» »

Matična zazna samo "polovico" rama

Matična zazna samo "polovico" rama

The Yankee ::

Imam 2x po 128 MB SDRAM in enkrat po 256 MB SDRAM (vsi so PC133), vendar mi matična ABIT BE6-2 zazna 256-ko (Kingston) kot 128 MB, tako a imam namesto 512 rama samo 384;(( . Zanima me, če je mogoče rešiti problem s kakšnim trikom, ali sem obsojen na 384 MB rama.

TESKAn ::

Verjetno ti čipovje na plati ne podpira modulov čez 128 MB. Si obsojen na 384 MB...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Big_Al ::

Bo čokoladico treba zamenjat z obojestranskim RAM-om.

ali3n ::

Probaj z Updejtom biosa.. ni pa nujno, da bo pomagalo (meni ni - BH6 in BX6 2.0)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

The Yankee ::

V priročniku piše, da moja plata ABIT BE6-2 podpira tudi 256 MB module. Lahko probam s flešanjem biosa sm kako se to nardi pa kje dobim tapravga.

ank ::

Ali imaš vstavljene rame na ta način:
prvi slot: 128 MB
drugi slot: 128 MB
tretji slot:256 MB

?

Kolko vem je treba vstaviti najprej tiste z manjšo kapaciteto, da
ti jih vse prepozna.

Kar se flašanja biosa tiče, pa najboljše da greš na stran proizvajalca tvoje plošče in si pogledaš kako je to rešeno.
Tam dobiš program za flašanje in tudi nove verzije za tvoj bios.

Pri Asusu je to aflash.exe ki ga daš na zagonsko disketo skupaj z novo verzijo biosa in pol flašaš v dosu:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

Duhec ::

Stvar je v organizaciji spominskih čipov na RAM modulu. Tvoja plošča pač podpira določeno organizacijo. Najhitreje vidiš to po številu spominskih čipkov na modulu, več jih je, večja verjetnost je, da bodo delovali s tvojo ploščo. Novejši moduli imajo npr. za 128MB samo 4 čipe, 'starejši' so jih imeli 8 ali celo 16 (8 na eni 8 na drugi strani).
Bo treba (za)menjat ram modul.

ali3n ::

Tole je link od ene spletne trgovine... izbereš plato in ti izljune, kake module podpira tvoja plata (u bistvu je finta v gostoti rama). Upam da ti bo v pomoč...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

msmiha ::

Možno je tudi da je pol rama zanič tak se je meni naredlo pri starem Pentuio II z 64MB rama ko ga je prepoznalo mi sam 48MB. Sam vrjetno ni to ampak je fora res v razporeditvi čipov na ramu (single side, double side).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Sami ::

To se rado zgodi na starejaih platah. Jaz sem mel z mojo staro plato Intel SE440BX srečo in mi je prepoznala vse vrste ramov PC 133, moji prijatelji pa imajo s tem veliko sranja, ker jim pri novejših ramih prepozna plata samo polovico pomnilnika. Mislim, da boš moral dobiti druge rame z drugo razporeditvijo spominskih ploščic ali pa si obsojen na 384MB rama.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tic ::

Hehe.. hoces 256mb rama... Pa kups 512 in mas 256 zihr.

It is that simple :D
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737961 (4763) floyd1
»

Problem z SDRAMi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6879 (839) Azrael
»

So mi prodali 2x64MB namesto 2x128 MB SDRAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141612 (1178) vili
»

Problem z ABITKO BE6-II in RAMI-i pomoč zaželjena!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61232 (1141) Kekec
»

Stroj

Oddelek: Strojna oprema
191748 (1465) krneki

Več podobnih tem