» »

SSD Crucial M4 zrel za RMA?

SSD Crucial M4 zrel za RMA?

Primoz78 ::

Pred par dnevi se mi je kar na lepem ob zagonu pojavilo okno, da naj na novo nalozim windowse ali naj dam repair. Pred tem je vse delalo bp. Ko sem skusal zagnat repair iz windows 7 diska se masina neha odzivat potem, drugem pojavnem oknu, ko je napis windows ter tece zelena crta po ekranu. V biosu zgleda vse ok, disk zazna normalno (vse 3...imam OCZ VERTEX 3 120gb kjer so nalozene igre, Crucial m 4 je bil za sistem ter 500gb ibm za filme itd). Sedaj sem poskusal Crucial SSD odklopit in instalacija windowsov dela normalno...a naj ga poslem kar na servis ali je kaka finta oz. ce se je ze kdo soocal z podobnimi problemi?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

hojnikb ::

Maš tazadn fw gor ?
#brezpodpisa

Primoz78 ::

Dvomim, ker je star dobrega pol leta in nisem nic updejtal...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

korenje3 ::

gledal si na quantity over quality. sicer pa poglej če so kabli do konca vštekani. malo kable premeč, mogoče vklopi v drug slot na osnovni plošči..
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

hojnikb ::

korenje3 je izjavil:

gledal si na quantity over quality. sicer pa poglej če so kabli do konca vštekani. malo kable premeč, mogoče vklopi v drug slot na osnovni plošči..

Kaj toćno si hotu s tem povedat ?

@OP
Lepo flešaj tazadn firmware, ga maš na crucialovi strani in poročaj..
#brezpodpisa

korenje3 ::

hojnikb je izjavil:

korenje3 je izjavil:

gledal si na quantity over quality. sicer pa poglej če so kabli do konca vštekani. malo kable premeč, mogoče vklopi v drug slot na osnovni plošči..

Kaj toćno si hotu s tem povedat ?

@OP
Lepo flešaj tazadn firmware, ga maš na crucialovi strani in poročaj..


to da je ta ssd zanič.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

hojnikb ::

Crucial m4 je daleč od zanič ssdja...
#brezpodpisa

Primoz78 ::

Prva stvar kar sem naredu je bla ta, da sem kable odstekal in se 1x vstekal a ni pomagalo. Sedaj sem menjal slot na plati in mi je zagnalo iz DVD-ja iz diska pa noce, zazene pa ga...bom poskusal se 1x dat windowse gor ker drugega mi itak ne preostane...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

korenje3 ::

hojnikb je izjavil:

Crucial m4 je daleč od zanič ssdja...


doker dela je super, sam frekvenca crkovanja je na samem vrhu
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

hojnikb ::

Probaj če se da sploh nov fw gor dat, predn nalagaš nove winse..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Primoz78 je izjavil:

Dvomim, ker je star dobrega pol leta in nisem nic updejtal...

Lp Primoz


To nima veze, sam sem ga kupil nedolgo nazaj, pa je imel gor še prvi firmware. Pa je bil nanovo dobavljen v slovenijo ne kakšna stara zaloga.

Naloži tole in poročaj:
http://crystalmark.info/?lang=en
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

korenje3 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Crucial m4 je daleč od zanič ssdja...


doker dela je super, sam frekvenca crkovanja je na samem vrhu

Bluziš...
Marvelov kontroler, ki je v m4, je med bolj zanesljivimi zadevami na trgu.

Je večja verjetnost, da ti tistle tvoj hyperx crkne al pa začne delat probleme (sandforce anyone? )..

Crkuje itk vse, sam nekateri bolj drugi manj. In crucial za razliko od sandforce nima problemov z bsodi in podobnim ...
#brezpodpisa

LorD_DDooM ::

Kot je že bilo rečeno, naloži si najnovejši firmware (000F) iz tovarniške strani. Prejšnji firmwari so imeli nek specifičen bug, ki je ob vklopljenem SMARTU po 5814 urah uporabe javil napako. Najnovejši firmwari ta problem odpravijo, hkrati pa tudi povečajo hitrost diska (vsaj iz 001 ->009 je temu bilo tako).

Primoz78 ::

Zdevo sem usposobil in na novo nalozil WIN 7, sedaj pa ko hocem naredit update (iz 009 na 000F) mi gre vse ok, dokler ne komp restarta in ko bi se morala zadeva nadgradit mi izpise cel roman in spodaj samo searching for devices. Update pa delam na disku, kjer je gor WIN 7....a bi to moral delat na drugem racunalniku mogoce in ne direkt na systemskem disku?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

69charger ::

Ena največjih napak je flashanja kakršnega koli firmware-a iz okolja Windows. DOS na USB ključek, bootat pa flashnit.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

korenje3 ::

Primoz78 je izjavil:

Zdevo sem usposobil in na novo nalozil WIN 7, sedaj pa ko hocem naredit update (iz 009 na 000F) mi gre vse ok, dokler ne komp restarta in ko bi se morala zadeva nadgradit mi izpise cel roman in spodaj samo searching for devices. Update pa delam na disku, kjer je gor WIN 7....a bi to moral delat na drugem racunalniku mogoce in ne direkt na systemskem disku?

Lp Primoz


ni važno iz kje flashas, ker ne vpliva na delovanje trdega diska. ti flashas eeprom bios. bios se pa ob vsakem resetu diska naloži v ram na disku.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Malner ::

V AHCI načinu ti program za flashat ne najde diska. Za flashanje prestavi na IDE.

amigo_no1 ::

Malner je izjavil:

V AHCI načinu ti program za flashat ne najde diska. Za flashanje prestavi na IDE.

More biti zabavno če imaš samo kakšen hp prenosnik, kjer ne moreš nastaviti ide :D.

ni važno iz kje flashas, ker ne vpliva na delovanje trdega diska.

Iz čistega dosa se flasha zato, ker se s tem zmanjša število morebitnih motečih winOS faktorjev na minimum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

misek ::

amigo_no1 je izjavil:

Iz čistega dosa se flasha zato, ker se s tem zmanjša število morebitnih motečih winOS faktorjev na minimum.
Kot je recimo ta, da ti med flashanjem zmrzne sama aplikacija.

Mavrik ::

Iz čistega dosa se flasha zato, ker se s tem zmanjša število morebitnih motečih winOS faktorjev na minimum.


Daj ne govori na pamet - Crucialov flasher rebootne Windowse v svoj lastni pre-boot environment in to kar ti govoriš v primeru Crusial M4 updejta nima nobene veze.
The truth is rarely pure and never simple.

korenje3 ::

Malner je izjavil:

V AHCI načinu ti program za flashat ne najde diska. Za flashanje prestavi na IDE.


jaz sem svojega kingstona kar v windowsih v ahci načinu flashu. to pa res ne bi smel biti problem.

amigo_no1 je izjavil:

Malner je izjavil:

V AHCI načinu ti program za flashat ne najde diska. Za flashanje prestavi na IDE.

More biti zabavno če imaš samo kakšen hp prenosnik, kjer ne moreš nastaviti ide :D.

ni važno iz kje flashas, ker ne vpliva na delovanje trdega diska.

Iz čistega dosa se flasha zato, ker se s tem zmanjša število morebitnih motečih winOS faktorjev na minimum.


to je bilo včasih. danes mislim da to ni več problem. moderni biosi imajo itak dvojnega. ko flashas uspešno, se v bistvu flashan del prekopira na boot flash del spomina. v primeru da se interno kopiranje prekine, potem pač boota iz zdravega dela flasha.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Primoz78 ::

To sem ze probal, prvo sem mel v IDE pa je blokiralo, ko sem prestavil v AHCI je slo dalje ampak mi se vedno kaze samo "searching for device"

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

WarpedGone ::

Špari živce, RMA.
Zbogom in hvala za vse ribe

Primoz78 ::

WarpedGone je izjavil:

Špari živce, RMA.

Dvomim, da bi sploh kaj upostevali ker zadeva sedaj deluje tako kot mora...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

WarpedGone ::

Good for you, good for now.
Stvar nima dobrega izgovora da bi čez noč začela delat probleme oz. nehala delat.
Nov firmware ni nujno karkoli zares popravu, le resetiral internostanje naprave. Kolk časa ti še velja garancija?
Da se ti ne bo zgodba ponovila 3 dni po njenem izteku.
Zbogom in hvala za vse ribe

Primoz78 ::

Hmmm disk je star dobrega pol leta, kolk ma Crucial garancije pa ne vem, morem na racun pocekirat.

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

IvoJan ::

3 leta imas garancije.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TitanSLO ::

Crucial m4 2.5-inch SSD

spletna stran http://www.crucial.com/support/firmware...

malo zgodovine kaj se je dogajalo

patches bugs and improves on compatibility with host systems,
sequential read speeds have been improved by up to 20%.
5200 Hour Bug SMART lose connection FIX !!!!
...
trenutna verzija je 000f
http://www.storagereview.com/crucial_re...
vodič upgrade
http://www.storagereview.com/how_upgrad...


amigo_no1 ::

korenje3 je izjavil:

Malner je izjavil:

V AHCI načinu ti program za flashat ne najde diska. Za flashanje prestavi na IDE.


jaz sem svojega kingstona kar v windowsih v ahci načinu flashu. to pa res ne bi smel biti problem.

amigo_no1 je izjavil:

Malner je izjavil:

V AHCI načinu ti program za flashat ne najde diska. Za flashanje prestavi na IDE.

More biti zabavno če imaš samo kakšen hp prenosnik, kjer ne moreš nastaviti ide :D.

ni važno iz kje flashas, ker ne vpliva na delovanje trdega diska.

Iz čistega dosa se flasha zato, ker se s tem zmanjša število morebitnih motečih winOS faktorjev na minimum.


to je bilo včasih. danes mislim da to ni več problem. moderni biosi imajo itak dvojnega. ko flashas uspešno, se v bistvu flashan del prekopira na boot flash del spomina. v primeru da se interno kopiranje prekine, potem pač boota iz zdravega dela flasha.

ssd tudi :) ?

Mavrik je izjavil:

Iz čistega dosa se flasha zato, ker se s tem zmanjša število morebitnih motečih winOS faktorjev na minimum.


Daj ne govori na pamet - Crucialov flasher rebootne Windowse v svoj lastni pre-boot environment in to kar ti govoriš v primeru Crusial M4 updejta nima nobene veze.

No vidiš, še proizvajalci ne marajo flashati v uporabnikovem osju, ker je tam vse možno, temveč gredo na raje preko neko preizkušene platformo s točno določenimi specifikacijami.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Sam imam še vedno najraje CD boot image, ki ga zapečem na CD oz na USB ključek z UNetBootin programčkom.
Sicer ne vem kako naj bi deloval zgoraj omenjeni loader ampak gre še vedno za nek vmesni faktor.
V mojih dveh primerih pa strtiktno bootneš sistem iz čiste nule. Glede na to da SSD-ja ne nadgrajuješ vsak dan ali vsak teden ter mesec je snemanje ISO slike na ključek preko UNetBootin stvar 5 minut dela kljub vsemu. Ko sem pred tem imel Corsair Force 3 me je motilo ravno to, da si imel na voljo samo smotan Win program, ki je skoz imel neke fore in težave, delal je samo na Win7 in še to obvezno v AHCI načinu.
Pred tem sem imel Intelov G2 120GB in je imel isti ISO updating sistem kot Crucial in to mi je bilo kar všeč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

brbr21 ::

evo iz prve roke. na GA-Z68x-UD3 / AHCI mode ne dela flash iz Win okolja. sicer nekaj zapise na sam disk, pri bootanju pa pride roman na display in potem obstane za nekaj casa, se resetira in ponovno zazene normalno windowse. najbolj 'ziher' je CD/USB postopek (guide / FW). disk lahk oostane v AHCI nacinu.

je pa z zadnjim FW malenkost padla hitrost (par %), za razliko med 009 in 309, kjer se je skoraj podvojila.

drugace pa je M4 z marvell kontrolerjem v razredu consumer en najbolj zanesljivih diskov (knock, knock on wood, da mi se danes ne crkne :|)

gazibo ::

evo moram se sam potoziti da mi je M4 64gb zacel zmrzovat. Ima cca 5700 delovnih ur, FW sem fleshnu na 010G nato na 000F, probal vse zive fikse ampak ne zaleze. Kupljen je bil pred letom dni pri enaa, razmisljam da bi ga nesel nazaj in uveljavjal garancijo. Bojim se edino da mi ne bi uleteli s kaksnim izgovorom da to dela in nevem kaj, ker disk sicer dela ja, ampak vsak 1x na dan bo zmrznu.

Je se kdo uveljavjal garancijo na ta racun ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721051 (8318) nsa_ag3nt
»

Kakšen je natančen postopek.instalacija win na ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
366585 (5484) creed
»

crucial m4 128 (kao) crknjot

Oddelek: Pomoč in nasveti
153534 (2990) PINki
»

OCZ manipuliral z uporabniškimi mnenji na Geizhalsu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4411526 (8693) CaqKa
»

Upočasnitev pcja ob HDD branju/pisanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
112492 (2286) Dragi

Več podobnih tem