» »

grafična okoli 140 €

grafična okoli 140 €

Alessio983 ::

Pozdravljeni

odločam se o novi grafični kartici ,do nekje 140 € ,in nimam ideje katero uzeti. Sedaj imam 800GTX ,vendar jo počasi povoža čas . Ogledujem si 550TI ,460 verzije oz. bi bilo bolje uzeti kakšno ati-jevo kot je HD6790 ,HD6850

mr1two ::

6850 ali še malo dodaš pa vzameš 6870. Dobri grafični za svoj denar.
LP

Alessio983 ::

hvala ,bom vrjetno kar na 6850

BladE_ ::

Si bom sposodil temo, ker bo verjetno odgovor tukaj hitrejši :)


BladE_ je izjavil:

kmetek je izjavil:

za 70-80 6670? ali kako rabljeno zadevo.


Torej nekaj takega -> Sapphire HD 6670 1GB GDDR5 86,69€? Še kakšna alternativa?
Akcija - Reakcija

mr1two ::

Po mojem se splača dat še mal keša pa vzameš raje to 6770 , ki je še kar hitrejša od 6670. Če pa ne igraš tolko iger oz. ti detaili niso neka želja, potem bo tudi 6670 čisto vredu. Dobiš pa za 10 evrov več cca 20% hitrejšo grafiko, kar ni slabo
še en test za pokušino

LP

BladE_ ::

Si me prepričal... Bom dodal še teh 10€, ker bo morala zdržat vsaj še nekaj časa preden se odločim za nakup komplet novega PCja... Zanima me samo še kateri proizvajalec je dober? Tale PowerColor se mi sliši kot neka čunga lunga zadeva, se motim?
Akcija - Reakcija

Meizu ::

Powercolor ni slab, recimo moj brat ima HD5850 powercolorjevo in prede čisto super :)

mr1two ::

Mel sem 5750, ampak sem jo prodal potem naprej. Vredu so, pa pri teh manj požrešnih grafičnih dvomim da je tolko razlike od proizvajalca do proizvajalca...Hlajenje je pa itak čisto vredu, saj se grafični čip na 57xx in 67xx ne greje kaj preveč.

Meizu ::

Arhitektura čipa je ista, čip je isti, vezje je isto (razen če gre za neko hardcore predelavo), razen hlajenje je lahko različno, pa še to je pri standardnih retailih... standardno.

mr1two ::

Razlike so, če se proizvajalec odloči ponuditi svoj PCB(bodisi kvalitetnejše komponente, bodisi drugačne dimenzije(krajše kartice npr), bodisi cenejša izdelava), če je pa PCB od atija/nvidie, potem razlike ni(razen spet, če se uporabijo nekod kvalitetnejši kondenzatorji in ostale komponente, drugod pa ne- kar pa mislim, da obstaja točno določen minimum kvalitete, ki jo postavi načrtovalec PCBja)...skratka ti proizvajalci ne mislijo na trgu špilat samo par let(ampak več), njihov cilj je biti konkurenčen in ne samo po ceni, tako da načeloma značilno slabih proizvajalcev ni. So le boljši(hladilniki, dodatne nastavitve za navijanje ipd, ampak čip je pa isti povsod).

Največ defektov lahko dobiš zaradi
a)slabe arhitekture
b)serija slabih čipov
Kar se pa pokaže kot neodvisno od proizvajalca(ASUS,MSI,XFX,Gigabyte...)- poglej si recimo NV serijo 88xx oz 8xxx- kolko čipov je "krepalo" po tolikšnem časovnem obdobju.

Juniper čip, ki se nahaja v obeh serijah, 57xx in 67xx je po mojem eden tistih, ki bodo res trajali- nizka poraba in zelo soliden performance za svoj denar.

BladE_ ::

Hvala za razlago... bom kar tega PowerColorja uzel pa naj bo kar bo...
Akcija - Reakcija

Alessio983 ::

edino me še zanima ,katero verzijo kupiti ...

je ta vredu

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

BALAST ::

Ne priporočam XFX, ker imajo smešne garancijske pogoje, raje si vzami Sapphire
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112746 (10772) bajsibajsi
»

Sestavljanje računalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
223683 (3269) iziii
»

Radeon HD 6870 & 6850 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
570133728 (119239) citizen8
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630584 (28028) PrimozR

Več podobnih tem