» »

Kaj storiti če ti tip pošlje pokvarjen mobitel.

Kaj storiti če ti tip pošlje pokvarjen mobitel.

errhec ::

Je imel kdo primer, da mu je dobil nedelujoč mobitel oz. elektronsko napravo, po pošti. Prodajalec ne vrača klicev
Kakšni so ukrepi, prijava kam??

Podoben primer ( ta je moj), nekdo pošlje elektronsko napravo, zaradi slabe embalaže se razbije (konkretno razbit ekran).

Kako v tem primeru?? (ni bilo poslano kot ločenka ampak navadno z odkupnino.)

Hvala
dd

logout ::

Imaš podatke prodajalca? Če se ne javlja, prijaviš na policijo zaradi goljufije, ga bodo ženašli.

L.p., Kloko

errhec ::

Hvala za hiter odgovor.

Se pravi to je to, grem na policijo in prijavim, izpis oglasa je dovolj?

Kaj pa v mojem primeru . Lom po pošti?? Isto?
dd

St235 ::

Poškodbe pri pošiljanju moraš prijavit takoj, ko sprejmeš pošiljko.

Drugače pa pač prijava na policijo, kaj dosti drugega ne moreš naredit.

amigo_no1 ::

Če je odkupnina imajo na pošti shranjeno 1 izvod listka, kamor je prodajalec vpisal svoje in tvoje podatke.

errhec ::

Saj je na kuverti njegov naslov.
Telefonska je tudi.
Problem je ker v primeru telefona se ne javi,
v mojem pa krivi pošto za lom in ga ne zanima vračilo. (češ poslal sem celega)
dd

T-h-o-r ::

preden daš poštarju keš, poglej v škatlo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

LuGi ::

T-h-o-r je izjavil:

preden daš poštarju keš, poglej v škatlo


To nebo slo.. samo na posti z uradnim zapisnikom

St235 ::

LuGi je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

preden daš poštarju keš, poglej v škatlo


To nebo slo.. samo na posti z uradnim zapisnikom


Lahko pa odpreš v pričo poštarja, oziroma v primeru vidno poškodovane pošiljke zahtevaš, da se to ustrezno zabeleži in odpre na pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brias ::

St235 je izjavil:

LuGi je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

preden daš poštarju keš, poglej v škatlo


To nebo slo.. samo na posti z uradnim zapisnikom


Lahko pa odpreš v pričo poštarja, oziroma v primeru vidno poškodovane pošiljke zahtevaš, da se to ustrezno zabeleži in odpre na pošti.



ja sam ....ce je postnina normalno 5 eur za poslati odkupnino z 100 eur, potem to niti ne krije izgubljene posiljke niti ne krije razbite posiljke ...

ce hoces kot posiljatelj zavarovati naprimer prenosnik, da ce ali ga izgubijo da dobis denar nazaj ali da ga razbijejo da je vidno da je zunanjost poskodovana ...

placas cca 30 eur postnine ...

ce je pa normalna posiljka, samo odkupnina in 5 eur postnine ... pol ti pa ZELO ZELO komplicirajo da prej vidis preden placas ... je ze postarka v prekrsku ce ti to dovoli ... govorimo da je embalaza vidno NEPOSKODOVANA ...

posta tukaj zelo malo odgovarja, in se to se morajo zavarovati,.... ces... ne mores ti poslati ajfouna nedelujocga, placati 50 eur posnine, in kej je na cilj priisel nedelujoc ... ti bojo oni kr placal vrednost....

not on this planet ....

DimmniBurek ::

Jaz sem pravkar naročil en paket iz UK od fizične osebe. On je pošiljko zavaroval. Lahko jo zavaruješ do 2500GBP, ti vpišeš vrednost paketa, oni ti zaračunajo nekaj procentov(mislim da nekje 3-5%), v primeru, da se npr. izgubi ti izplačajo vrednost, ki si jo navedel.
Kako je pa to v SLO, nimam pojma, ampak si predstavljam, da je podobna situacija.
There Is No Stronger Drug Than Reality

amigo_no1 ::

T-h-o-r je izjavil:

preden daš poštarju keš, poglej v škatlo

V mojem koncu se jih je zamenjalo že ene par in nobeden ni pustil tega (v smislu da dokler ne plačaš nimaš kaj gledati).

RejZoR ::

Itaq vedno vsaj pri men paket izdajo šele ko plačaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

turkx90 ::

Na naši pošti, je pred mano eden vprašal, če lahko pogleda paket preden plača in mu je tista, ki dela na pošti rekla, da ne sme po zakonu.

St235 ::

Preden plačaš ne, lahko pa po tistem ko plačaš odpreš zadevo v pričo uslužbencev in v primeru, da je pošiljka poškodovana imaš osnovo na podlagi katere trdiš, da se je to zgodilo med transportom oziroma že pri pošiljatelju.

errhec ::

Ravno zaradi takih zadev poizkusim prepričati pošiljatelja, da mi pošlje preko dostavnih služb.
Večina (vse?) jih ima zavarovano do določene vsote.
Zakomplicira se z plačilom po povzetju. Se je potrebno dogovoriti z prodajalcem za prednakazilo. Še vedno pa ga lahko pošlje poškodovanega.
dd

Furbo ::

errhec je izjavil:

Saj je na kuverti njegov naslov.
Telefonska je tudi.
Problem je ker v primeru telefona se ne javi,
v mojem pa krivi pošto za lom in ga ne zanima vračilo. (češ poslal sem celega)


Poslati ga mora tako zaščitenega, da se med transportom ne poškoduje. Je bil dobro zapakiran, je bila na paketu nalepka lomljivo?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Gray_Warden ::

Če si videl, da je mobitel v KUVERTI, ga pač ne bi sprejel saj si lahko pričakoval kakšen bo rezultat.

On je poslal kot je pač poslal, ti pa si sprejel čeprav si videl da je poslal v KUVERTI. Lepo bi zavrnil pošiljko in se zmenil z drugim prodajalcem. Neumno je, da si sploh sprejel tako pošiljko, saj si vedel da je notri nekaj kar se z lahkoto razbije.

Ali še bolje..se zmeniš za osebni prevzem in greš fizično iskat, da se pri prodajalcu prepričaš o tem kak je izdelek.
Why so serious?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23554678 (5060) starfotr
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312303 (8569) GTX970
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4335467 (27512) kmetek
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8117447 (13662) Janac
»

Pošiljka na stroške prejemnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
172307 (1940) Xserces

Več podobnih tem