» »

Vaja1

Vaja1

krastača ::

Pozdravljeni!:8)

Rabila bi nasvet!

Pri Vaja 1
Nariši primer enostavnega omrežja (ponavadi v stanovanjski hiši). Uporabi kateri koli grafični urejevalnik
in nariši kako imaš(ali kako bi) povezal npr. Modem, ruter, lokalne računalnike, enega preko žične
povezave, dva preko brezžične povezav

Stvar je v tem, da si niti predstavljati ne moram kako naj narišem kaj taketa - doma imamo 1 mode, 1 ruter, 2 računalnika na žoco, in 3 laptope na brezzično povezavo, 1 telefon preko amisa. A mi lahko kdo da koko stran kjer se zadeva razjasni kako se naj loti te naloge?

Meizu ::

Če ti to dela probleme, si enostavno poglej, kako ti grejo žice po bajti, pa bo ;)

genesiss ::

Odpri učbenik/knjigo. Primi kabl in hodi ob njem. Poglej ta video: http://videos.howstuffworks.com/labrats...

gendale ::



mal še doriš, ni se mi dal vsega
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

krastača ::

Maizu - vem kako potekajo :)
Genesiss - je bilo poučno a neuporabno
Gendale - no risat pa znaš, problem bi bil če bi kaj takega profesorju oddala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krastača ()

Meizu ::

Sej nima veze, če zna risat al ne, dejansko ti je točno povedal kaj moraš nardit. Zdaj se pa samo vsedi za računalnik, nariši kot se spodobi, pa je.

Modem ti je glavna točka v hiši. Potem imaš lahko ruter/switch, ki razdeli glavno povezavo iz modema na več signalov/portov. Tam nato prek utp kabla povežemo računalnike oz. vse ostalo.

In to je to, kar rabiš vedet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

krastača ::

Čuj Meizu, malo se igram z skico v Wordu bom postala ko bo - a mi kdo zna povedati za kaj se uporablja beseda SPLITER

krastača ::

:)) Tako, sliko skup spakala - a bi lahko neko povedal, če je tako dobro za nalogo, ki bi jo profesor pregledal. Sem kaj pozabila?

http://dl.dropbox.com/u/47006351/Vaja%2...

Meizu ::

Jah no, napisala si modeN, namesto modeM, pa nad ruterjem preventivno označi, da je to ruter, pa bo.

Če pa gremo pikolovit - uporabila si večporten modem za dva računalnika, zato ne vidim razloga, da bi vse skupaj vezala še na ruter. Potrata denarja.

krastača ::

Lolz Meizu,

Hvala ti za opozorilo, sem pa malo dodala malenkosti - a prosim pogledaš?

Glede Ruterja - tek tip mamo že kar par let - tako da stroškov ni :).


http://dl.dropbox.com/u/47006351/Vaja%2...

Meizu ::

krastača je izjavil:

Čuj Meizu, malo se igram z skico v Wordu bom postala ko bo - a mi kdo zna povedati za kaj se uporablja beseda SPLITER


Heh, sem pozabil odgovorit na to vprašanje. Spliter je poslovenjeno razdelilec. Torej kar naredi je, da vhodni signal razdeli na dva izhodna. To je pač standardni razdelilec. Seveda lahko razdeliš tudi na več izhodnih signalov.

Drugače pa tale predelana verzija je ok.

eth1 pri modemu spremeni raje v eth0, ker je tako pač default.

Eth2 in 3 interface pa preimenuj recimo v port/utp izhod ipd. eth1,2,... pač ne pomeni nič drugega kot interface.

Edit: Ne razumem tudi, zakaj si postavila wan kot način povezave s telefonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

krastača ::

Hvala Meizu za pogled slike sem spremenila kot si predlagal. Glede teh povezal želi profesor kje je RJ-45 povezave in kje RJ-11 - telefonska povezave - želi podrobnosti :8)

krastača ::

Lolz, na eno napravo sem pozabila - televizijo - kako pa tega povežem? Če imamo 3 in imamo doma satelitski krožnik? :'(

tony1 ::

Če so vse tri povezane na satelitsko anteno, potem nimajo zveze z ethernetnim omrežjem...

krastača ::

Hvala Tony1 - najlepšo novico dneva si mi povedal *hugs*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019232871 (100543) telexdell
»

RepRap, 3d printer, sposoben 60% avtoreplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8623157 (18652) WarpedGone
»

Build heat: 3D tiskalnik v kit izvedbi - 13. del – The Process

Oddelek: Strojna oprema
81656 (1366) barbarpapa1
»

Build heat: 3D tiskalnik v kit izvedbi - 12. del – Prvi print!

Oddelek: Strojna oprema
111308 (1014) WarpedGone
»

Build heat: 3D tiskalnik v kit izvedbi - 9. del – 3D robot

Oddelek: Strojna oprema
81236 (1039) WarpedGone

Več podobnih tem