» »

Težava z miško in tipkovnico z priklopom preko USB

Težava z miško in tipkovnico z priklopom preko USB

NURS ::

Torej težava je nasledja:

Imam comp z matično ploščo ASUS K8V-X SE. Miško in tipkovnico imam priključeno preko USB-ja. Težava je v tem, da ko se windows naloži (imam nameščen SP2) miška in tipkovnica ne delata. Ko ju pa izklopim in spet priklopim pa delata normalno. Dokler se windowsi nalagajo gori lučka pod miško (optična miška) takoj ko zgine napis windows xp in spodaj tisti moder trakec, pa lučka ugasne in kot da ne bi delal miška in morem naresti tako kot sem zgoraj opisal.

pozna kdo rešitev kako rešiti ta problem, da ne bi rabil vedno znova izkljapljati in vklapljati miško in tipkovnico?

Sami ::

V BIOS-u omogoči miško in tipkovnico preko USB, mogoče bo pomagalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

NURS ::

V biosu je vse tako kot bi moralo biti. Rečeno je bilo, da bi naj SP2 popravil to težavo a je na žalost ni.

Sami ::

Imam SP1 in, če dam miško in tipkovnico na USB vse deluje normalno, SP2 je za moje pojme pri Win XP samo poslabšal vso zadevo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

NURS ::

Problem je v tem da ko se windowsi naložijo in izklopim in vklopim miško in tipkovnico dela normalno. Takoj ob zagonu brez izklapljanja in vklapljanja pa ne. Nekaj tukaj ni vredu. imam pa še na usb hkrati priklopljen kabelski modem in printer. Samo ne vidim v tem problem, ker mi je na prejšnjem compu vse laufalo brezhibno, brez popravkov za windowse.

Res ne vem kako bi se rešil ta problem.

NURS ::

Težavo sem sedaj rešil da sem priklopil preko PS/2 priključka tipkovnico in miško (preko pretvornika USB/PS2)

Sami ::

Težavo sem sedaj rešil da sem priklopil preko PS/2 priključka tipkovnico in miško (preko pretvornika USB/PS2)

Sej tako je boljše, zakaj bi ti tipkovnica in miška zasedala 2 USB vhoda brezveze.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Eschelon ::

Lahko je problem z USB gonilniki (oz. celotnim USB-stackom znotraj XP). Pri meni je usb miška prenehala delovati po tem, ko sem naložil gonilnik za nek programator čipov. Pomagalo ni nič - odstranitev gonilnikov, ponovna instalacija gonilnikov. Na koncu sem na netu našel nek članek, ki je opisoval, kako na roko odstraniš vse, kar je gor na usb stacku - odstraniti je bilo treba vse - tudi "skrite" gonilnike, nato pa še na roko izbrisati nekaj vnosov v register. Po ponovnem zagonu je računalnik končno razpoznal miško.
Vem še za primer, ko je usb tipkovnica prenehala delovati potem, ko je usb printer dobil nekaj za natisniti... (tole je kolega potem rešil s prehodom na ps2 vhod).

Skratka - tudi modem in printer sta ti lahko delala probleme.
In - zelo pametna poteza, da si preklopil na ps2. Ne zato, ker je "boljše" v nekem transcendentalnem smislu, temveč zato, ker dela.:D
Vedeti, razumeti, znati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujna pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
121204 (806) 111111111111
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143033 (1503) RutS
»

Težava ob menjavi plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
171360 (1122) beni
»

USB kluček dela,miška in tipkovnica ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
181927 (1658) miraldinjos
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282482 (1348) *ziga*

Več podobnih tem