» »

USB že 2× crknil?!

USB že 2× crknil?!

bastadu ::

Imam en zelo velik problem, in sicer včeraj sem iz garancije dobil novo matično ploščo (ASUS P4C800-E Deluxe), ker so mi na prejšnji USB porti nehali delovati. Danes pa spet kar naenkrat zadeva v Windowsih zmrzne (enako kot prvič) potem resetiram in zopet USBji ne delujejo... Gor sem imel priklopljeno USB miš in pa printer, ki obadva delujeta normalno. Kaj bi lahko bilo narobe???

Razlika med prvič in sedaj je samo, da se prvič v Winsih nikjer ni videlo da USBji ne bi delovali (smo delali niso:(), sedaj pa mi v Device Managerju kaže klicaj zraven USB Device (zgornja slika). Vsake toliko časa pa se mi tudi odpre okno Found new Hardware Wizard (spodnja slika) v katerem piše da je prišlo do napake...


gkovac ::

bastadu jest se nebi prav pretirano sekiral... nesi plato nazaj pa naj jo stestirajo al pa dajo novo.. ni panike :D še posebi če so se že začel pojavljat podobni problemi kot pri prejšnji plati.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

bastadu ::

Ja sej fora je, ker sem jo nesel v četrtek v garancijo, v ponedeljek mi dajo novo, v torek (danes) pa spet začne zajebavat:|
Ja sam me bodo ja malo začuda pogledali, ko bom spet prinesel nazaj crknjeno plato, me bodo obtožili, da sem še jaz kaj kriv... Izvedeti moram, če lahko kaj drugega vpliva na to ali je samo škart serija plat... Ima kdo kakšne informacije, če se to masovno dogaja?

P.S.: Aja, sedaj se tudi dogaja, da mašina zmrzne vsake toliko časa. Ko sem prvič nabavu plato je mašina non-stop laufala skoraj mesec dni, sedaj ga je pa zjebalo že po drugem dnevu... Printer in miška po moje ne bi smela biti kriva, ker še kar delujeta (probal na drugem računalniku).:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

gkovac ::

kaj pa če bi vzel navadno PS2 miško in tipkovnico? Pa mej najprej tako pa vklopljen USB po tem ga pa še v BIOS-u izklopi? Dej probi to narest pa boš vidu kako se ti obnaša mašina. To je pa v bistvu najboljša ideja ki ti jo še lahko dam.

Drugač se pa nič ne sekiri če te bojo čudn gledal... kaj.. nej ti dajo plato k bo v redu delal pa ne boš več k njim hodu a ne :D :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

bastadu ::

Sedaj sem nekaj na novo ugotovil, in sicer v prvem postu na prvi sliki je klicaj pod USB Device. Se pravi takrat sem še imel printer priklopljen na ta vrata, ko sem ga izklopu je ta naprava skupaj s klicajem izginila. Tako zgleda da prepozna, da je nekaj priklopljeno na USB vrata, ampaj ne da se pa inštalirati naprave...
kaj pa če bi vzel navadno PS2 miško in tipkovnico? Pa mej najprej tako pa vklopljen USB po tem ga pa še v BIOS-u izklopi?
Trentuno imam to isto USB miško priklopljeno na PS2 preko usb2ps2 adapterja, tipkovnica je že tako bila na PS2... Bom videl sedaj, če bo še zmrzovalo, če ne bom šel pa disejblat USB v BIOS...

bastadu ::

Spet neki novega, seveda nič dobrega...
Zadeva je začela nenormalno zmrzovat, v winsih zmrzne ene 2×, potem je zmrznalo že pri sami postavitvi sistema (tam ko pokaže koliko rama imaš, katere IDE naprave priključene...), resitiram še enkrat, pridem v BIOS mi tam zmrzne, spet resetiram, sedaj se pa niti slika več ne pokaže skratka popolnoma nič, ventilator na CPUju, trdi diski vse dela, ampak slike ni. Ne pomaga niti reset BIOSa, skratka sr*nje:|. Nesem jutri nazaj pa da mi dajo drugo, ker sem že na robu z živci, pa trenutno ko ga tako nujno rabim:(

Spajky ::

a si ti siguren, da nimaš težav s PSU?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bastadu ::

Nesel danes nazaj (spet) in so mi brez vprašanja dali novo, sedaj dela vredu (zaenkrat). Je blo pa to pr Comtronu, svaka jim čas, res si nisem mislil, da bodo tako brez besed dali drugo... mogoče pa imajo kako zanič serijo in nisem edini...

Spajky: Tudi sam sem imel to v mislih in mam sedaj en drug PSU not, ampak mislim da z onim ni blo nič narobe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater upor naj uporabim?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282251 (1793) zlabo
»

Vprašanje glede memory clock-a Sparkle fx5200 128 tv out

Oddelek: Strojna oprema
81327 (1260) m4dj
»

Seminarska: Stroji in postopek izdelovanja plastičnih cevi

Oddelek: Šola
51148 (1065) bastadu
»

Firefox 1.0 bugs?

Oddelek: Programska oprema
161180 (765) matter
»

Optična Miška

Oddelek: Strojna oprema
221159 (946) Blisk

Več podobnih tem