» »

pisanke (.si cd ji) probelmi

pisanke (.si cd ji) probelmi

«
1
2

3LeR. ::

Pac sm mi je en kolega dal ene 10 tko da jih mal sprobam. In zgodilo se je sledece.
Spečem en cd in in ga cekiram v unmu nero drive speedu (cd qualitiy check) in najde 60 read errorjev.. sprobam še en traxdata cd, ki sm ga spekel 2 dni nazaj( 0 errorjev) in se enga pecenga pred 2 leti (5 errorjev). K sm probal zapečt še enga pa praznega cd ja sploh ne prepozna več(No medium inserted or drive not ready). Če dam notr traxdata praznič pa dela bp.
Še kdo doživel kj tazga? poročajte.

lp 3ler

ps: Mam Teac W540E in uporablal sm nero 5.5.9.0
  • spremenil: 3LeR. ()

pivmik ::

Nardi ponovni test:
Poskusi zapečt isti CD na Pisanko in še na traksdata. To takoj enega za drugim, bez daljših premorov, defragmentiranj, rebootanj.
In na to prečekiraj oba CDja z NeroCDSpeed. Sedaj nebi smelo bit razlike.

Kaje p se da kupit te CDje, BigBang? InterŠpar? Coming? ...
Tudi jazst bi jih rad sproobal. :)
LP, Gregor GRE^

BaRtMaN ::

3LeR. ::

traxdata normalno pece..
unih pa spoh ne morm pect .. ker javlaj da ni cd ja v pogonu..
kupt se jih da v anni computers.. to je to..

ajde

swar ::

se prav so za en kurac te cdji,naum nc sprobaval...

TheJack ::

Meni se tudi zdijo čudne tele pisanke.... Kupil sem 50-pack in vse plošče so popraskane. Ne sicer hudo, ampak dovolj, da se vidi pri svetlobi. Kot bi jih kdo z bombažnim robcem brisal. Je še kdo to opazil?

miranpozar ::

1. pravilo: nikoli ne kupuj poceni CDRjev.
2. pravilo: nikoli ne kupuj CDRjev, ki so v paketu nabodeni na palco.
3. pravilo: nikoli ne kupuj poceni CDRjev, ki so v paketu nabodeni na palco.

(PS: 4. izjema, ki potrjuje pravilo: Plextor)

Zgodovina sprememb…

DeLonghi ::

Jaooo, kaksne ideje!


Po tvojem tudi, ne jej mesa nabodenega na palco!. grrrrrrrrr....

In zakaj naj bi bili CDji v Cake-ku (tortici) slabsi? Cenejsi so zaradi embalaze in ne zato ker naj bi bili slabse kvalitete...

Pisanke sem lastnorocno preveril in posnel vsaj 10...brez problema, tudi Nero SPeed dal cez, brez problema

Snemati se da pa le na 32x, vec ne gre (ceprav pise 48x)...to je edino, kar jim zamerim
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

TheJack ::

DeLonghi: Ker writer imaš? Jaz lahko na pisanke namreč snemam le s 16x, več ne pusti (Teac CD-W548E). Enako velja za tele nove MMORE 48x.
Me zanima ali so oboji cedeji dejansko tako slabi (kar vsaj za MMORE težko verjamem...), ali pa bo treba le firmware nadgraditi...?

DeLonghi ::

Imam 40x TEAC-a in mi tudi ne dovoli vec kot 32x hitrost...
se ne sekiram, samo da mi dela zanesljive kopije pri tej hitrosti...kar ne morem recti za ostale proizvajalce...

..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

TheJack ::

Tnx.

Da še enkrat ponovim vprašanje od prej... Je še kdo opazil, da so tele pisanke popraskane? Ker me zanima ali so vse take, ali je problem le v mojem packu.

||_^_|| ::

Jst mam eno pravilo:

1. Nikoli ne kupuj slovenskih proizvodov namenjenih domačemu trgu ker so zanič. Tisti, namenjeni izvozu (na zahod, ne na jug) pa so neverjetno kvalitetni.

Torej, ne kupujte pisank, probite ultro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

3LeR. ::

the jack: Moje niso popraskane..
btw se je se komu naredl da mu pisank Nero sploh ni zaznal kot prazn cd??

ker men ni nc jasn pa mam tanov firmware in vse..

DeLonghi ::

The Jack> ce mislis, da si kakorkoli oskodovan, jih nesi zamenjat na Anni...so prijazni fantje tam in ti jih bodo ziher zamenjali, bodi brez skrbi
Nalov imas na www.anni.si
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

TheJack ::

Sem jih danes zamenjal. Nove izgledajo v redu...

TheJack ::

Tele Pisanke so ničvredne. Po dveh preizkušenih packih lahko to mirno rečem. V prvem packu so bile, kot sem že povedal, vse plošče popraskane. Ko sem zadevo zamenjal, sem zato posebej preveril, da tudi z novim packom ne bo isto. Ja, popraskane tokrat plošče res niso. Neuporabne pa. Kot prvo, plošče imajo označeno dolžino 10:02. Deset minut. Ni problema, naj pač overburnam, ne? Sem to naredil. Rezultat: Plošča je (bolj slabo) berljiva le v pekaču, drugje pokaže le vsebino, nakar se obesi, če hočeš kaj zalaufati. Snemana je bila pri 12x hitrosti. Pekač je nov (Teac CD-W548E) in z ostalimi cedeji deluje brezhibno.
Tokrat bom zahteval denar nazaj. In povračilo potnih stroškov.

DeLonghi ::

Ne morem verjeti...Jack, si iz Ljubljane? Bi rad tole sprobal, res. Ker meni delajo ko sus...
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

TheJack ::

Ne nisem iz Ljubljane. Zato bom tudi zahteval povračilo potnih stroškov.
Drugače pa kar verjemi. Dolžina cedejev je 10:02. Dodatno preverjeno pri sosedu.

Sicer pa vse skupaj res ni nič nenavadnega. Navsezadnje dotični cedeji izgledajo bolj romunski kot pa slovenski. Če jih pogledaš od strani, so povsod bele lise. Snermalna površina je oškrbljena ob straneh, da se čez vidi.

Jaz ti sicer povsem verjemem, da ti cedeji delajo brezhibno. Ampak si pomislil na to, da si imel morda le srečo (ali pa jaz res hudo smolo) in si dobil dober pack? Vse namreč izgleda, da je delež defektnih pisank ogromen. Ker če sem dobil dva defektna packa zapovrstjo....so stvari res nenormalno hude.

Če bi rad cedeje sprobal, ni problema. Pridi v Litijo, ti z veseljem prodam cel pack...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

TheJack ::

Še nekaj. Takoj za tistim, ko sem dotično pisanko posnel (in ugotovil, da je v Toshibi neberljiva) sem naredil še eno kopijo, tokrat na MMORE cd. Z istim programom (Nero), pri isti hitrosti. Cd je jasno brezhiben....

DeLonghi ::

shocked:(
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Switch ::

Mogoče pa so to le prve pisanke in imajo začetniške napake:D Saj je podobno pri avtih- prvi kupiš novega VW, temelja nemške kakovosti in si glavni fant na vasi, ker še noben ni videl npr. novega Phaetona, po enem tednu ti gre pa najprej navigacija nato še potovalni računalni, nato se ti odlima les na armaturi itd. Primer je sicer skrajno beden, a upam da ste dojeli bistvo:\ Dajte Anniju možnost, meni Pisanke zaenkrat delujejo brez problemov. Mogoče pa se stvari obrnejo na bolje8-)

3LeR. ::

the jack: Dons sm zvedu da so prsle vn nove.. boljse in popolnejse :D pisanke. Dobim v test jutr 10 kom .. bomo vidl ce bo zdej spilal.

btw jack: A ti si tud iz litije :D

lp 3ler

TheJack ::

3LeR.: Jaz sem bil danes pri Anniju. Dali so mi slabe in nepopolne pisanke. Le za koga potem šparajo tiste boljše in popolnejše?:D
Ja, tud jaz sem iz Litije....

Switch: Anniju sem dal dve priložnosti. Sedaj je moje potrpljenje pri koncu. Za pack sem dal 3.700 SIT, vožnja tja in nazaj me stane jurja (le bencin). Dvakrat sem že bil tam (prvič kupil, drugič zamenjal). Pa izračunaj, koliko sem do sedaj porabil za defekten pack, ki ga imam sedajle poleg sebe. 5.700 SIT. Ko bom šel še tretjič tja, me bo tale zabava stala že 6700 SIT. Veš kaj bi že dobil za to? 50 pack TDKjev Reflex Ultra, made by Taiyo Yuden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Elemen_T ::

Oh joj, The Jack, ne bodi tako preračunljiv 8-)

Podpiram slovenske proizvode in ne dvomim, da jutri ne bodo izpopolnjeni. Pa četudi enkrat reskiram jurja več.

AngelOfDeath ::

Jst mam eno pravilo:

1. Nikoli ne kupuj slovenskih proizvodov namenjenih domačemu trgu ker so zanič. Tisti, namenjeni izvozu (na zahod, ne na jug) pa so neverjetno kvalitetni.

Torej, ne kupujte pisank, probite ultro



žalostno ampak resnično. Slovenija dela tud dosti produktov samo za tujino (v si jih ni za dobit).

||_^_|| ::

To vem iz prve roke. Sm delu v enem podjetju k so na tak način ločeval proizvode. Kriminal.

MaX ::

Hmmm, se mi zdi, da bom kr na Benq ostal>:D

Wox ::

Hja, jaz sem se tudi pustil naplahtati. V Big Bangu sem namreč ponosno kupil 30 CD-Rjev znamke Big Bang. Ob odhodu iz trgovine sem bil kar nekako ponosen, da sem slovenc, in da nesem cedejke, ki so jih nardile roke sinov slovenskih mater. A glej ga zlomka. Pečem takole .... vse ok. Ko pa si nato zaželim dotično pečenko predvajat, mi moj, kar nekaj let star CD-ROM znamke Plextor po nekaj minutnem prežvekovanju, plošček izpljune. Le kaj narobe je, se vprašam. Pregledam površino diska in ugotovim, da je povsem popraskana. Nadalje zvem, da dotične artefakte izdeluje ista "tovarna" kot pisanke. Zanimivo. Od 30 cdjev jih je bilo 10 popraskanih in zaradi tega tudi povsem neuporabnih. Ostalih 20 je izgledalo v redu. Vendar pri teh zadevah je ena pomembnejših stvari - zanesljivost. Torej nesem cedeje lepo nazaj v štacuno, kjer mi jih brez problema zamenjajo za cedejke znamke MITSUI. Tako. Sedaj vsaj vem kaj imam. Slovenceljni pa naj se kar grejo svoj "business", vendar brez mene.

iration ::

Tudi jaz sem delal v firmi, v kateri se je ločevalo proizvode za Slo. in pa izvoz. Sramota! Drugače pa moj Plextor lepo prebavlja Big Bang cd-je. Zadnje čase pečem na Cursor-je iz Harvey Normana - BP!!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

madonch ::

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.
Z raznimi pisankami in smartbuyi in podobnimi frizbiji si na zgubi tudi če ti jih dajo zastonj.

MilkyWay ::

TheJack: Kje si pa najdu TDK made by Taiyo Yuden? Jaz dobivam samo še TDK made by Ritek.

TheJack ::

TDKjev pravzaprav že kar dolgo nisem kupil. Sem pa že kar nekaj časa nazaj kupil dva 50 packa direktno od slovenskega uvoznika TDKjev (greš od Šentjakoba proti Ljubljani, od Slamce malo naprej zaviješ desno, čez nekaj časa še enkrat desno in potem desno na makadam čez veeeliko lužo. Tam stoji en kao-hlev. Notri je slovenski zastopnik za TDK.). Prvi 50 pack (reflex ultra 80), ki sem ga kupil je bil made by Taiyo Yuden, drugi pa made by TDK.
Potem so 50 packe nehali prodajati.
To je bilo pred kakšnega pol leta. Kako je danes pa ne vem, saj TDKjev več ne kupujem, ker so cene previsoke (50 packov ni več, cene 10 packov v škatlah so pa živalske).

AtaStrumf ::

Anni so lopovi in če jim zaupate vas bojo nategnili 100%. 24x-no TEAC pečko so mi prodali kot 40x-no in to neglede na to da sem prevril najprej po e-mailu in potem še preden sem kupil in se mi je prodajalc obakrat zlagal v faco. Če crknejo jutri bom prav vesel. Pomoje so pisanke piece of shit, Ultra mogoče kaj boljše, jaz pa jim ne dam tolarja več, me prav boli qrac slo proizvod gor ali dol.

Kaboom ::

;( ;(( :'(
pa tak sem upal na slovenski proizvod... zdaj pa nič z njega... ampak vseeno čakam na vaša poročanja o tem kak so se pisanke popravle.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

DeLonghi ::

Meni pisanke delajo zdaj ze 20 po vrsti...sem dal vsakic cez nero CD test in do konca ne pada hitrost....tako, da mi ni nic jasno, zakaj so nekatere pisanke zanic
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

suse80 ::

Pekel pisanko 2X, obakrat s programom Xcdroast:

1. Pekač Mitsumi CR-2801TE (2x hitrost)
- REZULTAT? v vseh pogonih jo vrti kot noro, nato pa zašteka in je neberljiva.

2. Pekač USB ( tudi pekel z 2x hitrostjo)
- REZULTAT: Plošča ni berljiva v nobenem pogonu, razen v tem, ki ga je spekel, pa še tu je izredno počasna, kar pomeni da je polna napak... FIle manager jo pregleduje tudi po 10 min da sploh najde vsebino....

Moj zaključek? Raje ostanem na Fujifilm robi, četudi je dražja...

Ziga Dolhar ::

Beta-izdelki ponavadi niso namenjeni javnosti v uporabo ;).

Dejansko se mi zdi, da bodo odzivi čez nekaj tednov malce boljši. I wonder why...

TheJack ::

Ziggga ma prav...

Fantje imajo, kot vse kaže, hude probleme s kvaliteto pri proizvodnji. Se ni zgodilo ne prvič, ne zadnjič. Par vrhunskih testnih cedejev ni težko narediti. Problem je množična proizvodnja in zagotavljanje stalne kvalitete pri njej. Če malo manj kot ročno narediš nekaj deset cedejev, se ve da bodo v redu. Problem jih je hitro, poceni in predvsem v velikih količinah narediti kvalitetno in brez nihanj v kvaliteti.. In točno tu jim je po mojem pri Anniju (in tisti drugi firmi) spodletelo. Pravzaprav so se kar pošteno zaklali. Namesto da bi počakali še par tednov, da bi proizvodnjo spravili v red, so jih začeli kar prodajati, čeprav je proizvodnja še precej majava, zagotavljanje stalne kvalitete pa zaradi tega katastrofalno. Ta nepremišljena poteza se jim bo še zelo maščevala, saj folk na vseh forumih, ki sem jih videl, toži o najbolj nenavadnih in bizarnih problemih s Pisankami. Prijela se jih je negativna fama in tako jih marsikdo ne bo kupoval tudi takrat, ko bodo morda že čisto v redu. Se zavedate, kako težko se je znebiti negativnega imidža? Izbire je na slovenskem trgu relativno dovolj in folku preprosto ni treba tvegati, pa čeprav gre za ''made in Slovenia'' proizvod.
Resnično zelo slaba poslovna poteza....

Danes sem bil tam. Hitro mi je postalo jasno, da problemi niso omejeni le na moja dva packa, in da oni to precej dobro vejo. To z 10 minutno dolžino je izgleda precej množičen problem, obstaja pa še precej drugih. Pisanke na določenih writerjih delajo normalno, z drugimi postanejo neberljive oz. polne napak. Izdali so že drugo, izboljšano verzijo (po njihovih besedah) Pisank in mi dali dve (v slimcasu) za preizkušnjo. Preizkusil ju še nisem, je pa na njih dobro vidno, da sta obe popraskani, enako kot je bil moj prvi pack (o isti težavi piše tudi nekdo na Jokerjevem forumu). Meni vsaj to s popraskanostjo lepo kaže, kako neuigran je še proizvodni proces...

Ne vem, kaj si naj mislim o vsem skupaj. Po eni strani sem jezen na njih (iz očitnih razlogov), po drugi strani pa jim je treba priznati, da so imeli dobre namene (izdelovati in prodajati dobre in poceni domače cedeje). Ampak vse kaže, da je proizvodnja praznih cedejev precej bolj zahtevna, kot so predvideli...
Čez kakšnih par mesecev bom spet preveril situacijo in kupil nekaj Pisank (dve ali tri, ne 50 pack). Bomo videli takrat.

iration ::

Ni fer od Anni-ja, da te robe do nadaljnega ne umaknejo iz prodaje, pa tudi to, da trdijo, "Mediji, ki presegajo najvišje standarde kakovosti v industriji... ".
Ni fer.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

AtaStrumf ::

Kot sem že napisal: Anni nima nobenih moralnih vrednot, če te lahko, te bojo brez pomisleka nategnili. Jaz predlagam, da bojkotirate njihove CD-je zdaj in zavedno. Ča pa vas ne moti, da vam prodajajo ZELO očitno škart robo pol pa kar izvolite, podpirajte tako politiko pa vas bojo naslednjič še bol za nos povlekli.

roscha ::

Hehehe. Posevnookci so kot kaze CARJI proti nasim pocarjem. Za pol pesti riza ti naredijo in prodajo DOBRIH CDjev kar ces. BTW a sploh kdo ve koliko je cena ENEGA praznega CDja recimo Smartbuy na Kitajskem. Pa ne v trgovini. "Na vratih tovarne", kolicina mora bit seveda 1 kontejner. Nimate pojma? 6 (ja sest) klncevih tolarjev. In temu bi Anni rad konkuriral. Hahaha.

Slovenski proizviod my ass. Kupujem produkte kjer dobim najboljse razmerje cena/ kvaliteta. Pisanke imajo izgleda najboljse razmerje cena /nateg.

Pa veselo pecenje.


by!


P.S. Mogoce so pisanke namenjene za extended burning in morajo dobiti lepo zlatorumeno skorjico? :D Mikrovalovna za 20 sec? Efekti so lepi...

TheJack ::

Še nekaj sem pozabil prejle... Ali kdo ve, zakaj v ATIPu Pisank piše:

Manufacturer of CD-R: Plasmon Data systems Ltd. (Type 8)
?

Če so narejeni pri nas, zakaj so označeni, kot da so narejeni v Plasmonu? Saj na te stvari se res ne spoznam dosti, vem pa, da Plasmona ni v Sloveniji.

MilkyWay ::

CD-ji, na katerih je Big Bangov logotip so tudi menda Plasmon, vsaj tako sem slišal. Popravite me, če se motim.

LP

Han ::

CDR Identifier avtor že lep čas ne posodablja več in ga tudi ne misli, zato se nanj ne zanašaj preveč. Verjetno se koda Pisanke ujema s Plasmonovo...

No, jaz sem danes v Media Svetu kupil za test enega 700 MB Memorexa. V primerjavi s Platinum ploščami, ki jih tudi izdeluje Ritek, je Memorexova precej slaba...

Ostajam zvest MAM (Mitsui Advanced Media). :)

Jaxx ::

Ja a ste ziher da so pisanke tle narejene? Noben ni omenu firme, kjer bi jih delal! Lahko da so pri Anni od kitajčkov dobil neke najbolj cheap no-name nepotiskane cdje in gor tisto kuro natisnli, pa zdaj reklamirajo kot slovenski proizvod (lahko se pa motim, se razume>:D )

NoBady ::

Firma ki dela te cd-je je Trendes iz Velenja, Anni je sofinancer tega projekta in ekskluzivni zastopnik za proizvod Pisanka in Ultra. Pisanka in Ultra sta drugace isti proizvod samo drugace sta potiskana. Pisanka je predvsem za nas trg namenjnea, ultra pa za tuji. Cd-ji so solidni, na mojem teac 40x12x40 delajo brez problemov, tudi na sluzbenem 12x10x24 teacu...

Posnel sem nekaj ces 100 cdjev (ultra), od tega sta mi 2 cdja crknila pri 97-99% peke. Tako da lahko recem da so poplnoma konkurecni proizvod.

Aja pa se nekaj vsem tistim ki jim ne delajo cd-je in se pritozujejo... Doben vas ni silo da jih morete kupit, to je prvi slovenski proizvod te vrste in lahko bi bili ponosni da mamo kaj takega, saj v tem delu Evrope se doben se ni lotu tega zahtevnega projekta. In mislim da bojo cd-ji ces casa vedno boljsi...


iration ::

"... in lahko bi bili ponosni da mamo kaj takega, saj v tem delu Evrope se doben se ni lotu tega zahtevnega projekta."

Lepo prosim. Jaz bi bil ponosen šele, ko bi kaj novega odkril ali pa razvil, ne pa sedaj, ko se ena firma konec leta 2002 spomni, da bojo proizvajal prazne cd-je. Potem bi morali biti zelo ponosni, ko v Novem Mestu proizvajajo avtomobile, pod Šmarno goro delajo sesalce, v Velenju pa TV-je pa videorekorderje, pa še pralne stroje... :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

||_^_|| ::

NoBady: ja, teb delajo fino in super, ampak ti snemaš na ULTRA CDje, ki so namenjeni tujemu trgu.

Wox ::

NoBady: Hvala za tvoje razmišljanje, vendar se z njim ne morem v prav ničemer strinjati. Če so se že odločili da bojo proizvajali prazne CDje, bi morali poskrbeti za kontrolo kvalitete in neuporabne ploščke izločiti, ne pa da kar vse kar izpljune stroj, zapakirajo in pošljejo v prodajo.
Pa da bi moral biti ponosen na to, da jih delajo v Sloveniji... prosim te lepo. Zaradi mene jih lahko v Albaniji, pa če bodo kvalitetni jih bom kupoval, če ne pa pač ne.
Še najbolj pa se ne strinjam s tabo, ko praviš da me ni nihče prisill v nakup. Po tvoje torej kupec nima nobenih pravic. Kar kupi to ima, pa če tudi kupljeni izdelek ne dela tako kot bi moral, je kupec edini ki je storil napako, ker je pač kupil ta izdelek. Ja, prosim te lepo, kje pa si za to slišal?

Brane2 ::

Ne vem, kaj je tako kvalitetnega na SLO-cdjih, če velja zgoraj omenjena statistika.

Vsak mesec zapečem vsaj 1000 (da, tisoč) tajvanskih UItraCrap CDjev in se ne spomnim kdaj sem nazadnje zapeku defekten CD (izven očitnih razlogov-padla mašina, zmanjkalo štroma itd).

Success rate 97-99% pa res ni nč takega...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

800MB CDR mediji?

Oddelek: Kaj kupiti
91079 (937) kihc
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776262 (4173) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978424 (6670) Zheegec
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382178 (1427) LeQuack
»

Sedaj bomo pekli na domače CDje...

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
212205 (2205) gazda

Več podobnih tem