» »

Kako "ukazovati" PCju preko emaila...

Kako "ukazovati" PCju preko emaila...

Apple ::

Hello,

v reviji Linux Format sem enkrat zasledil, da si lahko urediš, da pošiljaš ukaze PCju (z nameščenim linuxom) preko emaila... Seveda bi računalnik izvajal samo vnaprej določene ukaze, poslane na določen email naslov in samo z določenega email naslova...

Te revije več ne najdem, pa me zanima, ali se je že kdo poigral s čim podobnim...

Thx za info...
LP, Apple

lonz ::

Zakaj pa ne bi uporabil VPN in remote desktop?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Apple ::

To mi že vse dela... samo je preveč korakov in traja cca 1 minuto... :)

Rad bi čisto preprosto poslal ukaz po emailu preko telefona...

Drugače moram vzpostavljat VPN povezavo... Čakat, da se vse to zgodi preko Edge ali 3Gja... Potem npr. se povezat preko SSHja... Vpisovat n gesel... In na koncu vpisati še ukaz v command line...
LP, Apple

Lonsarg ::

Za grafično kontrolo imaš kot ti je že nekdo povedal VPN/remote desktop.

Za tekstovne ukaze pa ti namesto emaila priporočam Putty. Odpret Putty pa napisat komando je mogoče še hitreje, kot komando napisati prek emaila, če sploh obstaja kak sofware, ki avtomatsko čekira email ukaze in jih prevede v cmd ukaze.

Apple ::

To mi že deluje... Samo traja cca 1 minuto, da se "VPNjam", "SSH-jam", vpišem 2 userja in 2 gesla, ter da zalaufam ukaz... Še vedno se lahko zatipkam pri geslu in bo trajalo dlje :)

Če bi lahko poslal ukaz po emailu, je najhitreje... Email client na telefonu je hiter...
LP, Apple

metalc ::

A tebe moti, da bi moral vsakič znova vpisovati username in geslo? Vsak spodoben SSH klient si lahko to dvoje shrani v profil in ne rabiš tipkati vsakič znova. Ali pa se avtenticiraš z javnim ključem, pa gesla sploh ne rabiš. :D Ukaz moraš pa itak tipkati tudi v mail, pri tem pa še ne veš, če je sploh uspel.

BTW, tudi če bi rad GUI, se ne rabiš zafrkavati z VPN, SSH zna z enim dodatnim stikalom (-X na OpenSSH) tunelirati tudi protokol X Window.

Če pa že res vztrajaš, pač spesniš programček, ki vsakih (recimo) 5 minut s knjižnico za POP/IMAP/karkoli že pogleda poštni predal, če je novo sporočilo, ga prebere, razčleni ("sparsa") in izvede zahtevano. Tu sta vsaj dva issua:
1. Kako boš vedel, da je ukaz res izvedel, kar si hotel? Varianta je, da prestrežeš stdout, stderr in exit code in si to pošlješ nazaj.
2. Varnost. Kdorkoli lahko pošlje mail s kakšnim nevarnim ukazom, spoofa pošiljateljev naslov in.... SSH je pa bil zasnovan ravno zato, da se obe strani druga drugi avtenticirata in se take probleme zmanjša na minimum. Lahko pa stvar avtomatiziraš še na client strani, pač uporabiš SSH knjižnico (npr. odprtokodno libssh2), spesniš programček, ki se z njeno funkcionalnostjo poveže na strežnik in izvede željen ukaz.

EDIT: mislim, da je veliki X za X over SSH

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metalc ()

Lonsarg ::

Točno tako, moti te pisanje gesla, ampak če si pri pameti, boš itak tut v email vpisoval geslo!

Na koncu, ko bi dejansko spisal program za ukaze preko emaila tak kot se šika z vso varnostjo, bi ugotovil da si v bistvu spisal Puty2, ki je samo dosti bolj kompliciran in nepregleden.

technolog ::

Apple ::

Evo, prepričal ste me... Kupil sem si "naprednejši" SSH klient, ki si lahko shrani gesla :)

Samo me vseeno firbec matra :)

Technolog, thx za link :)
LP, Apple

dolenc ::

SSh ključ lahko nastaviš na strežniku, je v vsakem primeru bolše kot geslo(varnost pa take fore), pa še zastonj je.

Apple ::

Dolenc, bom zrihtu, thx :)
LP, Apple

_Dormage_ ::

Lahko v CLI bereš maile. Glede na nek subject se odloči ali je mail ukaz al ni.
Če je ukaz poženeš kar je v jedru maila.
Kljub pojasnilom ne vem zakaj bi to delal :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python - pošlji aplikacijo na server

Oddelek: Programiranje
201437 (672) HotBurek
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011484 (9577) Zalachenko
»

Dostop do oddaljenega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
123347 (2993) mladec
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015874 (7413) Gapi
»

Varnost openSSH

Oddelek: Omrežja in internet
242370 (1948) Volk|

Več podobnih tem