» »

Težava ob menjavi plošče

Težava ob menjavi plošče

beni ::

Živjo,
Menjava matične plošče, za drugo istega proivajalca, z enakim čipsetom, je dala za rezultat nedelujoči tipkovnico in miško. Sistem se je naložil hitro in ni nič zajamral.

Namen imam povozit obstoječe driverje vendar ne morem komunicirat z računalnikom.

Ker sem že malo izven scene, bi rabil nasvet, s katerim softwarom bi lahko zadevo uredil.

Če poženem ERD Commander s CDja, delujeta tako miš kot tipkovnica, vendar mi ne odpre explorerja, da bi pognal exe fajl.

Aja, format c: (še) ne pride v poštev.

LP Beni
Pojma nimam ...

mat xxl ::

Enostavno priklopi USB miško in USB testaturo in ne razmišljaj zakaj ne dela ......ker je škoda časa.........

beni ::

mat xxl je izjavil:

Enostavno priklopi USB miško in USB testaturo in ne razmišljaj zakaj ne dela ......ker je škoda časa.........


Sem kaj narobe napisal ?
Ne zazna USB miške in tastature ...
Pojma nimam ...

feryz ::

Da slučajno ne vtikaš v USB3. Ker brez gonilnikov ponavadi ne trzne.

beni ::

Ne, 4 leta stara plošča, WINXP SP2 ...
Pojma nimam ...

feryz ::

Kaj pravi Safe mode?
Ali lahko greš u BIOS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

beni ::

Ne, tipkovnica in miš sploh ne trzneta.
Delujeta pa BP pri zagonu ERD Comm, s CDja.

LP
Pojma nimam ...

solatko ::

V bios-u je po default-u izklopljena uporaba miši in tipkovnico na USB. Moral boš dobiti staro tipkovnico in v bios-u to popravit.
Delo krepa človeka

Pšenični ::

"V bios-u je po default-u izklopljena uporaba miši in tipkovnico na USB. Moral boš dobiti staro tipkovnico in v bios-u to popravit."

To zna bit skoraj 100%.

beni ::

Hm, če je onemogočena uporaba USB v biosu, zakaj pa potem deluje, če ne zaženem OS na HDD, ampak ERD Commander. Potem dela tako tipkovnica, kot tudi miš, seveda na USB.
Bom poiskal oboje na PS/2 ...

LP
Pojma nimam ...

solatko ::

Na erd dela zato, ker je tudi orodje, za spreminjanje določenih parametrov v bios-u, drugače pa je pri novejših platah USB po defaultu na on, na starejših je bilo pač na off in to moraš spremenit, če hočeš v bios-u in boot-u uporabljat te naprave.
Rabiš samo tipkovnico na PS/2
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Samson ::

Ni potrebe za iskanjem tipkovnice na PS2...Ce imas USB tipkovnico ustekano v casu pred prizigom kompa, enostavno pritiskaj na tipko za vstop v bios in te bo lepo vrglo noter. Ampak to moras pritiskat od pritiska na gumb naprej, saj prime samo v enem delu. Kakor se ta del preskoci, ga ne spravis vec do biosa, posledicno ne mores spremenit uporabe misi in tipkovnice na USB. To vem ker imam sam tipkovnico na usb, uporabljam jo pa za servisne namene.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

logit ::

pri novejših platah USB po defaultu na on, na starejših je bilo pač na off

Zadnjič sem delal na 9 let stari plati, pa je imela po defaultu že USB podporo.

Samson ::

Seveda, ker je bil proizvajalec ze toliko napreden da je po defaultu to nastavu v samem bin fajlu pred flashanjem biosa.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beni ::

Sem priključil disk z Win7 in zadeva se normalno postavi. Delujeta tudi tipkovnica in miš !
No pri disku z WinXp še vedno ne trzata.
Bom danes šel iskat PS/2.
V skrajnem primeru bom pač uporabil zadnje znano zdravilo ...

LP Beni
Pojma nimam ...

beni ::

Priklop PS/2 tipkovnice je rešil probleme.

Bom kar tukaj še eno vprašanje napisal, da ne odpiram še ene teme.
Jasno mi je, kako izvesti dva OS na en disk in izbiro v bootu.
Ali je možno izvesti naslednje :
1. en disk, tri particije, na eni Win XP SP2, na drugi Win7, na tretji nekaj podatkov.
2. dva diska, na obeh po dve particiji, na enam WinXP SP2, na drugem Win7.

Želim izbiro zagona željenega OS ob bootu, brez kakršnih koli mehanskih preklopov.

Oba diska sta SATA.

Kaj od željenega je izvedljivo ?

LP Beni
Pojma nimam ...

solatko ::

Oboje, lahko pa narediš tudi tako, da boš imel oba sistema, vsakega na svojem disku, izbral pa boš v bios-u, z izbiro boot diska.
Če boš delal dual boot, potem je najlažja pot, da normalno instaliraš XP (čeprav mi ni jasno kaj ti bo ta zastareli sistem), potem pa iz tekočih XP instaliraš še W7, seveda moraš ob instalaciji označit pravo particijo, kamor bo inštaliralo sistem.
Če boš naredil tako, ti ob prižigu ponudi xp ali w7, v bios-u pa nastaviš koliko sekund bo na voljo izbira sistema (če bo tam ničla, se bo zagnal w7, ker ti ne bo ponudilo izbire.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

beni ::

Sploh ne bi nalagal, če bi v Win7 našel kakšen emulator za WinXP SP2. Poudarek na SP2. Win XP SP2 rabim samo zaradi ActiveSync.
Bom moral kar po starem - na vsak disk svoj OS, pa stikalo za izbiro boota.
Če pri delujočem compu vključim napajanje na drugi Sata disk, postane le-ta dostopen ?

LP
Pojma nimam ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miš in tipkovnica se občasno ne odzivata

Oddelek: Strojna oprema
352275 (1944) bluefish
»

na plati sta crknila oba ps/2 priklopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
61134 (1038) dejansan
»

Težava z miško in tipkovnico z priklopom preko USB

Oddelek: Strojna oprema
71829 (1774) Eschelon
»

USB že 2× crknil?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7975 (856) bastadu
»

Optična miška gori tudi, koje računalnik ugasnjen!

Oddelek: Strojna oprema
372127 (1494) mlakar

Več podobnih tem