» »

Verjetnost

Verjetnost

tx-z ::

Mal sm že pozabu tole verjetnost; pa rabm mal pomoči.

1. Recimo da imamo dva kovanca. Enga, ki z verjetnostjo 0.5 pokaže glavo, z verjetnostjo 0.5 pa cifro, ter druzga, ki ima na obeh straneh glavo (torj verjetnost 1 za glavo)

Zdej pa mi zamižimo, uzamemo en kovanc izmed teh dveh, ga vržemo in pade glava (ker sta dva privzamemo da je verjetnost da izberemo enga al pa druzga 0.5). Kakšna je bla verjetnost da je to kovanc ki ima na obeh straneh glavo?

Zdej pa še enkrat ta isti kovanc vržemo in spet vidmo glavo. Kakšna je pa zdej verjetnost da je to kovanc, ki ima na obeh straneh glavo?

Tuki me mal daje tista pogojna verjetnost al kaj je že...P(A|B) ... ..in se mi nikakor ne izide. Če sploh se tko računa?

2. Pa še ena naloga..to sicr znam rešt, sam nism zihr če je prou.. Mamo kovanc (lahko je pošten al pa nepošten, tega ne vemo), in ga dvakrat vržemo. Verjetnost, da je obakrat padla glava je 0.04. (torj obakrat pa mamo isti kovanc...torj al je obakrat bil pošten al pa obakrat nepošten). Kakšna je verjetnost da bo padla cifra, če ga dvakrat vržemo?

Tle sm js pač korenu 0.04 in dobiš verjetnost da je glava 0.2, torj je verjetnost za cifro 0.8 in če to kvadriraš dobiš 0.64?
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

M.B. ::

Je to čisto slučajno midterm od AI-classa na stanfordu?
Vprašanje 5
Vprašanje 4

Namreč nebi smeli o rešitvah razpravlat ampak naj ti bo:

1. vprašanje si poglej malo lekcije o pogojni verjetnosti. Je zelo podoben problem rešen.
Khan Academy o verjetnosti
Seznam AI lekcij
larvacode ma dobre slike verjetnosti.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monty Hall problem, 4 vrata

Oddelek: Šola
334351 (3672) Jst
»

Dejstvo ali možnost? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22020824 (16950) Saladin
»

Problem 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
676191 (4875) Thomas
»

Verjetnost ... spet čudna naloga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188784 (6118) Thomas
»

Verjetnostne uganke (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
816126 (4557) SavoKovac

Več podobnih tem