» »

Računalnik ne deluje tekoče.

Računalnik ne deluje tekoče.

Nikec3 ::

Imam računalnik s komponentami:

- intel i5 2.66 gHz
- NVIDIA GeForce GTS 250 1 GB
- 2x2GB Kingston ram, 1333 Mhz (nekaj blizu tega)

Težava pri računalniku se pojavlja že približno kakšno leto. Računalnik deluje povsem normalno, nato pa začne delovati izjemno počasi (šteka), tako počasi, da se ne da nič delat. Vse skupaj se je začelo z kratkimi intervali (na vsako uro je računalnik za kakšno minuto zaštekal), sedaj se pa to že dalj časa stopnjuje. Sedaj računalnik zmrzne vsake pol ure za 10 minut. Iz preventive sem na novo naložil windowse (windows 7), ter fomratiral particijo na kateri so bili prejšnji windowsi. Nič se ni spremenilom, zato sem računalnik odprl, ter ga temeljito sčistil. Še vedno je stanje ostalo nespremenjeno. Tako sem prišel do zaključka, da je verjetno napaka na neki strojni opremi. Za trdi disk sem skoraj prepričan da ni, ker "šteka" tudi zunanji trdi disk.

Katera komponenta je najverjetnejša?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

miranpozar ::

Tako štekanje pa lahko glih na pokvarjen disk kaže! Šteka cel PC, ja tudi zunanji disk, skratka vse. Dostikrat je ta simptom tudi zaradi slabe baterije BIOSa, ampak ker je PC relativno nov, ne verjamem. Si pogledal kaj v Event Viewer kaj zabeleže v tistih trenutkih?
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Nikec3 ::

Računalnik ni ravno nov, star je približno 2 leti. Event Viewerja bom pogledal takoj ko mi ga bo uspelo zagnat. 8-).

Sicer pa je računalnik na začetku štekal samo ob normalni uporabi(internet, poslušanje glasbe), kasneje že ob predvajanju filmov, sedaj pa že ob nekaterih igrah. Štekanje se začne tudi skoraj vedno, ko premikam podatke iz particije na particijo diska.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Nikec3 ::

Pogledal sem Event Viewer za nekaj zadnjih ur. Našel je nekaj napak v enoti System. Edina ki jo prepozna je:

- The driver detected a controller error on \Device\Harddisk1\DR1

Vendar pa se ure ne skladajo, ker velikokrat ko je štekalo ni podatkov o kakršnih koli napakah.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

hojnikb ::

Poglej z crystaldiskinfo če je z diskom vse ok.
Pa za hec še poglej če ni kej z sata kablom narobe.

Drgač pa če zmrzuje bi lahko bli tut kondenzatorji, sam če je komp star 2 leti, pol bolj malo verjetno.
#brezpodpisa

miranpozar ::

Bo kar disk kriv. Naredi backup pomemnih podatkov takoj.
V Device Managerju poglej kateri disk imaš in ga testiraj s proizvajalčevim orodjem. Če imaš slučajno 1TB WD Green je znano, da so problematični.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Nikec3 ::

Ime diska:
WDC WD7500AADS-00M2B0 750 GB

Sem preveril, oziroma poskušal preverit z crystaldiskinfo in mi piše da je disk v dobrem stanju, ter da trenutno deluje na 32°C. Na spodnjo tabelo podatkov pa se ne spoznam najbolje. Ne vem kaj je pomembno. Kakšen nasvet?

Hvala vsem za nasvete.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Duhec ::

*Katero ploščo pa imaš ? Poglej, če imaš zadnjo verzijo biosa in preberi info, če popravek vsebuje kaj okoli večjih kapacitet diskov. Lahko ga tudi flešaš po navodilih proizvajalca.
*Si tudi med inštalacijo Win7 opazil štekanje ?
*Je Win7 original DVD? Če je kopija vsaj preveri, če je kopija originala, da ni kakšna pohabana.
*Začasno izklopi (disejblaj) mrežno kartico ali fizično izpuli kabel ter testiraj, če se napaka pojavlja tudi brez mrežne/internet dosegljivosti.

Nikec3 ::

Duhec je izjavil:

*Katero ploščo pa imaš ? Poglej, če imaš zadnjo verzijo biosa in preberi info, če popravek vsebuje kaj okoli večjih kapacitet diskov. Lahko ga tudi flešaš po navodilih proizvajalca.
*Si tudi med inštalacijo Win7 opazil štekanje ?
*Je Win7 original DVD? Če je kopija vsaj preveri, če je kopija originala, da ni kakšna pohabana.
*Začasno izklopi (disejblaj) mrežno kartico ali fizično izpuli kabel ter testiraj, če se napaka pojavlja tudi brez mrežne/internet dosegljivosti.


*disk je cel čas enak, plošča je cel čas enaka, BIOS je cel čas enak, računalnik pa šteka samo v zadnjem času.
*Odvisno kaj šteješ med štekanje. Pri inštalaciji je bilo nalaganje win7 nekaj časa na 0%, ampak predvidevam da je to normalno. Razen tega nisem opazil nič posebnega.
*Ni originalen, tudi prejšnji ni bil, gre za dve različni kopiji/verziji in pri obeh se pojavlja ista napaka. Predvidevam da je malo verjetnosti, da bi bili krivi win.
*Ni to.

Hvala.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Duhec ::

Mogoče je potrebno zgolj inštalirat Intel Chipset furman za tvojo neznano osn. ploščo v kombinaciji za Win7 (32/64bit).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585280 (4106) BorutK-73
»

računalnik med igranjem igric šteka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1057221 (5828) klkkkkkkkkkk
»

Med igranjem iger računalnik vsake toliko "zalagga" za par sekund

Oddelek: Pomoč in nasveti
201249 (961) Morgus
»

štekanje ob gledanju filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51108 (979) SG_101
»

Proenginner wildfire 4.0-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5705 (652) sloxl8

Več podobnih tem