» »

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus

engadget - O Samsungovih tablicah v teh logih redoma pišemo, žal predvsem okoli kregarij z Jabolčnimi. Tokrat malo drugače: kratek opis nedavno predstavljene 7-palčne različice Samsung Galaxy 7.0 Plus, neposrednega naslednika izvornega Galaxy Taba, ki smo ga opisali pred točno enim letom.

Plus bo stal $399 dolarjev ali $200 manj kot lani in je pozicioniran med znatnim 5.3'' telefonom Galaxy Note in večjimi tablicami - 8.9 oz. izvrstno sprejetim 10.1 inčnim tabom, nekje vmes pa naj bi se skrival tudi nesrečni 7.7-palčnik. Tehta 350 gramov, debel je ravno 1 centimeter, resolucija ostaja 1024x600, procesor je tokrat dvojedrni in tiktaka pri 1.2GHz, RAMA je dvakrat toliko pri 1GB, mogoče pa je dodati še 16 ali 32GB bliskovitega polnilnika v SD razširitveno režo. Pride v WI-FI in/ali 3G različici. Ohišje je še vedno iz obdelane črne plastike, ki ji Samsungovci pravijo 'Metallic Gray' in resda izgleda vsaj malo lepše in trdnejše. Kameri sta dve - 3-megapikselna zadaj in 2-megapikselna spredaj, isti kot pri že predstavljenih večjih modelih. Resnična novost, vsaj v primerjavi z lanskim modelom, je operacijski sistem Android 3.2 Honeycomb, ki je bistveno bolj prilagojen življenju na tablicah.

Engadget je bil izredno zadovoljiv z zmogljivostmi. Aplikacije se hitro zaganjajo, menjavanje med slikami v galeriji je bliskovito, meniji so odzivni. Brskanje je spodobno, a bi bilo lahko hitrejše in se še občasno malo zatakne. Še vedno je skrajno priporočljivo izklopiti Flash, a opcija vsaj obstaja. Sunspider javascript test je navrgel številko 1679, kar je nekako standardno med trenutnimi napravami in razumljivo bolje od npr. marca predstavljenega iPada 2. Posebej so pohvalili baterijo, ki je ob povprečni rabi (brskanje pri 65% svetlosti zaslona s vklopljenim wifi in brez 3G) zdržala 8 ur in 9 minut, za debelo polovico več kot lanski sedempalčnik. Nabijanje igric ali gledanje videoposnetkov bo ta čas seveda sklestilo, pošteno pa je tudi povedati, da naprava ne dosega 10 ur in pol od iPada dvojke.

Honeycomb naj bi skupaj z standardnimi Samsungu razširitvami TouchWiz deloval prav lepo. Priložili so še task manager, svetovno uro, aplikacijo za pisanje in risanje beležk, ter svoj glasbeni predvajalnik. Glasbo si seveda lahko naložite sami kar na SD kartico, ali namestite Google Music Beta in si glasbo pošljete na napravo. Možnost nakupa novih pesmi direktno z naprave pa je za zdaj pridržana zgolj Američanom. Za video so na voljo vse standardne aplikacije in domači pretvorniki.

Zanimiva posebnost je vgrajen IR oddajnik, ki skupaj s priloženo Peel Smart Remote aplikacijo tablico spremeni v malce velik univerzalni daljinec za televizijo.

Celostno gledano gre za napravico, ki bi, če bi bila izdana že lani, gotovo bila uspešnica. Letos je zgodba bolj komplicirana, ker cena še vedno ni toliko nižja od iPada, po drugi strani pa se da za 200 oz. 250 dolarjev dobiti Kindle Fire oz. Nook tablet, ki povsem zadostujeta za ležerno brskanje in konzumiranje glasbe/knjig/videov. Tudi Engadget zaključuje, da sta večja 8.9 in 10.1 palčna tableta boljša izbira.


23 komentarjev

Lion29 ::

ne razumem, zakaj imajo tablice, ki so parkrat vecje kot telefoni tako slabe specifikacije....zaradi prenizkega povprasevanja in potreb na trgu?

ena taka tablica bi komot lahko imela 4jedrni cpu + 4 jedrni gpu + 4gb rama

jaz dokler ne bo full HD resolucije na 8-9" tablici z vgrajenim stylusom, ne bom razmisljal o nakupu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d0rK ::

Ja, pa tvoje sanjske baterije na hladno fuzijo.

Lion29 ::

d0rK je izjavil:

Ja, pa tvoje sanjske baterije na hladno fuzijo.


hehe, to ne bo vsaj 30 let v takih napravicah...pr tablicah me baterija tolko ne moti... zadosti je ene 4h...da lahko v miru pogledas kak film v fullhd, pa kaksno igrco odspilas na full...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d0rK ::

Na srečo večina ni tako nora, da bi kupovala premično zadevo s štirimi urami avtonomije. Vsaj ne več, no.

Pa še neki, ti bi mel quad core cpu, quad core gpu pa tono rama.. Za pogledat kkšn film. Pa igrce bi igral na full na tablci. Jao, res si... Nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Dr_M ::

Mene bolj moti nizka locljovost pri manjsih modelih.


Lion29: lej, sej ni problema dobit kaj takega. Sam ne jokat okol cene.
http://geizhals.at/?cat=nbtabl&xf=2178_...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

d0rK je izjavil:

Na srečo večina ni tako nora, da bi kupovala premično zadevo s štirimi urami avtonomije. Vsaj ne več, no.

Pa še neki, ti bi mel quad core cpu, quad core gpu pa tono rama.. Za pogledat kkšn film. Pa igrce bi igral na full na tablci. Jao, res si... Nekaj.


Zakaj rabis ti tablico? 4h sem govoril o uporabi vsega powerja na full...

za browsanje in ostale stvari pa bi moglo biti vsaj 8h-10h...

Jaz imam SGS2 in mi je zadeva res super... razen, ko bi zelel pogledat kak film, ko grem recimo na sobno kolo, ali pa ko sem kje zuni (na vlaku recimo)....

idealno bi bilo, da bi zraven kot accessory ponudli se kvaliteten blutooth zvocnik

In ce ze kupujem, cetudi ne bom rabil tako mocnega nikoli, pac kupim nekaj, da sem dober za par let in ne nekaj, kar bom spravu v predal po 1mes

Dr_M... tisti slate je full pretezek za normalno uporabo. Primarno bi to zadevo uporabljal na terenu in skozi v rokah...

ena varianta je bila pred nekaj casa, da si zmontiral v prenosno ohisje ...in dobil klasicnega prenosnika...itsto bi blo pa ze prav kul
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

tec ::

Meni se pa tole zelo dopade. Imam prvega 7" galaxija in asus transformer, pa mi je za po terenu veliko bolj primeren galaxy in tudi doma ga veliko raje vzamem v roke, kot transformerja. Slednji mi je bolj namesto netboka. Ko bo tale dobavljiv, ga sigurno zamenjam...predvsem zaradi honecomba oz. ics, ko pride.

JesusChrist ::

Meni se ne zdijo te tablice čist nič pametna zadeva. Enostavno ne vem kje bi jo uporabil. Če misliš na faxu resno delat rabiš prenosnik ne pa tablice. Če bi rad skočil na splet nekaj pogledat ali pa prebrat par novičk so sodobni pametni telefoni dovolj dobri, pa ekrani dovolj veliki. Sprva sem pomislil da bi zadeva prišla prav pri ogledu recimo TV sporeda, ko se ti ne da na računalnik vnaprej čekirat al pa iskati priloge časopisa. But wait ... saj ma vsaka IP televizija že to opcijo. Zakaj za vraga bi potem potreboval tole 500eur drago ploščo, ki ni uporabna za žep, ne za resno delo? Thank you, but I don't need this.

Čist tako s stališča uporabnosti ali celo zabave ne vem zakaj bi mel tole. Za kaj pa to uporabljate tisti, ki imate te tab-e?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

tec ::

Jaz ga uporabljam za browsanje po netu, ker mi ja telefon premajhen za uporabno browsanje, remote povezave s strankami, rss novice, fotke gledat (sinhronizirano z domačim ftpjem, kamor si naložim fotke, ki jih rabim kazat okol), filme oz. predvsem risanke (hčerka) gledat. Upravljanje PCja, ki je zvezan na TV (za filme/fotke/youtube gledat). Poleg tega imam gor vse potrebne aplikacije za omrežja rihtat pri strankah in arhiv vseh mail accountov za 6 mesecev nazaj. Pa še en kup drugih stvari delam gor. Telefon imam pa samo za klice, smse in aktualne maile (7 dni arhiv), ker imam qwerty gor. Sicer se strinjam, da bi načeloma vse to lahko tud
Tako, da meni zelo ustreza tablica.

Dr_M ::

En kolega si je ze pred casom nabavil ipada in se je potem hvalil, kako fino je Delo gor brat.
Koliko let bi lahko imel naroceno Delo za 700€ v papirnati izdaji?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

Na tablici berem Delo, Dnevnik in Economista. Lepo in udobno. Vmes se kaj poklepetam s prijatelji v Sloveniji, ali pa preko aplikacij Skype ali Bria poklicem starse domov. Tablica je tudi uporabno orodje za delanje zapiskov med predavanji.

Tako na kratko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

djordjevic ::

Vmes na kavču prečekiram mejle, hitro skočim na imdb, berem e-knjige. Ni da ni. Super igračka. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

JesusChrist ::

In to tablico imate doma ali jo nosite s sabo?
Recimo da se nekam odpravim si sam osebno ne bom nosil te ploščice, ki ne paše v žep s sabo. Uporabno bi bilo, če bi ležala doma na klubski mizici v dnevni in bi se tu pa tam z dolgega časa poigral z njo, ampak za to se mi zdi toliko € konkretno preveč.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

djordjevic ::

Sem ravno včeraj sprobal, da mi gre komot z etuijem vred v malo večji notranji žep od bunde. Ergo, komot portable. Je pa res, da je 7".
No grave is deep enough to keep us in chains.

Rias Gremory ::

typo:
polnilnika
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

driver_x ::

Dr_M je izjavil:

En kolega si je ze pred casom nabavil ipada in se je potem hvalil, kako fino je Delo gor brat.
Koliko let bi lahko imel naroceno Delo za 700€ v papirnati izdaji?


Probaj brati papirnato delo na avjonu!

Dr_M ::

driver_x je izjavil:

Dr_M je izjavil:

En kolega si je ze pred casom nabavil ipada in se je potem hvalil, kako fino je Delo gor brat.
Koliko let bi lahko imel naroceno Delo za 700€ v papirnati izdaji?


Probaj brati papirnato delo na avjonu!



Nism se nikol biu na avionu..fobija :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Formula 1 ::

driver_x je izjavil:

Dr_M je izjavil:

En kolega si je ze pred casom nabavil ipada in se je potem hvalil, kako fino je Delo gor brat.
Koliko let bi lahko imel naroceno Delo za 700€ v papirnati izdaji?


Probaj brati papirnato delo na avjonu!

Se da,sicer ni ravno prijetno ampak da se.

Relanium ::

Sj na avijonu ti ponudijo za brat papirnate cajtnge, če ne veste!!!
Razen mogoč pri adrii ne, z njimi nimam izkušenj

francek1 ::

JesusChrist je izjavil:

Meni se ne zdijo te tablice čist nič pametna zadeva. Enostavno ne vem kje bi jo uporabil. Če misliš na faxu resno delat rabiš prenosnik ne pa tablice. Če bi rad skočil na splet nekaj pogledat ali pa prebrat par novičk so sodobni pametni telefoni dovolj dobri, pa ekrani dovolj veliki. Sprva sem pomislil da bi zadeva prišla prav pri ogledu recimo TV sporeda, ko se ti ne da na računalnik vnaprej čekirat al pa iskati priloge časopisa. But wait ... saj ma vsaka IP televizija že to opcijo. Zakaj za vraga bi potem potreboval tole 500eur drago ploščo, ki ni uporabna za žep, ne za resno delo? Thank you, but I don't need this.

Čist tako s stališča uporabnosti ali celo zabave ne vem zakaj bi mel tole. Za kaj pa to uporabljate tisti, ki imate te tab-e?


Na WC-ju berem ST...pa stari mami fotke na njem kazem. Je pa res, da zaenkrat tablice niso za vsakega. Tega denarja ti ne sme bit skoda. Ce imas minus na tekocem valjda da tega ne bos kupil.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Lion29 ::

haha? stari mami na WCju fotke kazes? :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JesusChrist ::

francek1 je izjavil:


Na WC-ju berem ST...pa stari mami fotke na njem kazem. Je pa res, da zaenkrat tablice niso za vsakega. Tega denarja ti ne sme bit skoda. Ce imas minus na tekocem valjda da tega ne bos kupil.


Tablice niso za tiste, ki jih ne rabijo. In jaz je enostavno povedano ne potrebujem, oz. ne vidim v njih nič kaj uporabnega, kar bi me prepričalo v nakup. Če pa nekdo nima denarja pa si je tudi ne bo šel kupovat, ker bo denar verjetno potrošil za kaj bolj pametnega (beri: hrano).

Lion29 je izjavil:

haha? stari mami na WCju fotke kazes? :D


:))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

salesky ::

Kdaj zaboga bo talo 7.7 tablico moč kupiti pri nas (EU)? Že 2meseca neki čušmarijo s to tablico a nikjer je še nisem uspel dobit. :( Sem že zgubu voljo vsak dan googlat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510592 (8443) Lonsarg
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621662 (15263) Icematxyz
»

ASUS Eee Pad Transformer Prime (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5924398 (20703) CaqKa
»

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10027306 (25068) JayKay
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253252 (45494) malix

Več podobnih tem