» »

Med igranjem iger računalnik vsake toliko "zalagga" za par sekund

Med igranjem iger računalnik vsake toliko "zalagga" za par sekund

Morgus ::

Upam da bo kdo lahko pomagal, ker se mi sanja ne kje začeti.

Procesor: intel i7 2600 (leto nazaj okoli 200€)
Matična plošča: Gigabyte z77x-d3h (trenuten rang 140€)
Grafična kartica: amd radeon 6950 1gb (leto nazaj okoli 180€)
Napajalnik: Corsair tx750 (močen, priporočen na slo-tech)
SSD: Intel 520 Series 120 GB, SATA III (zdaj je na mimovrste znižan za 57%, dol iz 280€)
Trdi disk: 6gb/s 1.5tb Western Digital caviar green
RAM: 2x Kingston 4gb
Operacijski sistem: Windows 7 Professional 64 bit


Problem: ko igram igre se vsake par minut računalnik "zalagga" za kakšno sekundo, dve. Efekt je isti kot če bi internet zaštekal. "TAB" (next target) še vedno dela, označi se naslednja tarča (grafična ni problem?).
To se pojavi samo med igranjem iger, drugače vse dela popolno. Računalnik sem odnesel k prijatelju, ampak je problem še vedno tu (internet ni problem?). Je možno da je nekaj narobe z mrežno kartico ?

Če ima kdo kakšne ideje ali kakšna diagnostična orodja, prosim za pomoč.

Enron x86 ::

Mogoče je problem z diskom? Preveri z AIDA64, ali ima disk slabe sektorje. Ravno tako poglej v Event Viewer, če se pojavljajo kakšne napake v zvezi z diskom, I/O ...

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

ramiz?! ::

Ne. Sam imam enak problem. Problem je v tem, da se AMD driverji sesujejo za trenutek. Nevem pa kako se to odpravi... Je pa zelo moteče...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Morgus ::

Cene sem objavil zato, da lahko nekdo ki ne ve točno katera matična je z77x-d3h približno oceni kakšnega ranga je, da vam ni treba googlat in gledat specifikacij. Tisto pri ssdju je pa zato ker je vredu deal :)

mihaz, praviš da so driverji ? Ima kdo kakšno idejo kako se to popravi ? Poskusil bom s starejšimi driverji... Res je moteče, kakšnih tournamentov se sploh ne da igrat ker se nihče ne more zanest nate.

ramiz?! ::

Ja driverji ... ker ko ti zašteka in greš v windowse se ti pojavi okenček in napiše da so se sesuli driverji in sedaj ponovno delajo ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Morgus ::

Res ? Meni se pa to še ni pokazalo.

Bom najprej naredil stress test za grafično s Furmark.

ramiz?! ::

Ko ti zašteka minimiziraj igro pa boš vidu ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

XsenO ::

Za vsak slučaj čekiraj, če se ti kaj pregreva
1 + 1 = 1

Enron x86 ::

... ali pa naredi tako, kot sem predlagal jaz - poglej v Event Viewer. Išči dogodke z rumenim klicajem ali križcem na rdeči podlagi.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Xserces ::

če se ti driverji sesujejo dobiš black screen za nekaj sekund in potem nazaj sliko. pomoje bi to opazil. Če imaš grafo kej navito jo dej na default oziroma dej vse na default in potem probaj.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

stock ::

Probaj zmanšat nastavitve v igri, se pojavlja tudi če špilaš na low setingsih?

Morgus ::

Igral sem grafično nezahtevno igro GTA Vice City pa ni nikoli zaštekalo.
Furmark v 15 minutah na 100% GPU load ni nikoli zaštekal, temperatura je zrasla na okoli 65° in bila stabilna.
Zdaj bom probal Metro 2033, to je grafično tako neoptimizirana igrica da če bo kje štekal bo tu...

Potem bom pogledal event viewer.

Morgus ::

Ok, Metro 2033 odpade ker se mi ne da drkat s temi nvidia physix pa nekimi dodatnimi programi da igra sploh dela.

Sem šel v Counter Strike: Global offensive in vse grafične nastavitve dal na minimum, pa še vedno vsake toliko zašteka
AMPAK
zdaj sem igral s komando net_graph 1, ki mi pokaže fpsje, ping, choke in take zadeve. Ko zašteka se fpsji še vedno računajo, ping pa zamrzne. Po tem ko se igra začne normalizirati, začne ping padati iz nekje 150 nazaj na normalne vrednosti okoli 60. Če lahko temu verjamem potem JE nekaj narobe z mrežno kartico (bil sem pri prijatelju z drugačnim netom pa je še vedno štekalo).

Kakšen nasvet kako se preveri delovanje mrežne kartice ? Še enkrat bom inštaliral driverje za mrežno...

Halfdead987 ::

internet zajebava.

stock ::

Malo bolj potestiraj, da boš vedel ali se dogaja le med online igranjem ali med offline, ker če je online samo pol se malce zoža krog iskanja ne..

ramiz?! ::

Morgus alo ... kot sem napisal .... driverji se ti sesujejo... sam imam enako grafično kot ti in enak problem ... ti še narišem kaj je težava???
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Rias Gremory ::

Moje ugibanje pravi, da je mogoče lahko napajalnik oz. nihanje el. napetosti.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Master_X ::

Jaz bi se glede na moje izkušnje (sicer s 6770 1 GB) kar strinjal z mihaz-om. Če sem tvoj problem prav razumel, sem sam imel enakega, še bolj je to možno, če imaš kako referenčno grafično z osnovnim hlajenjem (po možnosti Sapphire kot sem mel jaz). Po mojih informacijah se pregreva pomnilnik na grafični kartici (jedro je v normalnih mejah) in gonilniki se resetirajo, kartica se malo ohladi in hitro se spet ponovi enako...

Jaz sem takrat rešil problem z MSI Afterburner in sicer sem malo povišal krivuljo grafa, ki povezuje temperaturo in hitrost ventilatorjev... z drugimi besedami, da se ventilatorji začnejo hitreje vrteti in bolj hladiti že pri nižjih temperaturah jedra.

Je pa to ugibanje, če je pri tebi enaka zadeva, ampak kolikor sem takrat bral po tujih forumih se je kar pojavljalo pri radeonih. Jaz bi poskusil malo z Afterburnerjem povečat hlajenje, mogoče pomaga, drugače pa je treba kak drugi razlog iskat.

Mordecai ::

Antivirus je velika sodrga. Če imaš opcijo "game mode" v antivirusu jo aktiviraj, ker je meni tudi zaštekavalo, ko sem kaj igral. Imam kasperskyja.

hojnikb ::

zakaj za vraga si napisal cene zraven svojih komponent 8-O ??

Sicer pa smart podatke diskovja prilimaj tukaj ?
#brezpodpisa

Morgus ::

ramiz?! je izjavil:

Morgus alo ... kot sem napisal .... driverji se ti sesujejo... sam imam enako grafično kot ti in enak problem ... ti še narišem kaj je težava???


Ni treba bit nič napet.


Kriva je mrežna kartica. Spomnil sem se da imam še eno mrežno ki je ležala okoli in sem testiral z njo. Nova mrežna reši problem.

hojnikb, sem že napisal zakaj sem napisal zraven cene komponent, takrat se mi je zdela res dobra ideja da lažje veste kaj bi lahko bil problem. Ampak očitno veste na pamet kakšna matična je gigabyte z77x-d3h ali pa se vam da googlat specifikacije... ?

Ne moreš verjet da je na novi matični takega ranga SPET nek klinčev problem.
Pred enim letom sem kupil matično za 200€ p8p67 deluxe, nek b2 revision. Zvočna kartica šla po enem mescu, dal na servis, dobil čisto novo.
Čez 10 mesecev isti problem, šla zvočna. Nesem na servis, res že spet šla zvočna, dobim podobno matično z77x-d3h, in se takoj spomni mrežna kartica drkat (probal z driverji iz CD-ja in najnovejšimi driverji). Ne moreš verjet kakšno pizdarijo maš lahko s to drago elektroniko.
V življenju ne vržem stran garancije ki je vredna več kot 5€, prisežem.

Skratka, problem je bila mrežna kartica. Hvala za pomoč in nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353404 (2934) connel
»

Katera Z77 matična?

Oddelek: Kaj kupiti
333258 (2879) TOP
»

nakup treh komponent

Oddelek: Kaj kupiti
172618 (2272) dogo
»

Nakup matične plošče P67 ali Z68, zmerno navijanje

Oddelek: Kaj kupiti
213456 (3180) Robi :P
»

Računalnik ne deluje tekoče.

Oddelek: Pomoč in nasveti
91283 (1197) Duhec

Več podobnih tem