» »

"Beverly Hills" lokacija v Mariboru

"Beverly Hills" lokacija v Mariboru

Gandalfar ::

Mati ::

Jaz sem recimo investiral v gradbeno parcelo (v bistvo hišo za podret) na "Beverly Hills" lokaciji v Mariboru.
Dobil sem jo čez palec recimo 40% ceneje, kot se normalno tam prodajajo.
Popust iz 330€/m2 na 200€/m2!

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Mati, uau, 200/m2, aja s hišo -valvoline- razširi področje iskanja, ne vem, nova gorica z okolico, sem ravno prej gledal nepremicnine.net, par km ven so "normalne" cene, okolica Postojne itd. - če si vezan na LJ, good luck.

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Aston_11 je izjavil:

Mati, uau, 200/m2, aja s hišo -valvoline- razširi področje iskanja, ne vem, nova gorica z okolico, sem ravno prej gledal nepremicnine.net, par km ven so "normalne" cene, okolica Postojne itd. - če si vezan na LJ, good luck.


Ja gor je hiša, ampak bi bilo bolje da je ni, ker me pride ene 15k€ še odstranitev le te.
Torej je recimo parcela pol ene 230€/m2, kar je še vedno 100€ manj od cen okoliških parcel.
Leta 2007, ko sem povpraševal po parcelah na tej lokaciji so se cene gibale med 400 - 500€/m2.

Zaradi krize se je pač družini, ki živi v LJ in so to hišo podedovali enostavno toliko poslabšal standard, da niso več želeli vzdrževati te nepremičnine in so jo bili pripravljeni prodati tudi krepko pod tržno vrednostjo.
Verjetno je tudi drugje podobno, da se dobi izvrstna lokacija o kateri bi pred 5 leti samo sanjali za nek denar, ki ga premore recimo višji srednji sloj. To je dobra stran krize.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Ma kaka LJ, MB Miklavž,parcele v MB in okolico so se prekleto podražile ob uvedbi evra(da bi ga zdaj spet zabrisal xD),nič pametnega za cca 100e m2,pa vse bl boge lokacije kjer ni urejena cesta in priključki.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Mati je izjavil:

Jaz sem recimo investiral v gradbeno parcelo (v bistvo hišo za podret) na "Beverly Hills" lokaciji v Mariboru.
Dobil sem jo čez palec recimo 40% ceneje, kot se normalno tam prodajajo.
Popust iz 330€/m2 na 200€/m2!

in kje v mbju je beverly hills?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Mati je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Mati, uau, 200/m2, aja s hišo -valvoline- razširi področje iskanja, ne vem, nova gorica z okolico, sem ravno prej gledal nepremicnine.net, par km ven so "normalne" cene, okolica Postojne itd. - če si vezan na LJ, good luck.


Ja gor je hiša, ampak bi bilo bolje da je ni, ker me pride ene 15k€ še odstranitev le te.
Torej je recimo parcela pol ene 230€/m2, kar je še vedno 100€ manj od cen okoliških parcel.
Leta 2007, ko sem povpraševal po parcelah na tej lokaciji so se cene gibale med 400 - 500€/m2.

Zaradi krize se je pač družini, ki živi v LJ in so to hišo podedovali enostavno toliko poslabšal standard, da niso več želeli vzdrževati te nepremičnine in so jo bili pripravljeni prodati tudi krepko pod tržno vrednostjo.
Verjetno je tudi drugje podobno, da se dobi izvrstna lokacija o kateri bi pred 5 leti samo sanjali za nek denar, ki ga premore recimo višji srednji sloj. To je dobra stran krize.


No way. 2-3k odvoz materiala, 1k bager. Tri dni ni kaj delat, sploh če gre za hišo katera je zgrajena iz večjih kosov skal oz. kamenja.

mtosev je izjavil:

Mati je izjavil:

Jaz sem recimo investiral v gradbeno parcelo (v bistvo hišo za podret) na "Beverly Hills" lokaciji v Mariboru.
Dobil sem jo čez palec recimo 40% ceneje, kot se normalno tam prodajajo.
Popust iz 330€/m2 na 200€/m2!

in kje v mbju je beverly hills?


Novo naselje pod pohorjem?

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Osebno več kot 100e za m2 ne dam,pa še to je preveč. Center MB in neke *mondenske* lokacije me sploh ne zanimajo,Miklavž,Hoče,Rogoza,Razvanje... to je prava izbira.

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Razvanje ni potencialne šanse za 100€/m2. Rogoza in podobno pa ja.
Jaz sem kupil v Spodnjem Radvanju, natančneje Betnava, tik ob betnavskem gozdu in zelo blizu ledine.
Tam se še dve parceli (oziroma hiši) prodajata (zgleda kriza dela svoje) in sicer 530m2 za 140.000€ (hišo treba rušit) in 550m2 za 195.000, vendar je hiša na izgled ok, morda malo obnovit.

Rocky, za tiste 3 jurje rušenje pa ni šans. Šlo bi recimo samo na črno, tako pa je potrebno pridobit rušilni načrt in izvajalca, ki ves material ustrezno deponira. Vse skupaj od A - Ž je med 10 - 15k€ odvisno koliko bom sam delal.
V kolikor rušiš na črno je problem, da se ti komunalni prispevek pri novogradnji ne prizna, to pa je za moj gabarit okoli 12.000€.

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

Saj ce ne rusis pol pa ni novogradnja, ne... Nacrt za obnovo, pustis 'pokonci' steno ali dve in ce je vecja povrsina doplacas komunalni prispevek. Se pa zna zgodit, da ti dve steni padeta dol med rusenjem. Pol pa moras popolnoma na novo sezidat. :) No tko je kolega imel primer. Ce bi pa inspektor prisel, bi verjetno bile tezave.

5pellfire ::

mtosev je izjavil:


in kje v mbju je beverly hills?


50-100m vstran od planeta Tuš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5pellfire ()

Mati ::

mikhaair je izjavil:

Saj ce ne rusis pol pa ni novogradnja, ne... Nacrt za obnovo, pustis 'pokonci' steno ali dve in ce je vecja povrsina doplacas komunalni prispevek. Se pa zna zgodit, da ti dve steni padeta dol med rusenjem. Pol pa moras popolnoma na novo sezidat. :) No tko je kolega imel primer. Ce bi pa inspektor prisel, bi verjetno bile tezave.


Saj pravim, lahko na črno. Vendar jaz imam namen naredit popolnom novo hišo, zato bi težko izvedel zadevo, da pustim nekaj stat in se kao potem slučajno poruši.
Sem že raziskoval v tej smeri in je najugodneje zadevo izpeljati uradno. Tudi najbolj kvalitetno bo tako.

5pellfire je izjavil:

mtosev je izjavil:


in kje v mbju je beverly hills?


50-100m vstran od planeta Tuš



:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

Invictus ::

Ni ravno bližina Tuša nek faktor za Beverly hills lokacijo. Bi rekel da je prej minus.

Bi na račun tega še malo zbil ceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mati ::

Invictus je izjavil:

Ni ravno bližina Tuša nek faktor za Beverly hills lokacijo. Bi rekel da je prej minus.

Bi na račun tega še malo zbil ceno.


5pellfire je imel verjetno vklopljen sarcasm...

V bližini Tuša so stanovanjski bloki kamor so naselili rome iz vseh predelov MB. Tam prihaja neprestano do težav zaradi raznoranih zadev, kot so praznitev gasilnih aparatov, razbita stekla, sušenje tepihov na balkonih....

Zato se je tiste lokacije prijel vzdevek "MB Ghetto".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

Invictus ::

Pa spet nekaj izvem o lokalnih posebnostih ;-)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18019747 (1661) 111111111111
»

Ugasnili dve zvezdi, dveh zvezdnikov

Oddelek: Sedem umetnosti
111691 (1107) Scorpy84
»

Novi stanovanjski objekti

Oddelek: Loža
213757 (2445) ginekk
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621807 (16655) BorutO
»

Medsosedski odnosi v bloku

Oddelek: Loža
193786 (2537) M & M

Več podobnih tem