» »

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

urosbe ::

Hy!
Imam problem. Osnovna plošča in Intel Pentium 166 MMX in 2x32 MB EDO RAM. In dela super. Zdej sem edo ram dal ven in noter 168 pinski SDRAM 64 MB PC100 in ga prepozna 8 MB (na začetku ko prešteje ram). Mislu sm da je z ramom kej narobe, vendar sem dal svojih 128 MB PC133 notr, in ga je prepoznal 3 MB:)
V navodilih pise da podpira 8-64 MB Synchronous DRAM.

Je mogoce,da bi moral dat PC66 MHz RAM notr, ki ga imajo se pri mlacomu?

Ker v Sisoft sandra mi pise da deluje pri 67 MHz.

Lep pozdrav in prosim za pomoc!

Uros

matevzm ::

V starih casih cipi na spominskih modulih niso bili tako veliki. In stari chipseti ne vidi celih cipov. Tako tudi ze BX chipseti ne vidijo 256mbit cipov, starejse plosce pa se manj. Storiti nimas kaj. Poiskati cim vecji spomin iz cim manjsih cipov (64mbit?). Z novimi rami si nimas kaj pomagati.
Frekvenca pri tem nima nic zraven.

urosbe ::

Pozdravljen!

Sam imam 440BX na BH6 plati in 256 MB 133 MHz 7 ns CAS2 RAM in deluje brez problema.

Sedaj pa k 166tki... to ni nov ram, ki bi bil 133 MHz, ampak še PC100, in ima samo 3 čipe gor, tako da bi moralo to delat.

LP! Uroš

Brane2 ::

440BX se mi ne ydi tako star, da ne bi prepoznal 64 MB DIMMa.

IIRC majo doloceni moduli majhen EEPROMCEK, ki vsebuje podatke o modulu. Je mozno, da stavr narobe prepozna modul ?
Bi mogoce kak BIOS upgrade pomagu ?

urosbe ::

V prejsnem postu sem opisal dve plati. Ena je ABIT BH6 na kateri imam 256 MB RAM in deluje, druga pa je ta - problematicna, na kateri je P166 MMX.

Prvo kar sem naredil sem spucu pine, da ne bi blo kaksnega praha vmes, potem sem 3x ven pa notr dal ram, da ne bi blo slabega stika, ker se vedno ni delal na vec kot 8 MB, sem upgradal BIOS na zadnjega, ki sem ga dobil na internetu (Plosca je QDI).
Naprej pa ne znam.

LP! Uros

Brane2 ::

Kaksne nastavitve mas v BIOSU za RAM ?

Dej na AUTO, alpa "Safe Settings", ce to obstaja-cist tko za probo...

kuglvinkl ::

Sem imel neko staro plato (VIin chipset), menda ena najkvaalitetnejših tisit čas. Žal je nimam več, da bi lahko kaj več povedal. Plata je delovala izključno (DIMM) z 64 Mb, vendar je moral biti sestavljen iz 8 × 8 Mb.
Your focus determines your reallity

matevzm ::

Se enkrat preberi Eno so moduli, katerih kapaciteta se izraza obicajno v megabytih (MB). Na modulu je vec cipov, njihova kapaciteta se izraza obicajno v megabitih (mbit).
256MB modul dela v BX chipsetih, ce je sestavljen iz 16 cipov (16 cipov po 128mbit /8 , ker je 8 bitov v bytu = 256 MB).
Cim manj je na modulu cipov, tem vecje kapacitet morajo biti in tem vec je moznosti, da ne bodo delali na starih ploscah.

borchi ::

sdram na starih platah za socket7 procesorje z vx chipsetom kot je že povedano ne prebavljajo vseh dimmov. če dobiš kak 32Mb dimm, ki ma gor 16 čipov (na vsaki strani po 8) ti bo delal in prepoznal 32mb. drugače ne. za 64mb pa ne verjamem, da so kdaj sploh delali kaki na vx chipsetu. ne vem zdele iz glave kolk je bil maximum za en čip. se mi zdi da 64mbitov. se pravi, da moreš poiskat dimm, ki ima čim več čipov gor. na kake 128MB al pa celo 256MB dimme pa kar pozabi!
l'jga

kuglvinkl ::

Sem našel en link, ki se ubada s tozadevno tematiko:

http://www.zarniwoop.force9.co.uk/page6...
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne prepozna nekaj rama

Oddelek: Strojna oprema
131295 (1130) Senzacionale
»

SDRAM 133-7,5 8chip in 133-8 16 Chip

Oddelek: Strojna oprema
51029 (967) tiborrr
»

Nujna pomoč - abit bh6 - ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
51186 (1127) matevzm
»

pomoč - ramsko nerazumljiv probelm

Oddelek: Pomoč in nasveti
111086 (901) Makaron_hater
»

RAM?!

Oddelek: Kaj kupiti
251334 (959) Trdi

Več podobnih tem