» »

OC Athlona

OC Athlona

Pizzicato ::

Ta vikend sem mojega Athlona 800MHz na plati ABIT KT7a, navil na njegov max., to je 992MHz. Več kot 1GHz pa nikakor ni šlo (tako z višanjem FSBja kot z višanjem množilnika). Čudno, ne? Procesor je bil narjene v 39 tednu ( a ma to kakšne veze?). RAMe pa imam tud 2*128MB PC133. Voltažo sem dal na max. to je 1,85V, pa nič, PC se sploh noče zbudit (oranžna lučka na monitorju). Nekje sem prebral da lahko na KT7a nastavim na FSBju opcijo 133/33 MHz. Tud to sem probal, pa nič. A je torej to najvišja meja, ki jo zmore moj PC ali pa je mogoče problem v premali voltaži (1.85v).


Bogo:\

msmiha ::

problem je v premali voltaži enostavno modificirašplato pol pa ger pol>:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

gorazd ::

Problem je lahko tudi default napetost ki jo imaš nastavljeno na CPU, ker lahko da najprej to upošteva pri butanju, potem šele nastavi na voltažo, ki jo imaš v BIOSu

Pizzicato ::

Kako pa naj spremenim deafult napetost (palto imam ABIT KT7a RAID)?

Bogo:\

gorazd ::

Na CPUju si oglej mislim da L7 mostičke, jih pobarvaj na npr. 1.85V in to je to.

Na Soltek MB to pomaga.

Birtha ::

problem je lahk tud presvoh napajalnik.....>:D

ChiefThunder ::

Če procesor ne zmore, rabi malo več energije( ne misli, da je tvoj procesor slabo navit)> postopek modificiranja voltaže maš opisan pri trikih. Tisti trik s L7 mostički je uporaben (večalimanj) pri MSI platah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zima je zakon za podirat oc rekorde

Oddelek: Navijanje
382111 (1204) schurda
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141249 (1065) VASkO
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704565 (3887) AtaStrumf
»

Neuspešno rezanje mostičkov

Oddelek: Navijanje
151438 (1162) ChiefThunder
»

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

Oddelek: Navijanje
211624 (1258) Zucko

Več podobnih tem