» »

kva je ATA? kako jo menjat?

kva je ATA? kako jo menjat?

R@C@ ::

Lep pozdrav !

Skupej sem zmetu kompjuter, (Duron600 na 900), ostale komponente SB Live 1024 z FPS 1000, Creative Geforce 2 MX DDR (navit), DVD C-Tech, (tista akcija Joker+Jerovšek), hard disk Quantum 20GB, 7200RPG, ATA100, Big tower (modificiran), napajalnik 300W, in nazadnje mama Plata Soltek SL-75KV2-X (ATA100). Windows ME!
zdej mam pa ene par problemov in bi kar naštel, če si bo kdo vzel čas in tole prebral?

1. Ko se računalo zaganja, napiše da je HDD ATA66 in DVD ATA33? zakaj in kje to lahko spreminjam? ali je mogoče da nimam pravih kablov?

2. Včasih windowsi sploh ne zaznajo DVDja!

3. Pri predvajanju DVDjev se mu zgodi da Frizne (čist), tako da je slika čist namiru in nimam kej drucga k resetirat!

4. Tale je pa najhujši!
Zakaj ne ugasne računalnik, ko si v start meniju izberem Shut down, ampak se zatemni ekran vse ostalo pa laufa?

Prosim za pomoč!!!!!!

ChiefThunder ::

Ja jazst ti predlagam da še enkrat pogledaš kako imaš vse povezano, če je DVD prav naštiman v verigi, pa za jumperje pr disku poglej. Kabl je standard 80-žilni tko da s tem ni panike. Po moje maš v verig zmešan DVD pa disk.

Ko ugasneš comp pa se ti ugasne u "stand by", če se ne motm. mogoče se da kj v biosu nasavt. Najbrž pa so vse težave zarad narobe povezanih naprav z IDE kabli in zarad jumperjev. Mal probi.

Sam to ni zihr, počak, da vidš kaj bojo drug rekl. 8-)

Aja pa poglej če je kj sporov okol IRQ pa DMA.

R@C@ ::

...HDD mam vezan samostojno na Primary master, DVD pa na Secondary master (vsak v svoja vratka) tko da s tem ne bi smel bit panike, slišal sem da mora bit ISA kabel ATA100, pa me zanima če to obstaja oz. me hoče en lukno u kolen vrtat?

Kar se tiče pa shut off problema, pa pomoje Windows ME suxajo?

Prosim za pomoč...
...maybe before I make suicide!

L.P. D.J. Duck

luni ::

Deejay ja, ti mas -X verzijo plate, torej podpira ATA100. V BIOSu nastavi vse diskovne prenose na AUTO, potem pa ce ti bo se vedno javljalo da je ATA66 pa si dljaj HDTach in si izmeri prenos. Ce imas Burst Transfer nekaj okoli 80MB/s potem ti plata in disk podpirata ATA100, ce pa ne pa je res nekaj narobe.
DVD pa je itak vedno ATA33, vec ne more bit. Zakaj imas tezave z njim ne vem, sem pa cul da so se te jajce od DVDjev ze marsikomu kvarile, tako da je cisto mozno da imas defektnega.
Za shutdown pa je verjetno res kriv WinME, mogoce pa si v BIOSu narobe nastavil pri power saving.
Artificial Intelligentia

R@C@ ::

Ja hvala za odgovore, jest sem se spomnu še ta tretje možnosti in sicer te, da sem "ker not bene spik italiano", kupil pač HDD 66 ATA.
Quantum 7200.

Za winse pa še ne vem, pomoje da se bom pustu prepričat od vas in si naložu WIN2K.

L.P.

gaso ::

Deejay_duck:
glede menjave winMe v win2k pr ata 100 in procesorju nad 700Mhz ti to toplo priporočam. Na annatech je blo te debate še pa još - zdele nimam direktnega linka - mislm pa da sem neki že postal sem v forum. Disk ti gre lahko v maloro ker se winMe prehiter ugasnejo pa se chace ne zapise na disk v celoti... In pol poslusas folk k prav po dveh mescih mi je sel... Oz. pej na M$ stran pa si snem zdej ureden popravk tega problema... lp gaso


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442951 (2004) strictom
»

DMA enable ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181197 (913) Modri dirkač
»

Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131291 (1156) DarC
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231614 (1354) VASkO
»

HPT366 kontroler

Oddelek: Strojna oprema
121402 (1224) Siluro

Več podobnih tem