» »

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

bdoxx ::

Prosim?

Babel ::

Ve mogoče kdo, katere tapožrešne storitve/procese je mogoče izklopit brez posledic na Note ICS? Sistem precej pobere sredstev, pa baterije.


PS Wifi dela dobro na ICS, tisto prej je bil drug problem..

addy93 ::

Jst vsakič ko zakljucim z delom na telefonu sčistim RAM... On pol sam odpre programe, ki so potrebni za delovanje sistema.

BoLhCa ::

Zakaj jaz svojega Galaxy Note ne morem posodobit na karkoli novejšega kot je 2.3.5? Ko dam update mi ne najde nič, sem pa pri SiMobilu, kjer mi zatrjujejo, da ICS update ni odvisen od operaterja, vendar meni ne najde nič. Prijatelju, ki je na Mobitel omrežju, je najdlo takoj in mu tudi updejtalo na ICS..
Sem dal njegovo SIM kartico notri, ni delalo.
Sem dal svojo ven in brez SIM probal na Wi-Fi priključiti in updejtat, spet ne najde nič~

Naj fuknem telefon tistim kurcem na SiMobilu v glavo in če jim slučajno ne prebije glave ponovim vajo?

Also, Kies ne najde nič oz. napiše, da moj device ne podpira updejtanje softwarja prek Kiesa... :rolleyes:

Any suggestions?

SLO_Matej ::

BoLhCa je izjavil:

Zakaj jaz svojega Galaxy Note ne morem posodobit na karkoli novejšega kot je 2.3.5? Ko dam update mi ne najde nič, sem pa pri SiMobilu, kjer mi zatrjujejo, da ICS update ni odvisen od operaterja, vendar meni ne najde nič. Prijatelju, ki je na Mobitel omrežju, je najdlo takoj in mu tudi updejtalo na ICS..
Sem dal njegovo SIM kartico notri, ni delalo.
Sem dal svojo ven in brez SIM probal na Wi-Fi priključiti in updejtat, spet ne najde nič~

Naj fuknem telefon tistim kurcem na SiMobilu v glavo in če jim slučajno ne prebije glave ponovim vajo?

Also, Kies ne najde nič oz. napiše, da moj device ne podpira updejtanje softwarja prek Kiesa... :rolleyes:

Any suggestions?

RAM2. Ti bodo tam namestili najnovejšo programsko opremo za tvoj telefon.

BoLhCa ::

Ram2 ja..če se slučajno že javijo, me sam napotijo na simobil center, tam me napotijo na ram2 in tako se loop ne konča!

BoLhCa ::

Končno jih dobil in kaj je reku? Da vse kar lahko naredi je, da ga ke prnesem in bodo pogledal.. bah

JerryP ::

Mal se skuleri, ker zgleda ti je vročina že stopla u glavo! Posodobitev naprave je v domeni servisa, ne bo ti ga pa posodablju nekdo za pultom na prodajnem mestu kjer si ga kupil. Če se ti pa tako mudi imaš pa na temle linku postopek da pospešiš zadevo in urediš vse lepo iz domačega kavča in ti ni potrebtrebno hodt gnjavt nobenga: http://devsrom4android.blogspot.com/201...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

;-) ::

Zanima me ena stvar, je možno Note uporabljati kot normalen telefon ali je prevelik in je ravno nekaj vmes med dlančnikom, tablico in telefonom. Kako se rokujete z njimi in kako grejo v žep.

BoLhCa ::

Jst ga uporabljam čisto normalno, kot vsak drug telefon.

@JerryP sem se pomiril, vrgel puščice v RAM2 in SiMobil ter si sam updejtal. Zdej pa neki, mogoče veš, katere pisave so bile stock na 2.3.5. Androidu? Ker na tam 4.0.3. je nimam tiste ko sem imel prej in je na über moteče! Drugače pa zaenkrat zgleda fajn ICS.

robertto ::

Rabim pomoč. Ko imam telefon ( Galaxy Note) na stojalu v avtomobilu, ga imam obrnjenega počez zaradi navigacije. Ko pa hočem telefonirat je pa grafika za telefoniranje obrnjena (kot bi bil telefon v pokončnem položaju). Kako lahko to grafiko obrnem v pravilni položaj. Vsa ostala grafika je BP, samo grafika za klic je narobe obrnjena.
Hvala

robertto ::

Pa še neki. Kako si lahko tole stran dam v tapatalk?

floyd1 ::

;-) je izjavil:

Zanima me ena stvar, je možno Note uporabljati kot normalen telefon ali je prevelik in je ravno nekaj vmes med dlančnikom, tablico in telefonom. Kako se rokujete z njimi in kako grejo v žep.

Nisem lastnik, a kolikor sem videl (in probal) pri kolegu, ni nobenega problema. Pri kakih ozkih jeans hlačah mogoče. Pa ko ga držiš pri ušesu (vsaj meni) zgleda precej hecno - večinoma pač nismo navajeni na tako velikost telefona. Če se glede tega ne sekiraš - delat na njem je pa res kraljevsko.

BoLhCa ::

Mah sej če bi kdaj kej delalo, bi morda bilo še smiselno živet ta lajf ...

Zdej se je telefon odloču, da ne bo Syncov rojstnih dnevov na S-Planner. Evente iz FB-ja je, rojstnih dnevov pa noče, pa da se po trepalnicah mečem zraven njega!

Any idea?

CaqKa ::

robertto je izjavil:

Rabim pomoč. Ko imam telefon ( Galaxy Note) na stojalu v avtomobilu, ga imam obrnjenega počez zaradi navigacije. Ko pa hočem telefonirat je pa grafika za telefoniranje obrnjena (kot bi bil telefon v pokončnem položaju). Kako lahko to grafiko obrnem v pravilni položaj. Vsa ostala grafika je BP, samo grafika za klic je narobe obrnjena.
Hvala

skenslaš touchwiz dialer pa začneš uporabljat exdialer

robertto je izjavil:

Pa še neki. Kako si lahko tole stran dam v tapatalk?

ne gre. slotech ni iz neta pobran forum in nameščen na nek server, ampak so ga slotech admini napisali, tako da je v trenutni obliki nezdružljiv z tapatalk.

imaš omejeno verzijo za telefon na http://m.st.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

robertto ::

Kako pa skenslaš touchwiz dialer? Ali mora mobi biti rootan?

CaqKa ::

s tem da ga skenslaš sem mislo na to da daš bližnjico iz spodnjih pet ikon ven in jo nadomestiš z exdialer.
ex dialer še vedno potrebuje dialer od telefona.

BoLhCa ::

Morda nebi bilo slabo omeniti, da pri exdialerju potrebuješ plačati, da lahko uporabiš rotiranje...

CaqKa ::

BoLhCa je izjavil:

Morda nebi bilo slabo omeniti, da pri exdialerju potrebuješ plačati, da lahko uporabiš rotiranje...

res je, sem pozabil. imam plačanega.

SLO_Matej ::

Že imate vsi ICS na svojih Galaxy Notih?

Danes sem tole dobil po mailu: http://us2.campaign-archive2.com/?u=330...

BoLhCa ::

Heh, sej ne morš met take sreče.. exDialer se je včeri updejtal in med updejti je bilo sedaj tudi full-screen in screen rotation v free verziji, tako da go for it ;)

robertto ::

Kljub temu, da sem si naložil exdialer se pri klicanju oz. sprejemanju klica zaslon ne zasuče (takrat se odpre prejšni-osnovni dialer) Kako lahko označim kateri dialer je glavni?
Hvala

BoLhCa ::

settings - apps - nastavitve phone appa - clear defaults

Zalaufaj exDialer in te bo vprašalo, če vedno uporabi - Da.

RejZoR ::

BoLhCa je izjavil:

Zakaj jaz svojega Galaxy Note ne morem posodobit na karkoli novejšega kot je 2.3.5? Ko dam update mi ne najde nič, sem pa pri SiMobilu, kjer mi zatrjujejo, da ICS update ni odvisen od operaterja, vendar meni ne najde nič. Prijatelju, ki je na Mobitel omrežju, je najdlo takoj in mu tudi updejtalo na ICS..
Sem dal njegovo SIM kartico notri, ni delalo.
Sem dal svojo ven in brez SIM probal na Wi-Fi priključiti in updejtat, spet ne najde nič~

Naj fuknem telefon tistim kurcem na SiMobilu v glavo in če jim slučajno ne prebije glave ponovim vajo?

Also, Kies ne najde nič oz. napiše, da moj device ne podpira updejtanje softwarja prek Kiesa... :rolleyes:

Any suggestions?


Če zatrjujejo, da je nedovisno do operaterja nabijajo sto na uro. Glih Samsung je katastrofa kar se tega tiče s svojimi miljavžent CSC kombinacijami (jeziki in operaterji). Sploh zabaven pa je Kies, ki itaq za 3/4 telefonov teži, da kao niso pripravljeni za nadgrajevanje. Whateva'
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

robertto ::

Bolhca
Imam slovenski umesnik in po tem postopku kot si mi ga opisal ne deluje. Prosil bi te da mi opišeš postopek po slovenskem umesniku. Havala

BoLhCa ::

@RejZoR sej potem sem si dal sam gor 4.0.3.. RAM2 in SiMobil pa naj se gladko jebeta nekam. Mi lapajo v prazno in eni in tadrugi. Tepci. Kies je pa tudi en zmazek, ga nit na sistemu nimam več, ker je totalno useless.

@robertto joj ne vem točno kako gre, mam vse telefone vedno v angleščini. Morda nastavitve - aplikacije - klicatelj - izbriši primarne nastavitve, pa potem klikni exDialer in bi te moralo vprašati, če vedno uporabi za to akcijo in potrdiš.

robertto ::

Bolhca
Nikakor ne znam nastaviti exdialer za privzetega. Če še kdo drug ve kako se to naredi na ne rootanem galaxy notu z ics 4.0.3.
Hvala

Dzomba7 ::

jaz sem svojega note-a danes zjutraj kupil in mi ga je posodobilo na 2.3.6

BoLhCa ::

Kateri operater? (sem siguren, da nimaš SiMobil) Si dal po updejtu 2.3.6. še search for update mogoče, da ti ICS najde?

Dzomba7 ::

Simobil mam učeri sklenu naročnino pa sm neki updejtu tkoj...ej sorry to pa nwem sm š neki nalagu ja sam mi lh bul podrobn poweš bom šou prevert ta ICS k nwem ka je to :/

robertto ::

Ali ne komu od vas že uspelo na notu zalaufat hbogo? Seveda sprašujem Siolove naročnike.

robertto ::

OK. Sem že zrihtal. Hbogo deluje fantastično. Vseeno hvala.

flyingziga ::

Živjo,
Danes razbil vrhnji sloj na mojem note. Vem da se da naročiti iz tujine, vendar nimam toliko časa ker naslednji teden odhajam službeno v tujino. Ali bi kdo to popravil ali pozna kakšnega ki bi to bil pripravljen uredit? (na RAM2 mi hočejo računat menjavo celega ekrana;(()

Hvala in Lp,
Žiga

VaZl ::

Pozdravljeni,
Včeraj sem naredil update na ICS, danes sem pa opazil da mikrofon ko je vključen speakerphone ne dela. Ima še kdo mogoče tak problem? Ostalo se mi zdi da vse v redu dela....
LPZ

bdoxx ::

flyingziga je izjavil:

Živjo,
Danes razbil vrhnji sloj na mojem note. Vem da se da naročiti iz tujine, vendar nimam toliko časa ker naslednji teden odhajam službeno v tujino. Ali bi kdo to popravil ali pozna kakšnega ki bi to bil pripravljen uredit? (na RAM2 mi hočejo računat menjavo celega ekrana;(()

Hvala in Lp,
Žiga

iz katerega konca si?

flyingziga ::

CE

Dr_M ::

Evo, danes je bil predstavljen Note 2. Sem zelo razocaran, skoraj bolj, kot pri SGS3.
Display je dejansko korak nazaj. 5.5" z 1280x720, katastrofa.
Edino 2GB rama popravlja slab vtis. Sem pricakoval Exynos 5 procesor (Cortex A15), ki za pacajo ze nekaj let, pa zgleda, da ga bodo se nekaj let in Mali 604 graficno, ki jo tudi ze pacajo vsaj 2 leti... Pravzaprav pa niti ni potrebe po mocnejsi grafiki za tako nizko locljivost.

Hvala bogu, da kmalu pride WP8, prvi telefoni pa tudi ze napovedan. Resno razmisljam, da bi zamenjal "ekipo".

kpkp ::

@Dr_M
Če si pričakoval A15 procesor si bil predvsem ti v zmoti. A15 arhitekture ni za pričakovat v prodaji do 2013 in prvi, ki naj bi postregel z njo je Texas Instruments in ne Samsung.
Če si pričakoval AMOLED fullHD, sedaj ko so se začeli šele pojavljati prvi primerki fullHD LCD-jev, si tudi nerealen in kažeš slabo poznavanje stanja teh tehologij.
In še nekaj ne razumem, kako te je razočaranje nad HW pripeljalo do tega, da bi zamenjal SW oz, OS?

Drugače se pa strinjam, kot lastnik "originalnega" Nota, novemu zavidam le baterijo (pa mogoče konico s-pena).

Dr_M ::

Če si pričakoval A15 procesor si bil predvsem ti v zmoti. A15 arhitekture ni za pričakovat v prodaji do 2013 in prvi, ki naj bi postregel z njo je Texas Instruments in ne Samsung.


A15 primerki so bili v izdelavi ze lani.
Krait je ze zelo blizu A15 arhitekture, ceprav pa res ni cisto to.
Exynos 5 je napovedan za Q2 2012, OMAP5430 pa sele Q3 2012.

Ne, nisem pricakoval fullshithd displaya, ampak vsaj 1280x800 ali nekaj vec. Ne pa manj.

OS bi zamenjal zato, ker bi tam vec dobil za manj.

Pa mene obtozujes nepoznavanja tehnologije. Talk about irony.
No sej vem, samsung je drek, ampak se vedno najboljsi drek...na zalost.

BoLhCa ::

Jap 800MB pomnilnika je dejansko premalo na Galaxy Note, vendar največji plus tega telefona mi je ekran in če praviš Dr. M, da je na Note 2 slabši, absolutno ne menjam. Finu das to povedu, zdej mi ni treba več o njem razmišljat hehe!

kpkp ::

@Dr_M
Specifikacije in prototipi so eno, masovna proizvodnja, optimizacija SW je drugo, v telefonu oz. tablici ga neboš videl pred 2013, mark my word.

Display pa ni splabši po kvaliteti (kvečemu boljši, nekaj se govori o drugačnem razporedu sub-pixlov), ima pa manjši PPI in razmerje 16:9.

FlyingBee ::

ja, ima RGB, tako da to je boljše, ampak pričakovali smo vseeno več pri display-u

LG Optimus G bo imel 4 jederni Krait in bo baje prvi na trgu

kpkp ::

Nima RGB, je še vedno Super AMOLED (brez Plus).

FlyingBee ::

potem pa je samo oblika pa 4 jederni procesor novost in nekaj bedarij, ki so debutirale na S3

BoLhCa ::

kpkp je izjavil:

@Dr_M
ima pa manjši PPI


Kot sem rekel prej.. useless zame potem!

kpkp ::

Težko je najti tehten razlog, da bi iz Note I šel na Note II, se absolutno strinjam.

Dr_M ::

Specifikacije in prototipi so eno, masovna proizvodnja, optimizacija SW je drugo, v telefonu oz. tablici ga neboš videl pred 2013, mark my word.


Verjamem, kolikor pravijo, da ARM hitro napreduje, jih se AMD z novimi arhitekturami prehiteva po desni, da o intelu ne govorimo. :))
Enostavno predolgo traja od predstavitve, do dejanske uporabe. Cca 3 leta mine.

CaqKa ::

BoLhCa je izjavil:

kpkp je izjavil:

@Dr_M
ima pa manjši PPI


Kot sem rekel prej.. useless zame potem!

pogovarjamo se o resolucija ki so blizu retina resolucijam, za katere apple trdi da ji s prostim očesom več ne vidiš pixlov in nekateri se zdaj bunite, da boste opazli teh ~10% manj pixlov in še te samo v smeri krajše stranice?
kdo od vas je sploh že držal v rokah napravo z 230 in 240 ppi?

če bo kdo opazil razliko v resoluciji med note 1 in note2 bo to samo gospod Placebo.
da pa ima note 10.1 1280x800 se pa "noben" ne buni... sem včeraj držal v bigbangu tab 10.1 v rokah z 1280x800. je bil kul za uporabo, za njegovo resolucijo pa sem šel nazaj pogledat šele po tem ko sem v rokah držal neko kitajsko tablico z 800xXXX resolucijo.

FlyingBee ::

vse lepo in prav, če ne bi imel pentile, ti pa primerjaš note 10.1 , ki ima RGB

KernelPanic ::

Spostovani!

Mogoce je to offtopic, ampak z zeno sva imela neprijetno nezgodo: Namrec, moj Galaxy Note in njen Galaxy Ace sta bila poskodovana v majhnem pozaru - stopljena plastika od ognja je kapljala po ohisju in ekranu galaxy note-a ter po ohisju galaxy ace-a. Kje bi dobil poceni novi ohisji ter nov touch modul? Ekran je sicer odziven na vse pritiske, gestures ali karkoli (vklopil sem tudi developer opcijo, ki kaze koordinate pritiska), vendar je od pozara vidna velika bela lesa na ekranu, najbrz zaradi temperature spoja med plastiko in ekranom.

Hvala za pomoc in lp,
M.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770332406 (149425) medenko
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
263856 (2579) mjolnir
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275571 (4340) bdoxx
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312348 (9600) BoLhCa
»

Samsung Galaxy Note Update Februar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7014113 (13001) CaqKa

Več podobnih tem