» »

računalnik se sam zaganja!

računalnik se sam zaganja!

Juventus ::

dobil sem rač od kolega, da si postavim server, 600mhz z ohišjem pa s emi vedno ko ga priklopim na štrom avtomatsko kar zažene. Če zmanjka štroma in ko pride nazaj se spet kar sam zažene. Ko ga hočem ugasnit se pripravi za izklop ampak ko pritisnem na gumb za izklop se ne zgodi nič, morem držati gumb 10s da se izklopi!

tega pa nebi rad. Kako to odklopim da bo računalnik pač ko se pritisne na gumb izklopu in ne sam zaganjal! Je to problem v ohišju oz napajalcu?

asus ::

pa maš vse prov zvezan na plato

Juventus ::

nisem nic menjal vse je tako kot sem dubu!
On nima pojma ce mu je to delalo ker ga ni skor nic uporabljal!


Drugace pa zgleda vse Ok kokr sem pogledu v knjigo.
matična je matsonic ms7308d/e socket 370

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

zlobcek ::

V knjigi za matično poglej, kje se izklopi "status when power failure" ali nekaj podobnega in daj na off.

Nastavljen imaš namreč to, da se računalnik sam zažene, če pride štrom nazaj, ko ga zmanjka - uporabno pri serverjih

Za gumb se pa ravno tako mensezdi nastavi funkcija v biosu oz. windowsih - ali se rač ugasne, ali se spravi u standby ali u hibernacijo.

10s je čas za nasilni izklop, kar je privzeto in se ne da speminjat.

Juventus ::

ok bom pogledal.

Torej se da potem vse urediti.
grem brat!

Juventus ::

status when power failure ali kaj podobnega ni nikjer v knjigi sem celo sel prebrat pa nikjer en pise nic o tem. Pravtako za gumb.

Torej nima to nobene veze z ohisjem in napajalcem ampak samo z plato?

je pa to ta plata ce kaj pomaga
http://www.volny.cz/dzeman/mb/ms7303e.h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

Juventus ::

se kaka ideja ker nikakor ne uspem zrihtat!

McHregec ::

To se v biosu ugasne ponavadi nekje pod power management.
Destroyer Of The Worlds.

dustphoenix ::

Izklopi Auto On after Power Loss ali AC loss

Zgodovina sprememb…

Juventus ::

tega ni nikjer v biosu, ta opcija ne obstaja.
Bom poskeniru slikice od biosa iz knjige pa jih prilepil sem, mogoce sem spregledal.

Juventus ::

ok sem poskeniru slike za bios iz knjige pa da ne spamam sem jih dal v zip mamo

link:
http://skms.net/BIOSSLIKE.zip

kopt pravim tega noter ni ali pa ce sem resnicno slep.

Hvala za pomoc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Juventus ()

dustphoenix ::

Po moje to ni cel BiOS če pa je, je majhen... :D

Daj na disabled: OnBoard LAN Power On, Ring On Power On in RTC Alarm Power On...

Potem shrani, izklopi iz štroma in nazaj vklopi!

Pol pa se spet javi.

Juventus ::

hvala za odgovor

to je ze po defaultu na off in ne pomaga! Tudi ce dam na off ne dela kar je logicno.Je pa cel bios to kar je tam ja!

Se kaka ideja?

dustphoenix ::

Edina stvar kaj bi še lahko bla, da ti stiaklo za pwr on dela stik. >:D

izklopi ga iz matične in probaj. pa BiOS tudi clearaj...

drugo pa več nevem.

opeter ::

Juventus, med slikami, ki si jih postal imaš nastavitve za Power Management... na strani 24.
A imaš ti podobno, kot tukaj v priročniku vse na "Default" nastavljeno v BIOS-u?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Juventus ::

izklopi ga iz matične in probaj. pa BiOS tudi clearaj...

kok mislis izklopi ga iz plate. Ce ga izklopim pol gumb sploh ne dela. ce bios resetiram je isto. Stika mislim da nima gumb, ma pa samo en kabl prpelan gor na njega.

Tak ko je v knjigi na 24 power management mam jaz anstavljen ja. Samo ne deluje, se vedno se sam zaganja.
Pa tud ce pritisnem sred delovanaj na gumb za ugasnt se ne ugasne, kar bi po mojem se mogu.

Se kaka ideja?

Hvala za pomoc

Aar2rk ::

kaj maš zadevo na netu? Potem se ti prižiga, ker imaš v biosu vklopljen wake on lan.

dustphoenix ::

ok mislis izklopi ga iz plate. Ce ga izklopim pol gumb sploh ne dela.


Ti si cel tehnik, a? :\ Al ti tehnika sploh ne gre... :P Izklopi stikalo, da vidiš če se ti še vedno vžge sam od sebe, pa mrežni kabel daj tudi ven...

Vžgeš pa ga potem tako: vzameš kovanec, izvijač, žičko, karkoli prevodnega in narediš stik na pinih kjer je bilo priključeno PWR stikalo... :\

Probaj postat slike BiOSa ki jih narediš na monitorju... škodit it ne more...

Zgodovina sprememb…

Juventus ::

definitivno je čudna plata. Če izklopim vse žičke se rač še vedno sam zaganja, zato pol nisem niti z žičkami nič probaval ker nebi imelo vpliva.
Še 1x sem prebral celo knjigico pa ne najdem problema.

Edino kar je takega za on/off je keyboard power on Selector, samo to naj nebi bilo to je pa tak na off.

dustphoenix ::

Maš digitalca?

Poslikaj vse v BiOSu in postaj!

Če ga nimaš, pa si ga sposodi za teh 5min...

5er--> ::

Tudi glede na ta (uradni) manual, matična res nima možnosti izklopa zagona, če zmanjka elektrike...

dustphoenix ::

Daj v power management vse na disabled, če še nimaš...

Juventus ::

se vedno se ukvarjam z to plato.

Vse je v biosu nastavljeno da default tako kot pise v knjgi, power management je cel na disable.
Sem poskliku, slike so tu


http://skms.net/BIOSSLIKE2.zip

A se sploh se da kaj naredit?

opeter ::

A se sploh se da kaj naredit?

Ja zamenjaj matično :\ , ali pa enostavno vklopi v elektriko el. kabel, ki ima stikalo za vklop in izklop in ga samo takrat vklopi, ko ga res rabiš. That all folks!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Juventus ::

hehe skatla je stara, dubu sem jo zastoj tako da menjava plate ne pride v postev, edino kar me je skrbelo in me se je ko bo zmanjkalo stroma da se bo ponovno zaganjal, pa naj 7x ga zmanjka in bodo udarci ter bo sla plata, racunalnik bo laufal cele dneve in noci. Ga lahko to unici?

Metulj1 ::

A maš u Power Managmentu pode Shemes slučajn nastavljen na Olways on pa pod Advanced pod rubriko
When I presss the power button on my computer nastavljen Do nothing? No če maš to spremen.

Juventus ::

teh opcij moja plata sploh ne pozna.

Jakka ::

Lahko tudi, da moraš kak jumper na plati prestavit v drugo pozicijo, da se neha prižigat ob vklopu v elektriko.
V tistem manualu je o jumperjih na plati bolj malo napisano. Edini jumper, ki bi imel karkoli z zagonom je tisti, s katerim omogočiš, da prižgeš računalnik s tipkovnico (stran 11 v manualu, JP5). Mogoče je kakšen kontakt, pa se comp prižiga zaradi česa povezanega s tipkovnico. Daj jumper na off pozicijo pa poskusi. Glede na fenomen problema, je lahko tudi to to. :)

p.s.: Pa poskusi še z drugim napajalnikom, kaj veš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

HyperGL ::

hmm... to tudi meni dela na PIII 600MHz in plati INTEL... vsakokrat ko priklopiš kabel od elektrike na napajalc se bo stvor magično sam zagnal... in do zdej v pol leta nisem najdel rešitve... pa saj to se dogaja samo, ko dobi tisti začetni šok... potem se ne dogaja več...

če pa izumite kakšno rešitev... msg me! :D

aja... po posvetu s stricem (elektrotehnik) bi znalo bit kej v vezi s kondenzatorji, na matični in/ali v napajlniku...


LP

Juventus ::

sem menjal napajalnik in isto. Opazil pa sem nekaj. Gumb deluje prden se naloži ubuntu dapper server linux, potem pa ne več. je možno da ma linux tu prste vmes?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB in BIOS vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9779 (643) BorutK-73
»

Računalnik se noče prebudit - AMD

Oddelek: Strojna oprema
375109 (4610) opeter
»

Zagon PC-ja preko podaljška!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272120 (1706) Pyr0Beast
»

USB bizarne težave v WinXP

Oddelek: Strojna oprema
91437 (1168) 20sdfj093f
»

ko zmanjka toka in spet pride, moja kišta pa se vklopi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111549 (1324) andper

Več podobnih tem