» »

kišta izključno za net

kišta izključno za net

1
2
»

69charger ::

Tule je dobra ponudba za E350 KLIK
Ali:

1 x Matična plošča Asrock N68-S3 UCC , AM3
Cena: 41,88 €
Prihranek: 4,66 € (10,00%)
1 x Procesor AMD ATHLON II X2 260 3.2GHz AM3 BOX
Cena: 56,36 €
Prihranek: 13,23 € (19,00%)
SKUPAJ: 98,24 €

Tudi na Funtech.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

RejZoR ::

Če že vzemi vsaj plato, ki ima gor NVIDIA GPU s CUDA podporo. Drugače je vseeno če vzameš Intelovo čudo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

69charger je izjavil:

Tule je dobra ponudba za E350 KLIK

Tudi na Funtech.


In tole žene browser dost hitro?

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Seveda. Izvoli en test za 1080p video:



Pa še en - Intel Atom VS. AMD Fusion - Video Playback Test:

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

trnvpeti ::

Ne jemlji AM3(zaradi porabe)
V postev ti pride samo Llano(mocnejsi gpu del) ali pa sandy bridge (mocnejsi cpu del).
Kar si napisal, ti bo oboje delalo brez problema.

kuglvinkl ::

Se pravi, Brazos je za moje potrebe dovolj in ne rabim posečt po Llano?

frudi ::

Jaz se ne bi zajebaval z Zacate platformo, ker je CPU enostavno preveč rahitičen. Ja, Youtube 720p in celo 1080p bo delal - ampak samo s strojnim pospeševanjem, torej da video dekodira vgrajen GPU.

Meni se zdi boljša izbira ena mini ITX plošča + G620. Ta je dovolj močan, da brez pomoči GPU predvaja 1080p video, tudi preko Youtube.
Ja, je par 10€ dražja kombinacija, ampak za to dobiš parkrat močnejši procesor, ki se za razliko od E350 ne bo zadavil ob vsakem malo bolj CPU intenzivnem opravilu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kuglvinkl ::

Kolk je to par 10€?

kihc ::

Jaz mam v netbooku Fusion C50 (1GHz dual core) in dela internet super. Občasno ga prek hdmi-ja prklopim na 24" LCD in težko opazim razliko s kakšno močnejšo kišto.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

jazbec ::

20 evrov, seveda nova roba
plata je mATX, iTX plata je okoli 80 evrov od asusa

Intel Pentium G620 (2,60Ghz, 3MB) BOX 64.80 €
ASRock H61M-VS 56.40 €
Skupaj: 121.20 € na dinokomp

frudi ::

~150€ stane mini ITX plošča + G620. Od tega je plošča ~90€, tako da če si zadovoljen z mATX, se da še tam nekaj prihraniti.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kihc ::

Za 140€ pa dobiš Fusion A4-3300 2,5 GHz (dual core) in mATX plato.

//oziroma edit, mimovrste ima prevej visoke cene

Funtech:

GIGABYTE GA-A55M-52V, FM1, AMD A75 65€
Procesor AMD A4 X2 3400 2.7GHz BOX 65€

Skupno torej 130€
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

frudi ::

Ne vem, kje ti pri Funtech vidiš kakšno mITX Fusion ploščo?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Aljaz1980 ::

Kako pa kaj fusion prebavi dual screen ?

dela ::

frudi je izjavil:

Jaz se ne bi zajebaval z Zacate platformo, ker je CPU enostavno preveč rahitičen. Ja, Youtube 720p in celo 1080p bo delal - ampak samo s strojnim pospeševanjem, torej da video dekodira vgrajen GPU.

Meni se zdi boljša izbira ena mini ITX plošča + G620.


+1, le da bi namesto G620 vzel G530, ki je cenejši in skoraj enakovreden.

RejZoR ::

frudi je izjavil:

Jaz se ne bi zajebaval z Zacate platformo, ker je CPU enostavno preveč rahitičen. Ja, Youtube 720p in celo 1080p bo delal - ampak samo s strojnim pospeševanjem, torej da video dekodira vgrajen GPU.

Meni se zdi boljša izbira ena mini ITX plošča + G620. Ta je dovolj močan, da brez pomoči GPU predvaja 1080p video, tudi preko Youtube.
Ja, je par 10€ dražja kombinacija, ampak za to dobiš parkrat močnejši procesor, ki se za razliko od E350 ne bo zadavil ob vsakem malo bolj CPU intenzivnem opravilu.


In kaj pol če je strojno pospešeno? Sej v tem je ves point. Vse kar ima flash je strojno pospešeno, vse kar je 3D je strojno pospešeno in vse kar je 2D je pospešeno pri samem izrisu. Zakaj pa boš rabil samo CPU ? Za konvertanje videa in zvoka? Prvega konvertaš s Freemake Video Converterjem, ki uporablja DXVA za pospeševanje kodiranja (ki spet uporablja GPU), audio pa nikol ni bil problem. Stiskanje podatkov leti s 7zip na Ultra LZMA2 nastavitvah kot za šalo. Ni sicer na nivoju Core i7 920 ampak kar se uproabe tiče ni razlike. Sam delam na netbooku z E-450 čist vse kar delam na navadni kišti in res ne vidim niti ene razlike, ki bi me kakorkoli omejevala. Igranje iger na nivojih, ki jih do zdej na netbookih še nisem videl, 1080p video, flash vsebine, embeded video, 3D v brskalniku, stiskanje podatkov, kodiranje videa in zvoka, obdelava slik, vse deluje na nivoju solidnega namiznega računalnika. Če pa imate namen gor delat neke blazno zahtevne kalkulacije, ki že tko vzamejo več ur preračunavanja pa tako ali tako lajate na napačno drevo. Takih stvari se na low end sistemih enostavno ne počne sploh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kihc ::

frudi je izjavil:

Ne vem, kje ti pri Funtech vidiš kakšno mITX Fusion ploščo?


Aja, shit. My bad.
x

kuglvinkl ::

300 kosmatih, a je lahko naslov topica bolj natančen?! Konvertiral video, stiskal podatke, WTF?

Srčno upam, da vas tudi v RL ne odnese tako kot v tej temi...

Vse kar hočem vedet je, kolk denarja za MB+CPU moram dat, da bo net snappy. To je vse.

Mipe ::

Ti samo en Fusion nabavi, kakega Llanota. HD video predvaja brez zatikanj, pa tudi za kako z javascriptom napitano stran bo zadovoljivo prežvečil. Pa kak majhen SSD za sistemca, vse skupaj bo laufalo kot strela. Boljši performance/price kot sandy bridge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

opeter ::

Tristo kosmatih, saj so/smo ti že predlagali rešitve:

1.) Če želiš majhno porabo in mITX velikost, vzemi AMD-jevega Fusiona, cena se začne pri 110-120 €.
2.) Če želiš porabiti max. 100-120 € za matično in CPU, vzemi Sandy Bridge Celerona G5xx ali najcenejšega Pentiuma Gxxx + poceni matično od AsRocka. Seveda pa se moraš zadovoljiti z Micro-ATX formatom matične. mITX-a za ta denar ne boš našel. Še vseeno pa ima ta kombinacija dokaj zmerno porabo.
3.) do 130 € pa imaš še eno izbiro in sicer AMD-jevo rešitev Llano v obliki poceni procesorja, ter matične (glej zgoraj).
4.) če pa že vtrajaš pri mITX matični plošči, pa računaj na minimum 90 € samo za matično. Dodatno še kakšen petdesetak za Celeron G5xx.

Atoma ti ne bom priporočal, čeprav se prodajajo kombinacije CPU + plošče že za okoli 50 €.

Seveda pa ne pozabi, da RAMe in ostalo nimamo vkalkulirano v zgornje sestave.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

Za na konec: jaz osebno bi kupil kombinacijo ali poceni Socket 1155 matične in Intel Celeron G530 ali pa kakšno AMD-jevo rešitev Llano za prihajajoča leta uporabe interneta. Slednji namreč postaja iz leta v leto vse bolj zahteven.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tintorel ::

Kako se pa obneseta AMD Fusion in Intel Sandy Bridge v Linuxu? A ni ta tech še malo prenov? - mislim v praksi, ne na "papirju"

RejZoR ::

kuglvinkl je izjavil:

300 kosmatih, a je lahko naslov topica bolj natančen?! Konvertiral video, stiskal podatke, WTF?

Srčno upam, da vas tudi v RL ne odnese tako kot v tej temi...

Vse kar hočem vedet je, kolk denarja za MB+CPU moram dat, da bo net snappy. To je vse.


Razen tega da že celo jebeno temo jokate a bo Fusion dost al ne pa sej se ne rab GPU al ne jebemo 5x sem že povedal zakaj se GPU rabi in še 3x sem napisal, da vse to delam na takem sistemu, pa deluje bp. Pol bo pa nek net v browserju show stopper. Če bi govorili o Quake 7 z nekim uber duper pogonom bi še razumel, tle pa govorimo o jebenem netu geez.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Natančno.

dzinks63 ::

Torej, grafika integrirana, OS bo W7, matra me edino proc, kolk mora bit močan, da se npr. Youtube še lahko tekoče gleda na 720p?

Zadeva bo rabljena, nova ne pride v poštev.


Če misliš nabavit rabljeno, potem intel ali amd dvojedrnik (vsaj 2.5GHz)

Vendar če boš kupoval rabljeno na 775 ali am3 osnovi ne bo nič kaj cenejše od nove zadeve z polno garancijo.

novo npr:
1 X Matična plošča Asus P8H61-M LX2/SI S1155 DVI 58,80€
1 X Procesor Intel Celeron G530 2.4 GHz LGA1155 BOX 46,10€
1 X Ram Apacer DDR3 4GB PC10600/1333 256X8 APA 22,53€
Skupaj: 127,44€

frudi ::

Sem zdaj še malo boljše preiskal ponudbo in vidim, da se dejansko da dobiti mITX 1155 ploščo in Celeron G530 za ~125€; če ne rabiš nujno mITX, ampak se zadovoljiš z mATX, prihraniš še pri plošči ~20-30€.
Za tako ceno ne najdem enega samega argumenta, zakaj bi bilo karkoli od AMD boljša izbira. G530 za ~45€ enostavno pomete z vso AMD konkurenco, pa ni važno ali primerjaš z Zacate, Fusion ali starimi Athloni II X2.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Blinder ::

frudi je izjavil:

Sem zdaj še malo boljše preiskal ponudbo in vidim, da se dejansko da dobiti mITX 1155 ploščo in Celeron G530 za ~125€; če ne rabiš nujno mITX, ampak se zadovoljiš z mATX, prihraniš še pri plošči ~20-30€.
Za tako ceno ne najdem enega samega argumenta, zakaj bi bilo karkoli od AMD boljša izbira. G530 za ~45€ enostavno pomete z vso AMD konkurenco, pa ni važno ali primerjaš z Zacate, Fusion ali starimi Athloni II X2.


js sm jim objavu link do reviewa in benchmarkov celerona vs amd pa so me označli za intel fanboya :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kuglvinkl ::

Recimo prva plata na seznamu, bi mogla bit IMO OK.

frudi ::

Ja, bo dobra izbira, čeprav se mi cena v prvi trgovini zdi sumljivo nizka. ~80€ v ostalih trgovinah je bolj realno.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

69charger ::

Lahko izbereš med E350 ki ima dobro razmerje med zmogljivostjo integrirane grafične in procesorja,pri Celeronu imaš pa boljši procesor in slabšo grafiko. AMD je pa še približno 10€ cenejši.

EDIT: Aja pa še pri Intelu žal ne dobiš HDMI priključka na platah v rangu do 70-80EUR,to bi bil zame dealbreaker če kdaj hočeš povezat na TV ali bolj moderen monitor.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Dobro razmerje?
Slab cpu,dober gpu.
Kdo to rabi?
Dobro je, v idle,izredno mala poraba. Pri obremenitvi to ne velja vec.

Veliko bolje je prilagojen sandy.

69charger ::

Pffft spet traparije kvasiš,ob obremenitvi E350 pokuri 44 wattov,v idlu pa 37w. Medtem pa pokuri Celeron G530 približno 40w v idlu in čez 70w v loadu. Get your facts straight.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

System ::

Kompliciraš pa tudi. So ti dali že vsaj 10 kombinacij pa še kr nisi zadovoljen, rajš vržeš kaki € več pa ne skopariš.

trnvpeti ::

Meni kuri i3 2100 v idle 25w
G620t 19w
Dejanski masini.

Torej veliko manj kot e350?
Kaj mislis kje je napaka?

69charger ::

Napaka-W meter iz Hofra? :P Lej ma na opcijo dve možnosti in naj se sam odloči.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

trnvpeti ::

Ti si pa meril iz?

69charger ::

Povzel iz mnogih testov na netu in naredil avg.?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

trnvpeti ::

69charger je izjavil:

Povzel iz mnogih testov na netu in naredil avg.?

Ta je pa dobra!

RejZoR ::

trnvpeti je izjavil:

Dobro razmerje?
Slab cpu,dober gpu.
Kdo to rabi?
Dobro je, v idle,izredno mala poraba. Pri obremenitvi to ne velja vec.

Veliko bolje je prilagojen sandy.


Res ja, ki ima dober CPU in gnil GPU. Res čudovito v dobi ko spravljajo čedalje več stvari na GPU. Sploh spletne vsebine... Fusion ima odličen balance procesorja in GPUja in je odlična all around zadevca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

pejte mu vsak mal prispevat da kupi obe variante, amd in intel, in naj doma naredi teste. Skupni prispevek pa je 30€ kolkor bo izgubil ko bo prodal rabljeno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

trnvpeti ::

Gnil gpu glih ni.
Brazos smo ugotovili da ni.
Torej sandy, odlicen cpu, tko tko gpu,poraba odlicna.
Llano slabsi cpu,boljsi gpu, slaba poraba.

Pa probaj dati par primerov,kje bi sandy,kje llano?
Za njegov primer sandy.
Za igrice llano? Hja?

69charger ::

Porabe nima čisto nič slabše,mogoče kak W več ampak to seveda odtehta grafična kartica. Je precej logično da je mogoče kakšen W več. Sploh pa kje je kuglvinkl zahteval varčno konfiguracijo? On rabi samo nekaj da predvaja 720p na YT,je čim ceneje in po možnosti ITX. Vglavnem hoče best p/p in za gledanje flash vsebin je to vsekakor E350.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

frudi ::

Nehajte že enkrat pet slavospeve GPU-ju v E350. Llano ima dober iGPU, Zacate pač ne; no, je zadovoljiv za kake netbooke, na desktopu pa nima kaj praskat. Intelov HD (2000) v Pentiumih in Celeronih je čisto primerljiv GPU-ju v E350, verjetno v povprečju celo hitrejši.

Poraba - je že pri G530 smešno nizka, cel sistem v idle verjetno spraviš na ~20W, mogoče 2x toliko pod obremenitvijo. Če E350 mogoče porabi 10W manj... resno, kdo se bo za to sekiral pri desktop mašini?

Cena? Smo že rekli, da G530 + mITX ploščo dobiš za ~120€. Se dobi E350 sploh pri nas opazno ceneje? V tujini verjetno ja. Ampak koliko prihraniš, 20€? A se res splača, glede na to, da z G530 dobiš za teh 20€ več efektivno 5x hitrejši CPU?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

RejZoR ::

Lahko je po surovi računski moči, ko pa boš enkrat v življenjku imel Intelov GPU pa boš videl kakšno govno so. Neoptimizirani, bugasti driverji s kilavimi nastavitvami. AMD je na tem področju čista poezija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dela ::

RejZoR je izjavil:


Res ja, ki ima dober CPU in gnil GPU. Res čudovito v dobi ko spravljajo čedalje več stvari na GPU. Sploh spletne vsebine... Fusion ima odličen balance procesorja in GPUja in je odlična all around zadevca.


Ja, čedalje več stvari spravljajo na GPU, na CPU je pa že vse "spravljeno" (razen 3D, kar pa avtorja ne zanima). Če imaš dovolj močan CPU, ne rabiš GPUja, da mu pomaga (pri večini aplikacij).

RejZoR ::

Jao, sploh ne dojemate pointa. Naj vzame Intela, pa da se ta kalvarija že konča.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

Kuglvinkl: za net pa 720p youtube je E350 vrh glave. Al pa bilo kater Atom (je mal cenejši... tam 30-40€). To je za miniITX.

Men vse to čist lepo dela na enem ubogem single core celeronu na 1.6GHz s 512 rama pa nvidio 7600GS (265 ram). Je pa GMA4500 (integriran na plati) glih tolk dober za 720p predvajat. Pure minimum. Je pa res da mam XP gor in ne W7... tolk da lih roke v ogenj ne dam da bi to na W7 furalo.

Ni mi jasno kaj eni tolk komplicirate kle.

*edit* ko tale moj crkne... bo nov ziher en fusion oz. njegov ekvivalent ki bo takrat na trgu.

Aja mimogrede... ne predlagat linux-a nekomu ki hoče en minimalen sistem za predvajat 720p youtube vsebine. To nekako ne gre skupaj pa če si še talk linux fanboy.

*edit #2* Mja... tko je k govorim na pamet. Sem šla preverit in je dual core. E2140. Se opravičujem.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Aljaz1980 ::

Se zelo zanimam za fusion plato pa me zanimajo sledeče stvari
Kako se pa obneseta AMD Fusion in Intel Sandy Bridge v Linuxu? A ni ta tech še malo prenov? - mislim v praksi, ne na "papirju"

predvsem me zanima kako se fusion obnese v linux-u, glede na to da nima win xp podpore

Kako pa kaj fusion prebavi dual screen ?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini server (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6510560 (8610) Dr_M
»

pc za starše (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8124830 (23030) koyotee
»

Budget PC za pisarnisko uporabo 250-300 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
395362 (4596) bajsibajsi
»

AMD s knjigovodsko operacijo podvojil dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
387296 (5714) nekikr
»

AMD niža cene Phenomom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5016350 (14739) ne_ti_si

Več podobnih tem