» »

100 MHz RAM na 66 MHz plati?

100 MHz RAM na 66 MHz plati?

frnca ::

Ojla...

Mam plato (ne vem tocno ker model, ker sem 100 km stran), ki ma gor dve banki (po dva slota) za RAM 72pin in 168pin. Procesor Cyrix M II 300 MHz se mi zdi... zunanja frekvenca naj bi bla 66 MHz...

V stacuni so mi rekli, da naceloma bi sel gor tut kaksen 100 MHz (133 ne!)... mislim, da lahk v en slot dam najvec 128 MB...

Ali lahko to res naredim? Mozne komplikacije? Kaj je z 32 MB 66MHz 72pin modulom v drugi banki? Ga je potrebno dat ven? A lahko RAM ali pa karkoli na plati sesujem?

Oz... a je kaksen drug way dodatka RAMa... 66MHz so relativno dragi :I

Okie...
sonce z vami, frnca

kuglvinkl ::

Jst mam neko staro Abitovo (socket 7) in je šel brez problema tud 133 gor. Jako je odvisno kakšno maš plato (kvaliteta) Vsekakor pa moraš dat stare dol, ker ti bodo hitrejši delali na hitrosti počasnejših.

+ nimaš kaj zajebat
Your focus determines your reallity

Tiger ::

100Mhz bi resda lahko šel gor, medtem ko 133MHz pa sploh ne, ker še meni na ABIT BX6 ne dela,...

Nisem čisto prepričan ampak včasih sem tudi sam imel plato z Cyrix procesorjem, mislim, da lahko uporabiš samo eno vrsto rama - torej ali 72pin ali pa 168pin, ker moraš na plati preklopit en moštič, da se spremeni napetost za rame... Nujno poglej v navodila za plato!

PS: Kje pa kupuješ 100MHz ram? Sam bi morda tudi rabil kakšen 128MB modul, če bi bila ugodna cena...

Shadowman-x ::

Pred kratik sem delal na starem P-I sistemu s TX chipsetom in je deloval PC133 ram brez problema, po navodilih naj bi sprejel tudi 128MB modul, vendar tega nisem stestiral, tako da mislim, da nimaš kaj zgrešiti s PC100 ramom.

VASkO ::

vsak RAM dela na nizjih frekvencah, pomeni, da lahko das gor tudi pc150 (pc150 pomeni, da zmore 150mhz FSB, manj pa itak da)

problem lahko nastane, ce plata ne podpira razporeditve cipov na modulu (prevelika gostota cipov) in zato RAM ne more delat

frnca ::

Ne vem se kje bom nabavil... A ga je problem dobit? Na Mlacomu ga majo na ceniku... upam da se kje...

Racunam na kaksne dobrih 5 KIT za 128MB...

Mas kaksno drugo idejo?
sonce z vami, frnca

VASkO ::

saj lahko kupis pc66, pc100, pc133 ali pc150, vsi ti bodo delali na 66mhz.

problem je le v gostoti cipov na modulu oz. na banko. poglej v prirocnik od maticne, kaksne konfiguracije podpira pa pol taksno kupi.

Muflon1 ::

Ne devat premočnga rama gor (100, 133, 150) de ne boš plate in procesorja skuru!!!:D:)):P;):)):D:):\

Stran za ljubitelje skuterjev http://runnerklub.20m.com

frnca ::

Hm... kaj zdej lahko kej skurim al ne morem nic skurit...

Frekvence plate itak smisla spreminjat ker bom procesor pustil enak... Navijat ga pa zaenkrat ne bi sel... Se pravi, jumperji bodo ostali na 66 MHz... Potem dam notr en 100 ali 133 MHz 128 MB modul - A se bo kej zacelo kadit al ne?

Kolikor stekam ne... in zdi se mi logicno... ampak zakaj nekateri pravite drugace?
sonce z vami, frnca

VASkO ::

slucajno ne vidis kolono smeskotov na koncu bizijevega posta? to pomeni, da se zeza

RAM ti dela na tisti frekvenci, kot je FSB, nemres nic skurit - malo bolj sebi zaupaj pa bo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9934 (857) kuglvinkl
»

ram za 200 MHz

Oddelek: Strojna oprema
14960 (826) SkIDiver
»

RAM?!

Oddelek: Kaj kupiti
251335 (960) Trdi
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644489 (3863) XtX
»

vrste RAMa ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61377 (1289) asteroidk

Več podobnih tem