» »

računalnik med igranjem igric šteka

računalnik med igranjem igric šteka

1
2
3

polde01 ::

aha ok


evo tole

mtosev ::

haha uporabljaš zastareli program iz leta 2005. ta program že leta ni bil posodobljen
najbolj zanesljivo je to kar piše na matčni plošči
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

polde01 ::

aha no bom odprl čak 5min

dzinks63 ::

Se opravičujem, tisti je že res zastarel, poizkusi ta trial: EVEREST

polde01 ::

men piše na matič nforce 4ma v3.0
dual ddr 2 800
6ch audio
pci epress
serial ata
usb 2.0



evo to je vse.

mtosev ::

ja vse štima. tisti proc ti gre gor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

polde01 ::

sem pa zle ko sem ga odprl ugotovil da se ventilator od procesorja zelo počasi vrti,je to mormalno?

dzinks63 ::

Podpira samo athlone do 6400+, phenome ne. NFORCE4M-A (V3.0)

Eureka ::

nee zdej mam 7 ker na xp nimam interneta

Driverjev za matično oz. za lan nimaš in ti seveda ne dela na internet, win7 pa ti sam nekaj naloži, zato tam dela ... Tako da preden greš inštalirat Xp si downloadaj driverje za matično da boš vsaj internet imel za ostale stvari downloadat. V ta računalnik, ki ga imaš na osebno ne bi vlagal popolnoma nič...
For some, it's drugs. For some, it's gambling. For many of us, it's food.

mtosev ::

vent se ti prilagoti na obremenitev cpuja.bolj je cpu obremenjen in višjo temp ima bolj se ti vent vrti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Yacked2 ::

Jst ti predlagam da našparaš pa si kupš nov računalik, med tem pa si nazaj naloži WinXp, ker imaš malo zastarelo vse skupaj
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

polde01 ::

kje pa naj dobim driverje za net?

mtosev ::

ni driverjev za net, ampak za mrežno kartico. to rabiš.dobiš pa jih na domači strani poizvajalca matične plošče al če imaš samostojno mrežno kartico pa na proizvajalčevi strani od te mrežne kartice.drugače ti jaz xpje ne priporočam, ker so zastareli in kmalu bo imel ukinjeno podporo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dzinks63 ::

Za xp driverji : lan, ... , driver download

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

solatko ::

Če nabaviš nov procesor - jih je kar nekaj na Bolhi in pojačaš rama na 4GB, boš še kar za nekaj časa zadovoljil vse normalne uporabniške zahteve. W7 bo letel kot mora.
Tisti pa, ki imate višek denarja (ali pa samo v temah solite pamet), počnite raje kaj drugega.
Za 100€, ki jih ima na voljo, lahko z močnejšim procesorjem ni 4GB spomina, dela praktično vse, razen novejših iger.

Meni še vedno na enem računalniku, w7 poganja mlinček 478 chipset, 4GB DDR1, enojederni prescot 3,0 HT(navidezna dva jedra). Poganja vse kar dam gor, brez zatikanja in skoraj enako hitro kot i7 930, samo zagon je precej počasnejši.

Seveda je sistem očiščen raznih navlak, ki se stalno spogledujejo z netom.
Delo krepa človeka

d4vid ::

Če potrebuješ še grafično, imam doma novo, zapakirano MSI Geforce 630 1GB rama. Nisem je nikol rabil, ker mam edino kišto še na 478 podnožju brez PCI-E. Dam ti jo za 40€. Nova je okoli 55€.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Hayabusa ::

Meni še vedno na enem računalniku, w7 poganja mlinček 478 chipset, 4GB DDR1, enojederni prescot 3,0 HT(navidezna dva jedra). Poganja vse kar dam gor, brez zatikanja in skoraj enako hitro kot i7 930, samo zagon je precej počasnejši.



Pojdi raje rabljene avte prodajati, domišljije vidim ti ne manjka ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

d4vid ::

Hayabusa je izjavil:

Meni še vedno na enem računalniku, w7 poganja mlinček 478 chipset, 4GB DDR1, enojederni prescot 3,0 HT(navidezna dva jedra). Poganja vse kar dam gor, brez zatikanja in skoraj enako hitro kot i7 930, samo zagon je precej počasnejši.



Pojdi raje rabljene avte prodajati, domišljije vidim ti ne manjka ;).


Sem imel podoben PC in je katastrofa. Ta ki ga imam sedaj je v bistvu še slabši. XP sp3 komaj da dela.
Sem pa imel podoben PC kot ta, s to razliko da je bil Pentium IV na podnožju 775. Neprimerljivo bolje. PC je deloval za moje pojme odlično in mi je še sedaj malo žal da sem ga (sicer sošolcu) prodal za "male pare". Sicer po drugi strani sem ga pa tudi kupil dokaj poceni (~50€, s matično, procesorjem, hladilnikom, ramom in RadeonHD2900 grafično)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

klkkkkkkkkkk ::

Mah razkliraj pa kupi... APU-ja...
Bild Name Preis/Stück Menge Insgesamt Entfernen
AMD A6-5400K (3.60Ghz, 1MB) BOX Black Edition 60,00 € 60,00 € Entfernen
Kingston HyperX blu 4GB 1600Mhz cl9 - 1.65V 34,80 € 34,80 € Entfernen
FM2A55M-VG3 48,00 € 48,00 € Entfernen
Insgesamt: 142,80 €
Zusammen: 142,80 €

mogoce ce pocakas, zaAPU 6000 serije...
Če boš hoel sposobno grafično in procesor, rame daj in razkiraj 250-300€

BorutK-73 ::

Prvo ugasni tiste widgete na namizju - na desni strani (windows 7 in valute)!
Kolikor vidim v taskbaru imaš kar nekaj programov ki tečejo v ozadju. To se da vse ugasnat.
Tole je zelo dober in enostaven program:
http://www.filehippo.com/download_cclea...

Imaš slab računalnik ampak se do neke mere da windowse optimizirat da bo delovale malo bolj tekoče. Najboljši predlog bi bil, ker igraš igre, da si kupiš nov računalnik tam do 600€. Je na ST veliko tem za nakup novega računalnika. Ker metanje v star računalnik je samo odlašanje neizbežnega in škoda denarja.
Pa še to, ker si nov na področju domačega računalništva, misliš da boš znal vgraditi te komponente ki so ti jih nekateri predlagali?

polde01 ::

ja procesir in rame bom vgradil brez problema,sam mam vprasanje,se da dobiti rame za ddr2 4gb, nebo tole malo drago?? ok mi date prosim zdej iz bolhe ene rame in procesor? max 100eur.

klkkkkkkkkkk ::

To je res....
Bild Name Preis/Stück Menge Insgesamt Entfernen
AMD FX-6300 (3,50Ghz, 14MB) BOX 95W 108,00 EUR 108,00 EUR Entfernen
ASRock 970 Pro3 66,00 EUR 66,00 EUR Entfernen
Seagate Barracuda 7200.14 1000GB 64MB 62,40 EUR 62,40 EUR Entfernen
Samsung SH-224BB 16,80 EUR 16,80 EUR Entfernen
Corsair Builder Series CX430 80PLUS Bronze 430W 45,60 EUR 45,60 EUR Entfernen
Cooler Master Elite 430 45,60 EUR 45,60 EUR Entfernen
Coolink SWiF2-1200 120mm 800rpm 8.5 dBA 9,60 EUR 38,40 EUR Entfernen
G.Skill RipJaws-X 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 57,60 EUR 57,60 EUR Entfernen
MSI Radeon HD 7850 2GB OC 174,00 EUR 174,00 EUR Entfernen

Insgesamt: 614,40 EUR
Zusammen: 614,40 EUR

tud za 500EUR se dobi neki dobrga .. ampak tole je kr top za tale dnar

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Evo samo za tebe:

Kupis tale komplet MB+CPU:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno...

ali tale:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno...

in tole graficno:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Potem pa potrebujes se nekaj rama 2x2GB idealno in to je to za ta cash ;)

Graficna podpira DX10 in ti bodo tudi najnovejse igre lepo tekle - brez kaksnega pretiravanja z AA. Ce prav vidim imas ekran 1280x1024 - kar pomeni, da bo vse teklo OK.

LP

klkkkkkkkkkk ::

kixs je izjavil:

Evo samo za tebe:

Kupis tale komplet MB+CPU:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno...

ali tale:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno...

in tole graficno:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Potem pa potrebujes se nekaj rama 2x2GB idealno in to je to za ta cash ;)

Graficna podpira DX10 in ti bodo tudi najnovejse igre lepo tekle - brez kaksnega pretiravanja z AA. Ce prav vidim imas ekran 1280x1024 - kar pomeni, da bo vse teklo OK.

LP


E 8500 ... sem jaz imel... oz. se imam na starem kompu... novejih igrc nemore poganjat...

Lj vse kar kolk bos kupil poceni bos moral menjat cez 1 let...
ce mas ekran 1280x1024 potem 7770,7750,7790, 6650,7850

kixs ::

Zakaj ne? Katero graficno si pa imel na tistem procu?

polde01 ::

jah sam nevem če bi jaz znal dati tole matično noter,ker to še nisem delal,do zdaj sem največ nadgrajeval ram,procesor mazal z pasto,menjal grafične... je težko dati not matično?

kixs ::

Se en kompletek MB+CPU za 40€:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno...

Hmm... menjat maticne ni tezko. Ce delas prvic, pogledas kaksne video posnetke na YouTube in se tako malo izucis... potem pa pocasi sraufenciger v roke in gres na delo.

PS:
Za te poceni konfiguracije res ne morem dati roko v ogenj, da poganjajo v redu nove spile. Ker sem ze tri leta na X6 procesorju in sestavljam tole malo po spominu, ko sem imel se X2@6000 in ATI4870.

lp

polde01 ::

me pa še zanima če bom zamenjal matično,ali bom moral šeenkrat na novo naložiti windows in ali se mi bo trdi disk zbrisal?

kixs ::

Ko menjas maticno, je zelo priporocljivo se enkrat nalozit sistem. Disk se ti, seveda, ne bo sam od sebe zbrisal.

lp

klkkkkkkkkkk ::

kixs je izjavil:

Ko menjas maticno, je zelo priporocljivo se enkrat nalozit sistem. Disk se ti, seveda, ne bo sam od sebe zbrisal.

lp



Ne priporočljivo.... potrebno, če menjaš tudi proizvajalca ....

polde01 je izjavil:

jah sam nevem če bi jaz znal dati tole matično noter,ker to še nisem delal,do zdaj sem največ nadgrajeval ram,procesor mazal z pasto,menjal grafične... je težko dati not matično?



koliko bi pa dal za nov računalnik? oz. koliko bi dal denarja za nove dele....?


Lp

Zgodovina sprememb…

polde01 ::

100 eur :P

klkkkkkkkkkk ::

Potem bolje, da nič ne kupiš.... jst rabljenih delov nebi kupoval od nepoznane osebe...

150€-200€ se že da neki zrihtat ... 300€-400€ za tvoj ekran se kr neki že dobi... 500-600€ je že overkill .. tistle kar sm jst dla zgori ... bi blo za 5-6let za tvojo resolucijo

Zgodovina sprememb…

polde01 ::

jah ne sej bi šel k nemu vse sprobat

kixs ::

Ne priporočljivo.... potrebno, če menjaš tudi proizvajalca ....


To cisto ne drzi... kaj ima sploh proizvajalec veze? Vse je odvisno od chipseta... in W7 je nasploh precej "forgiving" glede menjave plosc - le za aktivacijo moras potem pazit.

klkkkkkkkkkk ::

Kaj točno pa bi igral... smao ti dve igrci call opf duty .. combat arms?

polde01 ::

ja ubistvu samo te 2 igramo ja,pa mogoče potem še kakšen lol,minecraft...

klkkkkkkkkkk ::

polde01 je izjavil:

ja ubistvu samo te 2 igramo ja,pa mogoče potem še kakšen lol,minecraft...


sepravi max 100€... Eh težka... ker, pamtnga dobit za ta dnar...

Slika Ime izdelka Cena / kos Količina Skupaj Odstrani
AMD A8-5600K (3.60Ghz, 4MB) BOX Black Edition 88,80 € 88,80 € Odstrani
ASRock FM2A55M-VG3 48,00 € 48,00 € Odstrani
Kingston HyperX blu 4GB 1600Mhz cl9 - 1.65V 34,80 € 34,80 € Odstrani
Skupaj: 171,60 €
Za plačilo: 171,60 €

http://www.tomshardware.com/reviews/a10... še benchmarki...

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

kixs je izjavil:

Ne priporočljivo.... potrebno, če menjaš tudi proizvajalca ....


To cisto ne drzi... kaj ima sploh proizvajalec veze? Vse je odvisno od chipseta... in W7 je nasploh precej "forgiving" glede menjave plosc - le za aktivacijo moras potem pazit.



men na asusovi delal(chipseta drug), isti chipset drug proizvajalc.. ni delal....

klkkkkkkkkkk ::

polde01 je izjavil:

jah ne sej bi šel k nemu vse sprobat



razkiraj Slika Ime izdelka Cena / kos Količina Skupaj Odstrani
AMD A8-5600K (3.60Ghz, 4MB) BOX Black Edition 88,80 EUR 88,80 EUR Odstrani
Kingston HyperX blu 4GB 1600Mhz cl9 - 1.65V 34,80 EUR 34,80 EUR Odstrani
ASRock FM2A85X Extreme4 81,60 EUR 81,60 EUR Odstrani
Skupaj: 205,20 EUR
Za plačilo: 205,20 EUR

še 100EUR kupi tole... kele dela tud BF3 na procesor tud crysis 3... ce ti ni skoda 20EUR pojdi po A10-5800K... bo delal vse... Mas garancijo vse, kasneje(1-2 let) samo grafo za 100-120EUR vržeš notr... pa še 4Gb ram...
Ampak ker pridejo zdje novi APU-ji ti priporočam, da počakaš 2meseca, da še mal pricedrop ... Za ta čas, pa naloži nazaj XP pa dej kor mod od win7(XP zgleda kot win7)


lp

Zgodovina sprememb…

kixs ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

kixs je izjavil:

Ne priporočljivo.... potrebno, če menjaš tudi proizvajalca ....


To cisto ne drzi... kaj ima sploh proizvajalec veze? Vse je odvisno od chipseta... in W7 je nasploh precej "forgiving" glede menjave plosc - le za aktivacijo moras potem pazit.



men na asusovi delal(chipseta drug), isti chipset drug proizvajalc.. ni delal....


Seveda ni nobene garancije, da bo delal. Najvec tezav je z dostopom do diska, ce uporabljas kak AHCI in podobno in mora biti pravi gonilnik nalozen ob zagonu.

Sicer pa, ce clovek spila smo omenjene igre... potem je brezveze metat proc cash... naj nalozi nazaj XP-je (in to brez kaksnih W7 skinov in look-ov, ker to samo poslabsa situacijo).

IN kot vedno receno, ko spilas, zapri vse nepotrebne aplikacije - od Chroma/Firefoxa naprej in nazaj... tudi AntiVirus disablas... imas namrec 1-core CPU in kot tak, bo vsak dodaten proces "motil" igro.

lp

polde01 ::

živijo!

zdejle sem zloudu combat arms in vidm da mi spet lepo dela,občasno malo šteka ko streljaš,skačeš,se da to s čim popraviti da nebi takole po malo štekal?

l.p

kixs ::

Napisi kaj si do zdaj naredil... imas vse ostale programe zapte?

Predlagam se, da izklopis Aero in izberes klasicno themo (desno kliknes na namizje, izberes Personalize in nato pod "Basic and High Contrast" izberes Classic - ta tema je najmanj zahtevna pod W7 - zapomni si katero imas zdaj izbrano, ko/ce jo bos zelel imeti nazaj).

lp

dzinks63 ::

Sedaj imaš:

amd athlon 3500+
ati radeom grafa 512mb,
1gb rama
Radeon X1600/X1650
mam 100eur

Tole je še samo za pisarno , internet in igranje starejših igric, prodaj zadevo, cca 40€ še dobiš za vse skupaj in dodaj tistih tvojih 100€ ter kupi nek rabljen c2d računalnik za to skupno ceno, bo veliko boljši od tega kar imaš.

Npr.:
70€
130€
150€
če je še vse brezhibno in dela tako kot treba.

klkkkkkkkkkk ::

polde01 je izjavil:

živijo!

zdejle sem zloudu combat arms in vidm da mi spet lepo dela,občasno malo šteka ko streljaš,skačeš,se da to s čim popraviti da nebi takole po malo štekal?

l.p


Težko, mogoče kšnga game boosterja, verndar bo samo se pocasneje, verjetno za brezhibno delovanje bos moral dati vsake 3-4 mesece na novo win 7 dol... stegni si nazaj XP-ja zberi 300-400EUR kupi komp, da maš mir....

Oglasi z intel duo core E8***, sej so dobri procesorji... preveč nabijajo cene. Proble je tukaj, da bo moral ponovno menjati vse, ko nebo delalo vec dobro. Lj procesor 30EUR(e8500), rami 2ddr okoli 10EUR, plata 20EUR-25EUR(palata ti nebo koristla vec, zaradi chipseta) ksn dobr hladilnik,20-30EUR...(če je vse brez garancije). Tu moras vedeti, da je vse staro okoli 5-6let. Moral bi dobiti pod 100EUR take racunalnike.

85EUR + napajalnik 10-20EUR za tiste napajalnike(odvisno koliko watt, ceprov kej prevec...), ki so brez certifikata, stari po 5-6let. 100EUR+ grafa 30-40EUR za ksno Radeonko 4000 serije(4670,4850).

Polde priporocam ti, da denarja nezapravljas, raje porabi za kaj drugega ali pa prispraraj 300-400EUR kupi nov komp pa je to to. Za tvojo resolucijo je to top. Ne ti bit skoda, dat za komp nov 400EUR...

Zgodovina sprememb…

xtaekwandox ::

Pozdrav, ker imam podoben problem si bom malce izposodil temo. Imam računalnik s spodaj navedenimi komponenti, s katerimi bi po moji oceni moral računalnik delat kot ura, vendar nastane težava, saj za sam zagon potrebuje skoraj 2minuti in še nato nekaj časa da postane sploh odziven. Ko ta faza mine začne delovati normalno in na njemu lahko igram vse igre in delam z vsemi programi. Moti me samo ta začetna neodzivnost ima kdo kak predlog s katero komponento bi bilo kaj narobe? sam sumim rame vendar nevem

Komponente

Procesor: AMD phenom x6 1055
Matična: Gigabayt GA-870-UD3P
Ram: Corsair XMS3 4GB
Grafika: radeon 4850 1gb
Napajalnik: Corsair CX600
Disk: Samsung 7200rpm

klkkkkkkkkkk ::

xtaekwandox je izjavil:

Pozdrav, ker imam podoben problem si bom malce izposodil temo. Imam računalnik s spodaj navedenimi komponenti, s katerimi bi po moji oceni moral računalnik delat kot ura, vendar nastane težava, saj za sam zagon potrebuje skoraj 2minuti in še nato nekaj časa da postane sploh odziven. Ko ta faza mine začne delovati normalno in na njemu lahko igram vse igre in delam z vsemi programi. Moti me samo ta začetna neodzivnost ima kdo kak predlog s katero komponento bi bilo kaj narobe? sam sumim rame vendar nevem

Komponente

Procesor: AMD phenom x6 1055
Matična: Gigabayt GA-870-UD3P
Ram: Corsair XMS3 4GB
Grafika: radeon 4850 1gb
Napajalnik: Corsair CX600
Disk: Samsung 7200rpm



Zagon česa? Win7

Mam še boljše komponente kot ti pa zaradi hard drive včasih traja zagon win7 več ur. Pustim 5-10 ur na miru dela vse,
novi hard drive boš verjetno moral kupiti.

Še nekaj, kdaj je nastala težava? Po update-u? Mogoče tudi kakšen virus?
http://download.cnet.com/Malwarebytes-A...

Zgodovina sprememb…

xtaekwandox ::

Ja problem je zagon 7ke, windows je original disk je bil kupljen nov in sem ga zamenjal z ssd in je zadeva na istem nobene razlike! To dela že od samega začetka odkar je bil računalnik sestavljen in me vedno bolj moti.

klkkkkkkkkkk ::

mas se ksn disk? probaj se unega ...

xtaekwandox ::

Probal na dveh diskih in ssdju in na vseh je efekt enak zato ne najdem kaj je narobe, da ne dela tako kot bi moral, razmišljam edino da bi bili rami ker ne vem, če so ravno najbolje za amd cpuje.

Hayabusa ::

Mam še boljše komponente kot ti pa zaradi hard drive včasih traja zagon win7 več ur.

Par ur ?? Kondenzatorji so ok ?
Uporabljaj hibernacijo/standby.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik do 350 € (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
15716431 (12228) klkkkkkkkkkk
»

Potrebujem mnenje o mojem prvem Gaming PC-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
284886 (4314) TOP
»

Kupujem računalnik - prosim za nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5513470 (12062) oberskitona

kateri procesorji so dobri za igranje igric? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29728022 (25308) dzinks63

Kateri operacijski sistem ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939493 (8545) Samurai

Več podobnih tem