» »

DMA se ne da vklopit

DMA se ne da vklopit

Tzar ::

Problem
Po frišni instalaciji Winsev mi noče vklopit DMA za CD-ROm in CD-RW (oba TEAC 40 in R54) Ko vključim DMA napiše :

Spreminjanje teh nastevitev lahko povzroči nezaželene učinke na strojni opremi. Obrnite se na prodajalca strojne opreme in se prepričajte, ali so te nastavitve podprte. Za nadaljevanje kliknite V redu.

Pol kliknem V redu in restartiram comp in DMA se kr ni vklopljen !
CD-ROM počasnej kopira (dela) DivX mi malce stekajo.
Kaj narediti.
Prej sem pa mu vklopljen DMA pri obeh in mi je faj teklo zej pa noce.
imam plato MSI BxMaster BX440.
Help
:(
Življenje je lepo!

bzagozen ::

Jaz sem mel isti problem v win2000 z dvdrom creative. Sem poskusil vse (popravki, unplug, novi driverji za plato, za dvd...) NIČ ;((
Če sem hotel gledat dvd filme sem pa rabil DMA, zato je blo treba nardit format. ŽAL. Zdaj pa ni več problemov.
www.alkoma.si

A.L.T. ::

poglej če maš v biosu vklopljeno podporo za DMA na ide kanalu kjer je cd(rw)!!! Js nism meu uklopljen, pa mi je delal tko k teb, moraš v biosu prej vklopit!!!
;)
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

servo ::

Mam enako plato in sem imel take tezave z win98, po formatu in instalaciji WinMe pa zadeva deluje.

Tzar ::

Pogrunatla zadevo --> ful easy
sem vstavu CD od palte in instaliral INF dirverje ter tako spet omogoćču DMA :D
Življenje je lepo!

MUC ::

Jest mam enake probleme na KT7ARAID, kjer imam 2 diska v raidu, na primary master pa je Pioneer 105s DVD. Nikakor mi noče vklopit DMA , pa sem poskusil z vsemi druverji iz CDja in z vsem že. Ima še kdo podobne probleme?

Seadoo ::

Ja jaz mam tudi Abit KT7A in mam disk primary master, kjer se mi DMA noce vklopit. Primary slave mam dvd-rom, kjer je dma vklopljen, secondary master pa CD-R, kjer je dma tudi vklopljen. In disk dela obcutno prepocasi ! Kako se to vklopi ?

Aja, disk je IBM 30 GB, baje da obstaja en program, s katerim lahkoto omogocis, samo ne vem, kako se klice in kje ga dobit ???
Out of my mind. Back in five minutes.

Tzar ::

ne bom trdu, apamk mislm,no skoraj sem prepričan da disku ne moreš ti vklapljat DMa. To lahko delaš sam za dodatne napravce, kot so CD, DVd in podobno.
Če ti pa disk počasi dela je pa mogoče kaj drugega. Probaj imeti Primary kanal frej (samo disk).
lp8-)
Življenje je lepo!

Seadoo ::

Problemi se mi pojavljajo ko hocem pect CDje. Na 8x mi se dela, na 16x pa je disk prepocasen! Zmeri mi pade buffer na nulo. Kje je problem ?
Out of my mind. Back in five minutes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281608 (1361) fictionel
»

Teac Počasna peka??!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181941 (1537) bf4ed
»

Kaj je narobe z mojim 40x teacom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201377 (1127) jRk0
»

Problemi pri overclockanju TBja

Oddelek: Navijanje
71304 (1189) zile
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132294 (2169) Loki

Več podobnih tem