» »

Trdi disk za prenosnik

Trdi disk za prenosnik

delirij ::

Zdravo, imam naslednji problem.

Laptop IBM Thinkpad je z robom nerodno udaril ob mizo in od takrat mi ob zagonu napiše (v nemščini) nekaj o Boot sector, pa vstavi sistemski disk... Ker na trdem disku (Fujitsu) nimam nič posebnega, sem vzel trdi disk iz drugega prenosnika (Western Digital iz Gericoma), pa ob zagonu ne najde operacijskega sistema, čeprav zadeva v Gericomu funkcionira. Okej, ga odstranim in dam noter disk Hitachi iz tretjega prenosnika (HP), ki tam tudi normalno dela , ampak zdaj med zagonom vrže ven blue screen in restarta.

A je sploh možno diske med sabo menjavati tkole na različnih prenosnikih (vem, da so diski različni in po velikosti in po hitrosti vrtenja,...) , ali imam morda težavo z nastavitvami v Biosu ali kaj?

Poskusil sem namreč tudi kombinacije - disk iz HPja v Gericom, ali pa disk iz Gericoma v HP, pa je vedno nek problem pri zagonu.

A res ne gre brez ponovne naložitve operacijskega sistema / ali popravkov v Biosu? Pa čeprav so na vseh treh kompih navadni windowsi xp , 32bitna verzija?

Ne rabim, da si razbijate glavo s tem vprašanjem, le hiter nasvet rabim, da ne bom po nepotrebnem še kaj fental... Hvala.

#000000 ::

Treba bo disk formatirat in na novo naložiti operacijski sistem, recimo windows.

feryz ::

Ker gre za različne čipset-e ali različen hardware, se računalniki nočejo zbuditi z diskom iz drugega računalnika. Drugače jih lahko menjaš, le na novo moraš naložiti sistem.
Za originalni disk pa verjetno ne bo dovolj format, ampak kar nov.
Stestiraj disk z namenskim programom, če je sploh še užiten(Hiren's boot CD).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem pomoc! nov build zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
868032 (5481) m0LN4r
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443864 (25904) BorutK-73
»

SSD Crucial M4 zrel za RMA?

Oddelek: Strojna oprema
315352 (4349) gazibo
»

Win 7 se ne zažene po priklopu drugega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151705 (1601) Icematxyz

nx9010, Linuxi krivi, da combo ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
241366 (992) ToniT

Več podobnih tem