» »

Mreža počasnost

Mreža počasnost

Daniel ::

Mreža je zvezana crossover, moj računalnik ima WinXP drugi računalnik pa Win98. IP-ji so nastavljeni na 192.168.0.1 in 192.168.0.2.
Mreža laufa 100 Mbit/s

Ko na računalniku z Winxp pogledam v Moja omrežna mesta najprej traja nekaj časa da sploh vidim drugi računalnik( to je takoj po zagonu), ko se pojavi in ga kliknem pa je treba čakat še kakih 30 sec da lahko dostopam do datotek na njem. Če recimo vse skupaj zaprem(mape) in poskušam ponovno je zgodba ista, nič hitreje.

Prenos podatkov je le nekje tam do 2 MB. To se mi zdi dokaj malo glede na to da je treoretična prepustnost 12 MB (realno tam nekje 8MB). Je res to, da mreža med xp-ji in Win 98 deluje počasneje kot med recimo Xp - XP?

Na tem sistemu mam tudi dual boot in Win 98 - Win 98 laufa dokaj hitro (oz. se računalnika takoj vidita in dostop je tudi hiter.


Uporabil sem že iskanje in poskusil tisto z Speed up network share vievieng in dodajanje IP - ja v WINS ampak ni nič pomagalo.

LP

jlpktnst ::

Imel sem podoben problem pri w2k/w98 mrezi. Ne vem zakaj. Srecen sem ce igre delajo.
LP

dr.J ::

izklopi full duplex

Daniel ::

dr.J: Nastavim na Auto?

Bom poskusil jutri ko bo drugi računalnik spet na mreži.

LP

Daniel ::

Poskusil izklopit 100Full pa ne pomaga. Prenos je še vedno tam nekje do 2 MB.
Najhuje je čakati, ko enkrat klikneš na ime drugega računalnika, potem pa moraš 30 sekund čakat da ti pokaže kaj je na njem. Če poskušam dostopati le preko map ki se pojavijo v mojih omrežnih mestih, pa gre hitro.

V Windows 98 mam prenos približno 4MB, kar je dokaj normalno.

Le zakaj v XP ne gre tako hitro?

LP

dr.J ::

Če kartici nista povsem enaki, je 'Auto negotiate' najboljša izbira. Če pa sta enaki, lahko nastaviš na najvišjo možno hitrost.

Prenos 4MB/s na crossover kablu je zanič. Sam sem pred časom zmetal 3Com 905 C-TX 10/100mrežne ven, ker so delale prepočasi, in jih zamenjal z Intelovimi, pa je prenos skoraj enak teoretičnemu za 100 mbitne kartice - 12,5 MB/s. Ali so slabe kartice, gonilniki, tudi kabel? Da nimaš slučajno vklopljenega kakega kriptiranja podatkov pri prenosu (kot je to npr pri secure shellu)?

Da celo večnost išče mapo, pa je vzrok gotovo v kaki napačni nastavitvi (morda imenu domene/računalnika). Na Windowse se ne spoznam, tako da ti tu ne morem pomagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Daniel ::

Kartici sta povsem enaki in sicer Planetovi z Realtekovim čipom. Gonilniki za kartice so originalni, kabel je ok, ker v Win 98 dosegam do 4MB, kar se mi zdi še kolikor toliko normalno.

Problem z čakanjem sem rešil tako, da sem v registru izbrisal dva ključa, ki služita za preverjanje sheduled taskov na drugem računalniku (Mislim da služita temu).
Hm, če je mogoče res vklopljeno kako kriptiranje, kje se da izklopit? Ko sosed downlada kaj od mene mu tudi gre tam nekje 4MB/s, meni pa od njega še vedno le 1,5 do 2MB. Nič mi ni več jasno.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550325 (1156) d4vid
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565827 (4427) b3D_950
»

utp?

Oddelek: Omrežja in internet
201916 (1521) iNN
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289400 (6336) bastadu
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401725 (1297) mte

Več podobnih tem