» »

zima je zakon za podirat oc rekorde

zima je zakon za podirat oc rekorde

Vesoljc ::

no, dons sem se ves vesel prebudu, ker sem vedu da me caka spešel dan! no vceri sem pred spanjem pustu odprta balkonska vrata, z namenom cim bolj shaldit sobo (spim drugje da ne bo dilem:). moje vodno hlajenje je zaradi mahjne kistice postavljeno v externo leseno škatuljo (radiator+vent+rezervar+pumpa). no, po prebujanju sem se primerno obleku in stopil v "chiller room". sobni termometer je pri tleh (torej tam kjer vent vlece zrak) kazal okol 4-5 stopinj celzija. zur!
prva temperatura, ki sem jo zagledu v biosu je bla 8 stopinj! noro, vam recem :) no, moj duroncek (600) se je z voltmodom in h2o hlajenjem zbudil na najvec 1080.
no ja, enkrat alpa dvakrat sem zasledu tud cifro 1100 ampak to je bla bolj koma kot pa prebujanje :)
(nej omenm, da si ze neki cajta zelim doseči 100% overclock, torej z 600 na 1200mhz). no, s temperaturu pod 10 stopinj pa mi je uspelo doseči celih 1177 mhz, kar znese 98% oc! se dva posto! ce bi mi torej uspelo obdrzat temperature blizu ledišča (ali raje pod njim), magari z pelti magari z phase coolingom, bi to mejo ziher dosgu in jo verjten tud prestopil :)
morm se povedat da ti pri srcu postane kr toplo ko vidis svoje namizje in taskbar v katerem sveti MBM s številko 12'C...
slaba stran tega je, da me je sele po parih (6) urah nehal trest v sobi... razmisljam da bi zadevo dons spet ponovu :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

tx-z ::

js sm vesel, če mi piše pod 28'C v računalniku, na procesorju pa pod 45'C :D , kok si mel pa procesor 'C k si ga navil?
tx-z

Vesoljc ::

ko sem ga navil? itaq je skoz navit...
verjetn misls pod obremenitvijo? morm rect da ksnih hudih testov stabilnosti nism delu, sam ponavadi je tko, da ce prides do desktop, nisi vec dalec :)
ps: vse stopinje so stopinje na cpu-ju...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Mr.B ::

Koliko te je vse stalo , da si do te mere navil?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

msmiha ::

Jaz bom mogoče comp dal na balkon pa ne bom rabu zmrzovat tak kot ti bo pa vseeno hladno:D. Mogoče ponoči celo pod 0*C;).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

sidney ::

ha jest mam po difoltu comp na temperaturi okolice skozi celo leto ;( ;( ;( ... ja prostorska stiska v stanovanju, pa se je revez nasel na podstrehi. Sigurno ga zebe, saj na nadmorki visini cca 900 m ni nic toplo pozimi. Za navijanje je super, samo za sedenje za masino pa ni, ker me ucasih tolk zebe, da raje ne grem za comp... Sej bo bols, ze rihtam eno sobco...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Vesoljc ::

mrB: tko, okol 20k sit

donst zadeve ziher ne bom ponovu... je pretoplo :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Mr.B ::

Za 20k sit bi jaz tudi to kupil .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mile ::

V konradu prodajajo za 22.222 SIT komplet!

Mr.B ::

Pri nasledni mašini bo definitivno prišlo v igri , sedaj pa me rami bremzajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vesoljc ::

ja! tko v vreckah, pa pise sestavi in zlotaj sam...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Zima je super za take podvige yep, jaz sem pred kakim mesecem naredil rekord v 3dmarku ravno, ko je bilo zunaj okoli 4stopinje, kišto sem dal na okensko polico tako da je čez radiator vleklo mrzel zrak in sem veselo navijal kot še nikoli. Sploh pa ker mam vodno hlajene vse glavne zadeve (cpu, nb, grafična). Čakam da en konkreten spominski modul dobim, ker trenutno mi dela zelo slabo, potem bom pa spet ponovil vajo:D
Drugače sem pa jaz imel durona 600 na 1200 že pred kakimi dvemi leti, ko sem blok priklopil na vodovod (12°C voda) voltažo sem pa imel 2.6V na KT7a >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

morphling je pač morphling :D

Spajky ::

Morphling1, He he, to z vodovodom sem tudi jest ze enkrat probal.., kolk kubikov pa je šlo dokler si napravu benchmarke? :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

jest sm glihkar naredu voltmod na plati,pa nesu masino na balkon, ampak se cpu ne navije nc vec kot prej ;( ;( ;( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vesoljc ::

morph: na 2.6V bi moru delat vsaj na 1400 :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Hja bi blo fino, samo to je bil eden prvih duronov sploh in dvigovanje voltaže ne gre linearno skupaj z navijanjem proca. Ko prideš de neke normalne meje navitja proca, ga moraš že res fino overvoltati da pridobiš še kaj in ob tem seveda pazit na hlajenje, ker pri tako ekstremnih voltažah procesor skuriš preden rečeš keks.
Dr_M boš moral malo več povedat o svojem sistemu in nastavitvah, si siguren da te procesor zezam, da ne gre več, ker lahko je cel kup drugih stvari.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

morph: svaka cast:D

jst ks sm biu se majhen.. sm racunu da bom radiator dau u hladilik al pa celo u skrino:D
persona civitas ;>

Vesoljc ::

ziher je proc, ker plata je je "sam" kt7 in fsb nima pretirane vloge (10mhz)...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

morphling1 no stvar je taka....
plata je epox 8kta3 (kt133a)
duron 700
superorb spoliran + mal bolsa bela pasta
300W macase...
2x 128mb 7.5ns cas3 ram
ram je testiran na 152mhz cas3 in 136mhz cas2 100% stabilen.
no uglavnem, do zdej je cpu delu na 7x 136mhz na 1.85V, stabilno, samo rebootat nism smel masine, ker se ni vec przgala pol. vedno sm mogu ugasnt, pa spet zalaufat.
zdej sm pa naredu voltmod in cpu najprej testiru na 145fsb pri 1.95V.nism niti v winse prsu, je samo ksn black screen ostal al pa bs.pol sm se mal povecu napetost ampak ni blo nc bols.temp je bla pa skos nekje med 30 in 35°C
potem sm spustu fsb na 140 pa napetost na 1.95V,prsu sicer v winse, ampak se je po ene 10 minutah zacel use sesuvat,nakar se je masina kr resetirala.
ni mi jasno kako lahko dela na 952mhz pri 1.85 (mbm kaze 1.87V), na 980 pa ne dela vec niti z 1.95V stabilno, s tem da temp nikol ni presegla 45°C pod obremenitvijo.
no, morm pa se to oment da je jedro procesorja v zelo zelo slabem stanju, pravi cudez da zadeva dela.sm vidu dost mn poskodovane procesorje pa niso vec delal.

jest sm brez ideje....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

schurda ::

Vesoljc, jaz sem šel na 2.4V na Abit KR7A-RAID, s tem se dosegel 1150MHz. Mislim, da je treba iti čez 2.5V za 100% navitje, tako kot pravi morphling. Sicer pa meni dela ponavadi na 1035 (138x7.5) oz. 1027 (158x6.5) solid rock, na 2.1V. Temperatura pa je 60˙C. A to ga ne moti pretirano.

Cena: za trimer 50kohm, predupor 10kohm, dve žici in 1 kubni mm cina? Nima smisla govorit.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Tic ::

Pol bom jst kupu axp2700+(tbred), vodno hlajen, voltaza 2.65v in bom meu 5400+>:D :D
persona civitas ;>

planetparty ::

Meni se zdi, da tale naprava gre skozi vse meje!
Večina kupuje nove procesorje samo za to, ker bi se rad hvalil!

tx-z ::

kaj pa če bi računalnik dl ven k bi blo -10'C , a se nebi voda gor nabrala pa bi vse ščo v ....če bi js delu novo temo bi napisu: zima je zakon za igranje igrc ,zakaj? kr bi mel procesor mogoče manj k 50'C pa mi Half-Life nebi šteku :) :) no mal pretiravam

Duron 950, K7S5A, 256MB ddr, GF2MX400 32mb

Elemen_T ::

zigam: Nebi blo dobro.
Ko bi one odtajal bi blo vse vlažno v mašini.
Ampak dvomim, da imajo tako majhne količine kaj veze..
Ali pač?

OZZY ::

men je uspel doseč navit xp1600 na 2100 mhz, kar je nekako med 2500/2600+. Voltaža pa je bla malenkost čez 2V. Pri 1.85V pa dela bp na 2200+ in tudi 2300+ samo se v sobi malo preveč greje (na 2300+). 2100mhz pa mi je uspel doseč ko sem dal comp na balkon, ko je blo zunaj 0 stopinj.

Je blo pa vse hlajeno z V9 na max obratih. Samo je še vedno temperatura kazala 80 stopinj pri polni obremenitvi (2x seti). Z vodnim bi stvar kar dobro funkcionirala.
Go with the flow.

Tic ::

waw! kje pa si ga kupu? care ej... >:D :D
persona civitas ;>

urkoman ::

Naredil ohisje iz vezane plosce (drag material.) Big oz. MEGA size. Notri pa prostora zame, kadar bi se mogu skrit oz. malo poogret. Tri stuke:
Spodnji: rezervar za vodo + pumpa + radiator or Forda Escorda letnik 78, velika zadeva in zelo pri srcu + skatla z dvema 120 tt ventoma na radiatorju.
Srednji: Plata v lezecev polozaju seveda z bakrenim blokom, varianta kaca + dva venta prepih cez plato in rame
Zgornji: Dva napajalnika 320W + 80W
MAli ima kontrolo nad ventilatorji, veliki pa plato in CDrom.
Poigral sm se z diodkami, relejem, kontrolno plosco za vse vente, USBjem...
Rezultati so bili pricakovani in sicer na 1,85V Athlon 1333 navit na 1600, pri lepo ogreti sobi deluje na 20C. Ce ga pa malo namtras se pa dvigne max na 36C.
Bom posliku svojo ohisje in ga objavil v kratkem cajtu. Ce bi pa kdo kaj predlagu ali pa vprasu pa kar naj. Lep dan URKO

OZZY ::

tic: Kupu sem ga od maleckya, ki ga je že sam testiral na 2200+ pri 1.85V.
Z plato GB 7VTHX, ki ma opcijo dat voltažo na +10% sem dosegu cc 2V. Prej sem seveda povezal mostičke na procu, da je bla defoult voltaža 1.85V (prištej 10%) in.....

Sem pa kupu samo zaradi tega napajalnik 400W z PFC, ki ma pri 5V celih 40A, pri 3.3 V pa samo 28.

Glede plate. Ne vem pri kaki hitrosti so se potile ostale komponente pri 168MHz fsbja, ker nisem pogledal v programu. Samo mam na plati neko razpredelnico narisamo na kateri kaže , da dela pri 166mhz fsbja vse na defolut hitrosti (naj bi bil delitelj 1/5 to za pci) . Kar se mi zdi čudno saj kt266a koker vem ne podpira delitelja 1/5.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

rd6173 ::

Mene pa zanima, katere mostičke moram povezati, da dobim default voltažo 1.85V?

njok ::

ferdo ::

ozzy: kolk maš pa temperaturo ko je navit na 1900MHz(2300+)?

jzt mam 49°C max. obremenjen hladim pa z zalmanom 6000Cu
80°C se mi zdi da je že kr malo preveč.
res preveč:\
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

OZZY ::

Temperatura je okrog 68-69 stopinj, s tem da ni ventilator na max obratih ampak na cc 4400. Če pa sem ga dal na max pa temperatura pade še za 3-4 stopinje.

Pri 2200 pa je dosegla za stopinjo nižjo vrednost.

To so vrednosti v stanovanju pri približno 24 stopinjah notri.

Mam pa comp pod mizo tako da hlajenje ni optimalno. Sicer je stranica odprta samo se topel zrak še vedno zadržuje pod mizo.
Če bi dal na mizo pa bi bila temperatura sigurno še cc2-3 stopinje nižja.

Glede temperature je tako. Moja plata ima termalni senzor točno pod procesorjem in se ga dotika na sredi pod jedrom. Tako da lahko kaže skoraj točno temperaturo.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

ferdo ::

S kerim hladilnikom pa hladiš?

lej, če hočeš zračno hladit, potem ti priporočam zalmana 6000Cu kr se ORNK pozna -> dobr hladi. za 1x se mi zdi da je ta najbolši glede odvajanja toplote na račun šumenja ventilatorja. če bi dau pa kak močnejši ventilator bo pa še tolk bol hladilo kot pa bi z originalnim.
S tem zalmanom bom lahko komot šu čez 2GHz in bom meu pod 60°C procesor ko bo max. obremenjen.morm ga še odklenit:)
12.5x152=1900MHz....rabm množilnike! kr me rami bremzajo.

jzt sm dobr prštuderu ker hladilnik bi biu idealen, sm gledu DIMENZIJE in KARAKTERISTIKE, in mi je vedno ta zalman pršu pred oči kot najboljša izbira, čeprau je biu najdražji.
kr pa navijam itd. vidm da se nism zmotu glede nakupa.
hotu sm kupt Tt Volcano 7+ ali 9+....pa sm se premislu
sm kr dobr biznis naredu:D

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

schurda ::

Ozzy, delilnik avtomatsko nastaviš z jumperjem ali dip-switchem na plošči, ko definiraš FSB. Default je 100MHz in takrat je delilnik 3:2:1, če boš dal na 133, imaš 4:2:1. 5:2:1 ta plošča sigurno nima. Jaz sem imel VTX-E, pa je isti klinac, samo množilnika ni imela za nastavljat.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

OZZY ::

Žal ta verzija nima možnosti nastavljanja z dipi. Sem pogledal in tam mi manjka dip. Mam pa verzijo 1.0 in verjetno je v tem problem. Druge verzije mogoče imajo to. Jaz pa žal ne.
Go with the flow.

schurda ::

Ozzy: Ta plošča ima za nastavljanje množilnika dip switche, sem jo imel v rokah. Tam pri procesorju so. FSb default pa lahko preklapljaš iz 100 na 133 z jumperjem tam nekje okrog south bridge-a.

Tu imaš sliko, poglej si malo:
http://tw.giga-byte.com/products/7vtxhp...

Dip switchi so levo od procesorja (tisti plav pravokotnik, dip switchi pa so majhni beli na njem)), jumper 100/133 pa je pod south bridgem.

Čakaj malo: kako si ti nastavil FSB 168MHz, če gre plošča samo do 161? Pa praviš, da je 166 default za ostale komponente. Ja, to je res, če imaš delinilnik 5:2:1, samo ta plošča tega nima. A si ti prepričan, da je plošča res VTX-H model?

Poglej mail.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

OZZY ::

Ne ne. Si me slabo zastopil ali pa sem slabo povedu. Jaz vem, da se nastavlja preko dipov. Ampak gre samo do 12.5x množilnika. Ostale peoce potem podpira samo preko auto varjante in z biosom.

Ma pa plata še en prostor za dip switch, ki pa ni gor prilotan ampak ga ima neka druga verzija. Prostor pa najdeš tam nekje pri pci slotih. Na plati pa je tudi ena razpredelnica, ki bi lahko prošla v poštev če bi bil ta dip gor dan. Tako pa ta plata ne podpira (govorim za verzijo 1.0- ostale mogoče imajo to) delilnik do 4.

Plošča je res VTXH v1.0. Kako sem lahko nastavil do 168. Enostavno. Z zadnjim biosom, kjer gre lahko tudi še višje. Samo je potem povsod šla gor tudi druga frekvenca.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

schurda ::

Ok, se strijnjam, da se da z novim biosom še višje. Lepo. Do 200?

Na pisal si delilnik do 4. Kaj si s tem mislil?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062758 (25181) GaS
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016347 (4538) Pyr0Beast
»

navijanje xp-m na nf7-s 2.0

Oddelek: Navijanje
221740 (1290) SepoX
»

Navijanje athlon(xp)-ja

Oddelek: Navijanje
331497 (1053) jest10
»

še enkrat duron

Oddelek: Navijanje
11803 (649) Sulc'

Več podobnih tem