» »

Kaj pri vstavljanju rama delam narobe

Kaj pri vstavljanju rama delam narobe

BoGo ::

Pozdravljeni!

Kolega je na svojem compu dokupil 128 MB long DIMM SDRAM-a.

Doslej je imel v svoji P3 ali celeronu (633 menda) mašini 64 MB SDrama v 1 slotu. Ko ga je je vstavil, (pravilno, tako da to ni najverjetneje problem), se mu rac. ni vec normalno zagnal. Najprej je cudno piskal, potem pa se je zagnal brez CD-roma.

Poskusil sem vstaviti samo 128 MB rama brez 64, pa mi je odcital samo 64.

Ja, plata je Procomp BIW1M

Mi lahko kdo prosim pomaga, ker nisem tak strokovnjak?

  • spremenil: BoGo ()

AngelOfDeath ::

mogoče pa mu plata ne podpira tega rama

BoGo ::

Sem preveril v prirocniku, pa pise, da podpira Long DIMM SDRAM 133, takega kot ga je kupi.

Ali to kaj vpliva, da je en 64mb, en pa 128? Ali pa je treba se kaj v biosu nastaviti?

Zanimivo je, da sem nastavil lahko pomnozevalni faktor brez problemov povecal in je kazalo, da je na frekvenci 710 MHz. Je to mogoce, ceprav proc. ni odklenjen?

Sicer pa je nujneje, da bi mi odgovorili na problem z ram-om

Zheegec ::

Pa še vedno ne veš, če podpira 128MB module. So različnih gostot, mogoče bi pomagal BIOS upgrade.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BoGo ::

Ja, baje da naj bi podpirala plata 128 MB module, saj tudi v navodilih opisuje v primeru, da lahko instaliramo za 128 MB rama 1x128 MB ali pa 2x64MB.

A je potrebno, da sta oba modula enaka?

ali3n ::

BoGo - težava je v gostoti ramov. Sam sem imel enak problem (stara plata + novi rami); preber tole temo - mislim da ti bo v pomoč...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

morphling1 ::

ali3n, BoGo te ne razume najbolj, problem je v gostoti čipov na ram modulu, problemi na starih platah so bili s 32mb čipi. Torej skupna kapaciteta ni problem, pač pa gostota posameznih čipov
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

buhica1 ::

Bogo imel sem enak problem. Novi RAM-i so bili onesided (imeli so čipe le na eni strani) in mi je prepoznalo le 64M na 256 modulu. Sicer težko ali dobil sem twosided (čipi na obeh straneh) 256 modul in vse dela OK. Torej probaj dobiti tak modul.

Lp Buhica

ali3n ::

morph, hvala za pomoč:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BoGo ::

Hvala vsem za nasvete. Bom poskusil danes resiti (ce bo slo) in javim o (ne)uspehu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDRAM 133-7,5 8chip in 133-8 16 Chip

Oddelek: Strojna oprema
51023 (961) tiborrr
»

Matična zazna samo "polovico" rama

Oddelek: Strojna oprema
101010 (879) Tic
»

So mi prodali 2x64MB namesto 2x128 MB SDRAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141604 (1170) vili
»

100 MHz RAM na 66 MHz plati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9944 (814) VASkO
»

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9929 (852) kuglvinkl

Več podobnih tem