» »

IDE naprave - pomoc

IDE naprave - pomoc

Laplace ::

Imam disk IBM 45GB ATA100 7200 primary master,DVD Pioneer 116 16x40x primary slave,CD-RW Ricoh 6x4x32x secondary master, na plati Soltek SL75KAV ATA100 133. OS Windows ME.
Problem je v tem da mi vse dela prepocasi. Ko sem narediu banchmark v SiSoft Sandri mi je pri disku pokazalo slabse od ATA33 ce prav je nastiman na ATA100. Za DVD mi pokaze samo 13X cd in priblizno tako hiter kot 2X dvd. Pri CD-RW pa mi pokaze 15x CD in je pri kopiranjuna disk nekoliko hitrejsi od mojega DVD-ja. In tudi ko sem kopirau iz DVD-ja na disk mi je sopal ene 1.8MB/s. Men se zdi to veliko prepocasi. Problem je tudi v temu da ne morem nastimati DMA za DVD in disk. Drudace pa disk dela v redu v winsih sam kopira prepocasi.

Za pomoc in nasvete se ze v naprej zahvaljujem.

AlchemY ::

poglej ce mas DMA enable vžCcontrol panel --System, al si imel to v mislih, ko si rekel da ne mores vkljuciti DMA?

Laplace ::

Ja to sem mislu. Sam ko hocem obkljukat DMA pri DVD-ju in disku mi napise da je mozno da te naprave ne podpirajo tega ali pa da kontroler ne podpira tega in naj se pozanimam pri proizvajalcu.

Miran ::

Mislm nova roba...
Dej v BIOSu vse IDE naprave na AUTO, vključi MODE vseh naprav na kontrolerju na AUTO oz. udma mode, pol pa v winsih enejbli dma za vse naprave... pol pa ma da dela.
Overclock yourself !

Laplace ::

V biosu je vse nastimano na auto.

VASkO ::

zakaj pa mas dvd na istem kanalu kot disk? daj dvd na secondary slave.

Laplace ::

Zato ker pomoje nebi delal. Ze prej ko sem imeu CD namesto DVD-ja sem mogu met tako. Drugace mi v winsih ni prepoznal CD-ja.

A ti misls da bi mogu dat DVD in CD-rw na secondari disk pa na primary. Bom probov to naredit z DVD-jem sam pomoje ne bo palil ker sem to moznost ze probou z CD-jem.

Miran ::

CD + DVD daj na secondary IDE, diske pa prheftej na primary IDE, jest mam tako popedenan pa mi dela čist cool.
BTW: Kako kej tvoja praxa? A maš kakšne nove DivX-e?
Overclock yourself !

Muflon1 ::

Hm? a ne zmeraj napiše da disk mogoče ne podpira DMA? ti ga kr ukluč

Laplace ::

Sej ga pa pol ko restartam in grem spet pogledat ni vec klukce.

luni ::

Sem slisal, da imajo WinME neke tezave z DMAjem... mogoce je to.
Artificial Intelligentia

su37 ::

Zdravo!
Ja takole je blo okrog DMApr men: Ko sem na sistem s 300MHz naložil win Me se ni stvar nikamor premaknila, DMA nise mogel izklopit oz vklopit, ko so se winsi po dolgem času naložili je tam noter mlinček še kar mlel in mlel pa sploh ne vem zakaj. Potem je blo še tolko slabše ko sem startal kak program ;(( Milslem ej, pol sem pa po treh dneh (razmeroma dolga doba) vse skupaj dol vrgu pa je blo. skratka moj najljubši Os je bil DOS tam si vsaj vedel zakaj kakšna stvar ni delala tukej pa se enkrat zmišljuje ena naprava, drugič druga...Tud jaz bi reku da so še vseeno najboljši win98. Pa velik sreče....

sinko999 ::

Idi na w2k . Probaj pol pa se pritožuj .

LP
Ni? ni ve?no !

Laplace ::

Najbrz si bom kr 2000-ke nalozu.

miranpozar ::

Najprej preveri, da imaš inštalirane najnovejše 4IN1 gonilnike za chipset, v primeru, da imaš VIA chipset (nisi napisal katero plato imaš)!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Paramedic ::

Če daš na kablu na secondary slave moraš še jumperje na pogonu nastavit verjetno, da sploh dela. pomoje ti zaradi tega ni zaznalo v winsih!
End transmission.

kuntek ::

Jaz nimam nobenih problemov z DMA pod WinME. Vse laufa kot mora. IBM seka.
Raje pa še Win2000 instaliraj, ker sekajo.:D

Skankulja ::

Kot je Miran rekel, če imaš kakšen viin čipset obvezno namesti driverje za ide (sploh v win me, v 2000 ni takšnih problemov, ali pa jih sploh ni). Try this:Via IDE Busmaster

Laplace ::

Sem si zinstalirou najnovejse 4IN1 gonilnike pa isto ne morem enejblat DMA. Po lsem pa se nalozu Via IDE Busmaster pol mi pa sploh ni hotl it v Winse.

Povzetek: WinME SUKS!!!!

R@C@ ::

Mam Licenčne WinME Slo, in imam manj problemov, k z vsemi Winsi nazaj! Dobr nič ne rečem za 2000, sam je ne rabim, ker sem še bl pr igrcah.:D

Laplace ::

Isti problemi z DMA-jem tudi pod win98. Dej ce ima se kdo ksno idejo kaj nej naredim nej napise.

miranpozar ::

A si probal pustit disk samega na primary master in dati obe CD enoti na secondary kanal?

A uporabljaš za disk posebni UDMA 80-žilni kabel, previlno obrnjen?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Laplace ::

Sem dau DVD in CD-RW na secondary. Pa ni nobene razlike isto ne morem nastimat DMA.
Uporabljam pa tudi 80 zilni kabel.

VASkO ::

pa si ziher, da imas kabel prav gor? disk na en konec, drug konec v plato in ne tako, da disk das na sredino kabla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281588 (1341) fictionel
»

DMA se ne da vklopit

Oddelek: Pomoč in nasveti
81163 (1019) Seadoo
»

Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131291 (1156) DarC
»

kva je ATA? kako jo menjat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51427 (1320) gaso
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132269 (2144) Loki

Več podobnih tem