenta/dijaka in nov zakon o izdajanju potrdil o šolanju

xsum1 ::

Pozdrav vsem!
Govorim o temle obvestilu, ki ga je večina od vas že videla:

Pomembno obvestilo za izredne dijake natisni E-pošta
Petek, 28 Oktober 2011 11:17
Vse dijake, ki se izredno izobražujete, obveščamo, da v skladu z okrožnico Ministrstva za šolstvo in šport z dne 27. 10. 2011, od 1. 11. 2011 dalje NE MORETE več dobiti potrdila o šolanju. Okrožnica prepoveduje izdajo potrdil o šolanju izrednim dijakom, ki so samoizobraževalci.


Zanima me glede tega novega zakona kje je bila kakšna objava (prepis uradne listine zakona) jaz sem namrč danes slučajno na šoli izvedela, da mi potrdilo več ne velja, ko sem ga potrebovala predložiti za zdravstveno zavarovanje in pokojnino po očetu in BAM! izvem, da nič več od tega ne morem uveljavljati, prav tako so materi vzeli otroški dodatek kateri je pač še prejemala, ker se jaz šolam izredno. pa zanima me še, če kaj veste, če lahko zdaj zaprosim za kakšno pomoč ali kaj podobnega, ker praktično zdaj nimam dohodka za vzdrževanje šolnine in izpitov, mater pa mi tudi ne more ves čas pomagati. Prijavila sem se bom na zavod in počakala na zapolsitev, ampak ne vem če sredi šolanja lahko sploh dobim kaj solidnega glede na to, da mi status dijaka ne velja več? predvidevam tudi, da zahtevek za štipendijo zdaj prav tako odpade?

Blinder ::

nič ne boš dobila. Pejt kelnarit ali pomivat posodo v kuhni v restauracijo. Pač država varčuje na študentih.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

xsum1 ::

Blinder je izjavil:

nič ne boš dobila. Pejt kelnarit ali pomivat posodo v kuhni v restauracijo. Pač država varčuje na študentih.



vidim ja, al neki bo treba ane, upajmo, da se kaj kmal najde.

gendale ::

to se je pripravljalo že nekaj časa, razlog so pa razne 'šole' na katere so se ljudje upisovali samo zaradi statusa
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

St235 ::

Blinder je izjavil:

nič ne boš dobila. Pejt kelnarit ali pomivat posodo v kuhni v restauracijo. Pač država varčuje na študentih.


Ne na študentih, pač pa lenuhih, ki se vpisujejo v razne sredne šole zato ker je bolj lagodno status vlečt kot pa naredit kaj iz sebe.

dolenc ::

To je pomojem kakšno poleno za naslednjo vlado, podobno kot cena prvih vinjet. Ker takole ravno ne bodo dosti privarčevali, če bodo vsi tisti, ki so sedaj "študentje" šli na zavod.

Blinder ::

ma na zavodu ne dobiš nič. če nimaš vsaj 1 let delovnih izkušenj + še neki pogojev ti ne dajo nič.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mr1two ::

Po mojem imajo več stroška s tabo kot pa če imaš recimo zavarovanja urejena kot dijak/študent...

lambda ::

Dejstvo je, da država plača določen denar šoli kamor se vpišeš. Tega fiktivni dijaki/študentje potem niti ne izkoristijo. Well ... očitno bo tega konec. Skrajni čas. Ko je meni potekel status, sem si uredil zdravstveno zavarovanje, za dohodke pa plačujem davke po ustreznih davčnih stopnjah.

St235 ::

dolenc je izjavil:

To je pomojem kakšno poleno za naslednjo vlado, podobno kot cena prvih vinjet. Ker takole ravno ne bodo dosti privarčevali, če bodo vsi tisti, ki so sedaj "študentje" šli na zavod.


In? strošek za državo bo manjši pa tudi če vsi dobijo socialno podporo.

UNIVERZUM ::

Huh na podlagi česa pa je tvoja mati prejemala otroški dodatek. Si še mladoletna? Ker zgolj na podlagi izobraževanja se otroški dodatek ne prejema (samo redno ne pa tudi izredno izobraževanje).

V primeru izrednega izobraževanja si v celoti plačnik sam ali pa ZPIZ/ZRSZ, vendar tudi v primeru da si financiran s strani katerega od omenjenih zavodov nisi upravičen do statusa in posledično bonitet, ki izhajajo iz tega naslova.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Kebab ::

Od koga pa si prejela tole obvestilo?

Heisenberg ::

a res so to naredili?! SUper, je bil ze cas! Prov na zivce mi gredo razni FDV kao studentje s prazno glavo in furanjem statusa 10let ipd...poznam vsaj 15 primerkov fiktivnih in wannabe studentov. Edino prov, tisti ki hoce solo jo bo ze hitro spacal. Ni kej so drzave na svetu kjer zacnejo za fax sparati ob rojstvu otroka in zgleda bomo mi tudi morali

;-) ::

Končno, kaj pa ti bo status če si izredni študent. Hvala bogu!

sagnvs ::

Ko sem to prebral, sem seveda takoj preveril. Klical sem od s.servisa,csdja,v šolo....in o tem ni nobeden nič vedel. Niti ni nekega uradnega zapisa tega zakona.
Nobeden o tem nič ne ve...
Tako da sklepam da tega zakona sploh ni.
ČE Ima kdo kako informacijo o tem zakonu ip... go on with it :)
lp

xerror ::

Če sem izredno vpisan v srednjo šolo je zadeva ista? Sicer sem že oktobra uredil okoli zavarovanja in delam na stalno napotnico, ampak sedaj ko je ta zakon, mi prekinejo zavarovanje in napotnico?

gendale ::

imo ti ne prekinejo za nazaj, oziroma bi te obvestili, če bi ti

vsaj logično bi blo tko
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

hhektor ::

Dvomim, da je tole resnično. Na internetu je prvi post nekajkrat ponovljen, nima pa nihče podobnih izkušenj. Gre se pa za izredne dijake in ne za izredne študente. Vsaj tako je napisano v 1. postu.

;-) ::

Je možno da po novi "odločbi" dobim manjšo štipendijo kot jo dobivam po starem ?

Če je potem sploh nove nebom oddal...

Ziga Dolhar ::

Zaradi slabšega uspeha?
https://dolhar.si/

;-) ::

Ne, zdaj ko bojo otroški dodatek in vse skupaj pa bojo gledali baje na premoženje

H-60 ::

Pozdravljeni.
Zanima me če je možno dobiti status dijaka oz študenta sredi leta oz januarja.
Sem brezposeln in prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Službe ne dobim iščem jo že skoraj pol leta.
Poznam podjetja ki vzamejo samo študente ne želijo pa zaposlovati, tudi za določen čas ne.
Zato želim pridobiti status dijaka oz študenta in vsaj malo zasložiti vsaj za kruh.

lokomotiva ::

Pokliči na Poslovno šolo v Kopru. Mislm, da so na netu vsi podatki. Tam mislim, da dajejo status tud med letom. Sam nesmeš bit starejš od 26 let.

RockyS ::

V Kopru je konec luštnega =D

lokomotiva ::

RockyS je izjavil:

V Kopru je konec luštnega =D


Od kdaj? Letos se je še full folka tam vpisal sam zarad statusa.

RockyS ::

Ravno od letos oz. z drugim letom.

Vem iz prve roke :(

lokomotiva ::

no sej roko na srce je ta šola res mastno služila.
Ker poznam res ogromno primerkov k so se tja sam zarad statusa vpisval:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198179 (36996) Filip8
»

socialna pomoč

Oddelek: Loža
486601 (5014) otago
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838285 (21890) BCSman
»

Status po 26.letu

Oddelek: Šola
264745 (3062) BCSman
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166424 (5416) NotSpecial

Več podobnih tem