» »

Zagon java programa

Zagon java programa

nbicek ::

Pozdravljeni
Imam sledeč problem. Za seminarsko nalogo na faksu moram zagnati in predstaviti program v jeziku java.

http://luks.fe.uni-lj.si/sl/studij/IA/v...
Program je že napisan, potrebno ga je zagnati in predstaviti teoretično ozadje. Pri teoretičnem ozadju vaje ni problema, zatakne pa se mi pri zagonu programa. Koliko sem razumel asistenta naj bi program zagnal z visual studiom, vendar sedaj ugotavljam, da to naj ne bi bilo mogoče brez nekaterih dodatkov. Program sem odprl z NetBeansom vendar se v njem ne znajdem. Prosil bi če mi kdo razloži, kako zagnati program in ga uporabiti.
Malo več razlage kako naj bi program delal je tu

Upam da nisem preveč zakompliciral.
Hvala za odgovore.
  • spremenil: nbicek ()

Blinder ::

ni to vprašanje bolj za asistenta?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

videc ::

In takšni ljudje hodijo na faks?

nbicek ::

Pač mi programiranje ne leži in se nimam veselja ubadati z njim. Mislil sem, da mi bo kdo znal pomagati, glede na to da tu kar nekaj ljudi, ki so jim take stvari mala malica. Pričakoval sem pljuvanje, vendar upam da ne bom deležen samo tega.
Asistent je rekel, da naj bi to znali in da bo razlagal, le če res ne bo šlo.

Blinder ::

če je tko reku asistent al se znajdeš sam al ga prašaš. To da ti na forumu pomagajo ni glih samostojno delo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

videc ::

Jaz sem zadevo pravkar pognal v NetBeans 6.9.1.
Zaženi NetBeans (verjetno dela tudi v Eclipse, nisem preizkusil).
File-Open project
poiščeš lokacijo projekta (npr. VajaIA1)
Projekt se ti odpre v NetBeans okolju.
Izbereš "Run" in program se ti zažene.
Iz menija izbereš Odpri, poiščeš datoteko "iris.txt" (učno množico). Naprej boš pa menda znal. ;)
Ni tako težko, kaj?
Pa res se od nekoga, ki študira pričakuje malo več samoiniciativnosti, tudi če te snov/tema/predmet ne zanima. ;)
Pa asistentu reci, da ni komentirana koda => slaba praksa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

vojko20 ::

Malo offtopic, če moraš komentirati kodo potem je z naslovom funkcije neki narobe/imaš preveč komplicirano kodo in jo moraš razbit na manjše dele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vojko20 ()

Spura ::

Kakor vidim je koda ogromno komentirana.
Meni se pa zdi kar solidna koda. Cudno mi je da uporablja Vector namesto ArrayList, pa ni mi vsec da extenda Vector potem pa dodaja domain specific funkcionalnost. Jst bi uporabil raje vector kot member.

JesusChrist ::

vojko20 je izjavil:

Malo offtopic, če moraš komentirati kodo potem je z naslovom funkcije neki narobe/imaš preveč komplicirano kodo in jo moraš razbit na manjše dele.


Komentiranje kode je ZELO dobrodošlo. Vsaj minimalno, kjer je malo zapleten proces. Včasih ime izgleda trivialno, vsebina ali del vsebine pač ne. To opažam trenutno, ko spreminjam kodo enega večjega projekta (zelo poznanega slovenskega podjetja), ki ni skoraj nič dokumentirano (razen minimalno v glavi dokumenta). In to je živa katastrofa.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Spura ::

JesusChrist je izjavil:

Komentiranje kode je ZELO dobrodošlo. Vsaj minimalno, kjer je malo zapleten proces. Včasih ime izgleda trivialno, vsebina ali del vsebine pač ne. To opažam trenutno, ko spreminjam kodo enega večjega projekta (zelo poznanega slovenskega podjetja), ki ni skoraj nič dokumentirano (razen minimalno v glavi dokumenta). In to je živa katastrofa.

To sem mogoce jst. Jst ne komentiram prakticno nicesar. Tale asistent pa komentira vsako funkcijo, pa trivialne so vecinoma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] Kateri IDE za manjši projekt?

Oddelek: Programiranje
101325 (1054) MrStein
»

[Domača naloga FERI] C++ pri programiranju za telekomunikacije

Oddelek: Programiranje
51235 (1090) malajelena
»

Java vprasanje - kako spraviti v *.exe datoteko

Oddelek: Programiranje
193795 (144) killa bee
»

[Android SDK]+[NetBeans][verzija 7.1.1]Project Compile Error

Oddelek: Programiranje
61199 (1107) KernelPanic
»

[java] NetBeans

Oddelek: Programiranje
141966 (1641) morbo

Več podobnih tem